Pasak aplinkosaugininkų, situacija mieste stabilizuota, tačiau ją nuolatos stebi atsakingų institucijų atstovai. „Ekrano“ marių užtvankoje pastatyti avariniai, vandenį sulaikantys užtvarai.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad antradienį dėl įvykusio užtvankos šliuzo gedimo ir patvinus per miestą tekančiam Nevėžiui buvo sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.
Mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Komentarai
Vadovaujantis logika ir patyrimu , jokie priežiūros darbai nebuvo atliekami , nes , priešingu atveju , būtų nustatyti akivaizdūs tos sklendės detalių metalo nuovargio požymiai . Panevėžio savivaldybė užsiima tik neva skaidrių , labai brangių projektų įgyvendinimu , o būtini eksplotaciniai , priežiūros , periodinio remonto darbai neatliekami , kaip taisyklė jokiose miesto infrastrūktūros objektuose arba atliekami ,,ant popieriaus “ . Pavyzdžių daug , vienas iš jų – KK kapinių drenažo sistema . Ten , daugiau kaip 15 metų nevykdomi jokie eksploataciniai darbai , t.y. surinkimo šuliniai ir vandens išleidimo sistemos vamzdynas periodiškai neišvalomas , todėl sistemingai užsikemša .
Papasakokite kaip atrodo metalo nuovargio požymiai? tokio dydžio konstrukcijose, apskritai matėte kada laboratorinius tyrimus metalo gniuždymo? kaip atrodo gniuždoma sija prieš deformacija ir per kiek laiko ji deformuojasi? galiu pasufleruoti, niekas neišduoda metalo nuovargio prieš deformacija gniuždant, detalė tiesiog viena sekundę staigiai lūžta ir viskas, čia jums ne koks nors tvora kur matosi kaip nurūdijo ir nukrito. gelžmetonines konstrukcijas vizualiai galima vertinti pagal įtrukimus ar kokias nors deformacijas, o metalines kurios pastoviai turi apkrovą niekaip neįvertinsi, be specialių priemonių.“Norint išvengti metalo nuovargio, svarbu reguliariai tikrinti metalo mėginius, esant stresui, naudojant mikroskopą“
jei užsidetum akinius pamatytum kad tiesiog surudijo sijos kur sumontuotos betone, o ne tam skyde visi apie ta skyda svaigsta, betone laikiklis supuvo ir susuko ji po to skyda persuke vandens slegis.