Site icon sekunde.lt

Istorinė „Lietkabelio“ pergalė LKL finale, o serijoje – lygybė!

Trečiadienį LKL finalo serija persikėlė į Aukštaitijos sostinę Panevėžį, kur pirmąkart klubo istorijoje „Lietkabelis“ iškovojo pirmąją pergalę 86:83 (18:25, 20:16, 19:23, 29:19) finale bei išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą!

Pirmasis mačas Kaune baigėsi „Žalgirio“ pergale 73:67.

Mačo eiga

Startiniai ekipų penketai

„Lietkabelis” Lorenzo Williams, Benas Magdenas, Mindaugas Lukauskis, Simas, Galdikas ir Žygimantas Skučas.

„Žalgiris”: Leo Westermannas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Kevinas Pangosas, Augusto Lima.

Paulius Jankūnas per tris minutes vienas pelnė 7 taškus ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 7:2. „Lietkabelio“ gretose dvitaškiu pasižymėjo Benas Magdenas.

Pirmomis minutėmis puolime strigęs „Lietkabelis“ antroje kėlinio pusėje pavijo varžovus – 10:12.

Švieslentei fiksuojant 2:30 min. iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ buvo nutolęs 18:10, tačiau tritaškį pataikė Darjušas Lavrinovičius, baudą pataikė Gintaras Leonavičius – 14:18.

Tačiau dvitaškį pataikė be klaidų pirmame kėlinyje atakavęs P. Jankūnas, tritaškį pridėjo L. Westermannas ir per paskutines minutes „Žalgiris“ nutolo, po pirmojo kėlinio 25:18.

Antrasis kėlinys

Dar vieną dvitaškį pataikęs P. Jankūnas į savo sąskaitą įsirašė jau 16 tašką (4/5 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai). Tuo tarpu pranešėjas informavo, kad mačą stebi net 6969 žiūrovai! Tai naujas „Lietkabelio“ rungtynių lankomumo rekordas.

Po fantastiško M. Lukauskio tritaškio ekipas skyrė jau tik taškas – 29:30.

„Lietkabelis“ prarado kamuolį, o po greitos atakos savo 18-tą tašką pridėjo Paulius Jankūnas,. „Žalgiris“ per kelias minutes vėl nutolo – 29:35 (likus 3:50 min.).

Pirmąkart po ilgos pauzės traumą išsigydęs aikštėje pasirodė Donatas Tarolis. Jo dvitaškis sumažino skirtumą iki 4 taškų 31:35.

Sėkminga „Lietkabelio“ atkarpa ir po Žygimanto Janavičiaus dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 2 taškų – 35:37.

Po dviejų kėlinių 41:38 priekyje Kauno „Žalgiris“.

Trečiasis kėlinys

Trečiasis kėlinys prasidėjo 6-iais iš eilės „Žalgirio“ taškais – 47:38.

Tačiau „Lietkabelis“ į tai atsakė mini spurtu 5:0 – 43:47.

M. Lukauskis užsidirbo nesportinę pražangą, tačiau iš jos „Žalgiris“ naudos daug neturėjo, E. Ulanovas pataikė tik vieną baudos metimą.

Sužaidus pusę kėlinio ir po M. Lukauskio dvitaškio ekipas skyrė 3 taškai – 46:49.

Darjušas Lavrinovičius išlygino rezultatą (49:49), tačiau tiksliai atsakė ir A. Milaknis (49:52).

Dvirtaškį pataikė P. Jankūnas, vieną baudos metimą pataikė L. Williamsas, iki kėlinio pabaigos likus 3 min. ekipas skyrė 4 taškai – 50:54.

Žalgiriečiai buvo atitolę 58:50, o švieslentė po trijų kėlinių fiksavo svečių 7-ių taškų persvarą – 64:57.

Ketvirtasis kėlinys

Ž. Janavičiaus pastangomis skirtumas sumažėjo iki 2 taškų – 62:64. Įtampa pasiekė aukščiausią tašką likus 3 min. švieslentė rodė lygų rezultatą –73:73.

Likus 1:37 min. Lorenzo Williamsas pataikė tritaškį ir pirmą kartą mače išvedė „Lietkabelį“ į priekį – 76:73.

„Lietkabelio“ gretose lyderio vaidmens ant savo pečių ėmėsi L. Williamsas, pataikęs dar vieną tritaškį – 76:73. Iki mačo pabaigos liko 34,8 sek.

Po B. Magdeno baudų metimų – 82:79.

Prie baudų metimo linijos stojęs K. Pangosas neprametė – 82:81.

Beveik 7000 žiūrovų džiaugsmui baudų metimų dramoje pergalę iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ 86:83!

„Lietkabelis“ – „Žalgiris“ – 86:83 (18:25, 20:16, 19:23, 29:19), – serija 1-1.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 18 (2/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 8/9 baudos), Mindaugas Lukauskis 16 (4/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/5 baudos), Žygimantas Janavičius 13 (6 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/4 baudos), Lorenzo Williamsas (1/1 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 1/2 baudos), Darjušas Lavrinovičius ir Kšyštofas Lavrinovičius po 9, Žygimantas Skučas 7, Simas Galdikas ir Donatas Tarolis po 2, Gintaras Leonavičius 1 taškas. Tadas Rinkūnas nežaidė.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 24 (7 atk. kam., 7/9 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/6 baudos), Edgaras Ulanovas 21 (7 atk. kam., 4 rez. perdav.), Kevinas Pangosas 13 (7 rez. perdav.), Artūras Milaknis 8, Brockas Motumas 7, Augusto Lima ir Antanas Kavaliauskas po 4, Lukas Lekavičius 2 taškai. Leo Westermannas (22:58 min.), Renaldas Seibutis (06:05) ir Paulius Valinskas (3 sek.) taškų nesurinko. Robertas Javtokas nežaidė.