Site icon sekunde.lt

Antrąkart nusileido bavarams

Europos taurės „Top 16“ etape Panevėžio „Lietkabelis“ (1/3) namuose po atkaklios kovos 72:78 nusileido Miuncheno „Bayern“

Greitą „Bayern“ ataką bando sustabdyti Mindaugas Lukauskis, jam padėti pasirengęs Darjušas Lavrinovičius. T. Šiaudinio nuotr.

Europos taurės „Top 16“ etape Panevėžio „Lietkabelis“ (1/3) namuose po atkaklios kovos 72:78 (26:20, 14:19, 16:24, 16:15) nusileido Miuncheno „Bayern“ (4/0).

Neįdomūs Vokietijos grandai?

Trečiadienio vakare „Cido“ arenoje „Lietkabelis“ žaidė vienas svarbiausių sezono rungtynių – jeigu Panevėžio klubas būtų laimėjęs, būtų išsaugojęs galimybę kovoti dėl vietos aštuntuke. Vis dėlto „Cido“ arenos tribūnose nesunkiai galėjai rasti laisvą vietą. Mačas su viena galingiausių Vokietijos komandų, pagal oficialų protokolą, sudomino beveik 4 tūkstančius žmonių – 3967. Europos taurės pirmajame etape „Lietkabelį“ dvejose rungtynėse palaikė kur kas daugiau sirgalių. Susitikimą su Zagrebo „Cedevita“ stebėjo 4415 žiūrovų, tai „Lietkabelio“ Europos taurės rungtynių rekordas. Rungtynėse su „Nižnyj Novgorod“ komandą palaikė 4046 krepšinio gerbėjai. Apskritai Europos taurės pirmojo etapo „Lietkabelio“ rungtynes stebėdavo vidutiniškai 3924 žiūrovai. Per antrąjį etapą „Cido“ arenoje buvo užimtos vidutiniškai 3692 vietos. Galbūt tą būtų galima paaiškinti prastu „Lietkabelio“ žaidimu? Bet taip nėra. Gal visi lankomumo rekordai bus pagerinti mače su Maskvos srities „Chimki“?

Pakilę į šturmą užstrigo

Rungtynių pradžioje „Bayern“ mėgino primesti savo taisykles (6:2). Įpusėjus ketvirčiui, Lorenzas Viljamsas išlygino rezultatą – 9:9. Netrukus panevėžiečiai surengė atkarpą 7:0, o Benas Medženas pataikė antrąjį tritaškį (16:13). Tada „Bayern“ strategas Aleksandras Džordževičius paprašė minutės pertraukėlės. Tačiau ir ji nepadėjo, nes kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ perėmė kontrolę. Šeimininkų persvara augo ir po pirmųjų dešimties minučių panevėžiečiai turėjo 6 taškų pranašumą – 26:20.

Antrajame kėlinyje po Žygimanto Janavičiaus dvitaškio „Lietkabelis“ įgijo rekordinę persvarą – 28:20. „X faktoriumi“ tapo Tadas Rinkūnas – jis ėmėsi iniciatyvos ir pridarė nemažai problemų vokiečių gynybai (31:24). Tačiau svečiai laimėjo atkarpą 9:3 ir pavijo šeimininkus per vieną metimą – 31:29. „Lietkabelis“ trapią persvarą išlaikė iki pat pertraukos. Niko Džonsono tritaškis paskutinę antrojo kėlinio sekundę sumažino skirtumą iki vieno taško – 40:39. Trečiasis kėlinys startavo Mindaugo Lukauskio dviem baudų metimais. Tačiau ir svečiai nesnaudė, jie trečiojo kėlinio 2 min. po Maksimiljano Kleberio dvitaškio vėl pirmavo 46:45. „Bayern“ gana sėkmingai gynėsi ir po truputį augino persvarą. Po Braisas Teiloro tritaškio pirmąkart svečiai įgijo 10-ies taškų persvarą – 63:53. Situaciją pataisė Donato Tarolio tritaškis – 56:63. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Simo Galdiko dvitaškis su pražanga skirtumą apkarpė iki 5 taškų – 59:64. Tačiau pakiliai žaidžiantį aukštaūgį sustabdė 5-ios asmeninės pražangos. Šeimininkai kilo į lemiamą šturmą, ir likus 3 min. po Žygimanto Skučo baudos metimų rezultatas tapo lygus – 71:71. Tačiau B. Teiloras pataikė dvitaškį, o chaotiška „Lietkabelio“ ataka baigėsi netaikliu metimu. Svečių gretose dvitaškį pataikė  M. Kleberis – 71:75. „Lietkabelis“ nesėkmingai puolė, o jų varžovai pridėjo dar vieną baudos metimą (71:76, 25 sek.). Likusių sekundžių aikštės šeimininkams nepakako išplėšti pergalės, ir mačas baigėsi 72:78.

„Padarėme net 22 klaidas, iš jų dauguma – atliekant perdavimus. Techninio broko buvo per daug, jeigu nori nugalėti tokią komandą kaip „Bayern“. K. Maksvytis

Taškai. „Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius – 12 (4/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/8 baudos), Benas Medženas – 11 (1/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 3/4 baudos), Simas Galdikas – 10 (2 atk. kam., 5 pražang., 2/2 dvitaškiai, 6/6 baudos), Donatas Tarolis (2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/2 baudos) ir Tadas Rinkūnas (2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/3 baudos) – po 8, Mindaugas Lukauskis, Žygimantas Janavičius ir Žygimantas Skučas – po 7, Lorenzas Vljamsas – 2, Darjušas Lavrinovičius taškų nesurinko, o Lukas Aukštikalnis nežaidė.

„Bayern“: Nikas Džonsonas, Antonas Gavelis, Devinas Bukeris ir Braisas Teiloras – po 12, Reggie Reddingas – 9, Vladimiras Lučičius – 7, Danilas Bartelis ir Makimiljamas Kleberis – po 4, Aleksas Kingas ir Niadas Dedovičius – po 3 taškus.

Statistika („Lietkabelis“ – „Bayern“): dvitaškiai – 15/26 (57 proc.) ir 25/43 (58 proc.), tritaškiai – 6/21 (28 proc.) ir 4/15 (26 proc.), baudos – 24/35 (68 proc.) ir 16/24 (66 proc.); atkovoti kamuoliai – 31 ir 26, rezultatyvūs perdavimai – 17 ir 18, perimti kamuoliai – 8 ir 9, klaidos – 22 ir 13, blokai – 4 ir 1, pražangos – 26 ir 27.

Kitas rungtynes Europos taurės turnyre „Lietkabelis“ žais vasario 1 dieną namuose su Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ekipa. Sausio 31-ąją LKL čempionate „Lietkabelis“ namuose priims Kauno „Žalgirį“.

Kitose šios F grupės rungtynėse „Chimki“ komanda savo aikštėje nugalėjo Ulmo „Ratiopharm“ klubą – 85:84 (20:9, 19:24, 31:25, 15:36).

„Lietkabeliui“ norint patekti į ketvirtfinalį, būtina nugalėti „Chimki“ didesniu skirtumu, nei pralaimėjo Maskvoje (80:88). Tokiu atveju paskutiniame ture panevėžiečiams reikėtų dar kartą įveikti „Ratiopharm“ ir tikėtis „Bayern“ pergalės prieš „Chimki“.

Pražudė klaidos ir netaiklios baudos

„Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis po pralaimėjimo „Bayern“ ekipai išvardijo tris dalykus, kurie neleido pasiekti pergalės. „Išlaikėme kovą iki pat galo. Gaila, kad nepavyko laimėti. Padarėme net 22 klaidas, iš jų dauguma – atliekant perdavimus. Techninio broko buvo per daug, jeigu nori nugalėti tokią  komandą kaip „Bayern“. Prametėme 11 baudų, tai neleido surinkti taškų. Žinoma, ir rungtynių pabaiga, kai prametėme iš po krepšio, nepataikėme ir tritaškių – tiesiog neįkrito. Reikėjo solidžiau sužaisti susitikimo pabaigą“, – aiškino K. Maksvytis. Anot jo, „Lietkabelio“ klaidas lėmė agresyvi varžovų gynyba. „Turėjome atlikti daug perdavimų. Tai ir provokuoja klaidas. Jeigu gerai paskirstai kamuolį, gali varžovus nubausti. Tą mes gerai darėme pirmoje pusėje, bet antroje įklimpome“, – teigė K. Maksvytis.

Jo oponentas Aleksandras Džordževičius džiaugėsi pergale, nes ji užtikrino „Bayern“ ekipai vietą stipriausiųjų aštuntuke. „Kiekviena pergalė yra svarbi, tačiau šis mačas nulėmė mūsų situaciją grupėje. Žinojome, kad susitiksime su komanda, kuri fiziškai stipri ir namuose žaidžia su dideliu pasitikėjimu. Rungtynių pradžia buvo nebloga, bet nesu patenkintas mūsų gynyba pirmajame ketvirtyje. Paskui pagerinome gynybą, ir tai atnešė vaisių. Paskutinėmis minutėmis turėjome problemų, tačiau išnaudojome savo šansus ir laimėjome“, – kalbėjo A. Džordževičius.

Aukštikalnis keliasi į „Šiaulius“

Panevėžio „Lietkabelio“ klubas skolina 21 metų 195 cm ūgio Luką Aukštikalnį „Šiaulių“ komandai, kuri LKL čempionate yra paskutinė.

„Lukui reikia daugiau žaisti, o „Šiaulių“ ekipoje tai galėtų daryti. Jaunam žaidėjui reikia kuo daugiau rungtyniauti, kad tobulėtų. Linkime Aukštikalniui sėkmės Šiauliuose ir lauksime sugrįžtančio į „Lietkabelį“ kitą sezoną“, – kalbėjo „Lietkabelio“ direktorius Mantas Ignatavičius.

Aukštikalnis gimtojo miesto ekipos garbę gina nuo 2012 metų. Šiame LKL sezone jis sužaidė septynis mačus, per juos aikštelėje praleisdavo vos po 10 minučių, įmesdavo po du taškus ir sugriebdavo po vieną kamuolį. Europos taurėje gynėjas ant parketo pasirodė dvejose rungtynėse ir per 6 sužaistas minutes spėjo atlikti rezultatyvų perdavimą.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):