Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tikina, kad nuo 2021 m. gegužės buvo sudaryta darbo grupė, kuriai buvo pavesta parengti Darbo kodekso pakeitimų projektą, siekiant apibrėžti psichologinį smurtą, t.y. mobingą darbe, tobulinti teisinį psichologinio smurto darbe kontrolės ir prevencijos reglamentavimą.
„Siekiant aktyviau stebėti psichosocialinę aplinką darbo vietose ir užkirsti kelią neetiško, žeminančio, diskriminacinio elgesio darbo vietose plitimui, Valstybinė darbo inspekcija jau šių metų pradžioje įsteigė psichologinio smurto darbe prevencijos skyrių“, – Vyriausybės posėdyje pristatydama projektą teigė M. Navickienė.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia, kad Darbo kodekso pakeitimais siekiama apibrėžti smurtą ir priekabiavimą darbe bei numatyti priemones, kurių turi imtis darbdaviai smurto ir priekabiavimo darbe prevencijai ir pagalbai nukentėjusiems darbuotojams suteikti.
Taip pat, ministerija siekia atsisakyti kompensacijų darbuotojams, kurių darbas yra kilnojamojo pobūdžio arba atliekamas lauko sąlygomis, arba susijęs su kelionėmis ar važiavimu.
Galiausiai SADM išskiria tikslą efektyvinti darbo ginčų komisijų veiklą.
Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.