P. Židonio nuotr.

Pirkėjų laukia du seni daugiabučiai

Pirkėjų laukia du seni daugiabučiai

Dar šiemet Panevėžyje turėtų įvykti precedento neturintis aukcionas.

Miesto Savivaldybė rengiasi parduoti du socialinius daugiabučius J. Janonio gatvėje. Dėl jų vietos būdavo nuolat sulaukiama skundų iš gyventojų, gavusių pasiūlymus kraustytis į ten skirtą socialinį būstą.

Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje politikams bus pateiktas svarstyti klausimas, ar įtraukti į viešame aukcione parduodamo Panevėžio miesto savivaldybės nekilnojamojo turto sąrašą vienuolika butų, esančių J. Janonio g. 8 name. Tik vienas butas šiame name priklauso privačiam asmeniui, tačiau ir šis, Savivaldybės darbuotojų žiniomis, jau parduotas.

Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Jolantos Petrauskės teigimu, dar 2018 metais Tarybos posėdyje nuspręsta iš J. Janonio g. 8 ir 10 namų iškelti socialinių būstų nuomininkus. To priežastimi tapo socialinių būstų nuomininkų nuolatiniai skundai dėl triukšmo, taršos, intensyvaus sunkiasvorių transporto priemonių eismo J. Janonio gatvėje. Taip pat laukiantieji socialinių būstų dažnai nesutikdavo čia keltis gyventi motyvuodami, kad būstai pramoninėje zonoje, kur didelis triukšmas, toli prekybos centrai, mokyklos, darželiai, negana to, brangus būstų šildymas. Pagal Panevėžio miesto teritorijos bendrąjį planą abu pastatai patenka į pramonės ir sandėliavimo zoną, o gyvenamųjų pastatų statyba jau kurį laiką čia negalima. Savivaldybei problema tapę daugiabučiai statyti praėjus vos keletui metų nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Į miesto Savivaldybę taip pat yra kreipusis ir J. Janonio gatvėje veikianti įmonė „Roquette Amilina“, prašydama apsvarstyti galimybę dėl Savivaldybės būstų nuomininkų iškeldinimo iš visiškai šios gamyklos kaimynystėje esančių abiejų daugiabučių.
Tad dar prieš porą metų buvo nuspręsta žmones iškraustyti, o dar ne taip seniai renovuotus pastatus – parduoti.

Gyventojų neliko

„Gal nupirks šalia esančios įmonės, gal jos matys galimybę plėstis. Butus pardavinėsime aukcione, tad bet kas galės įsigyti“, – ką galėtų sudominti būstai tokioje vietoje, neprognozuoja J. Petrauskė.
Kol kas nežinoma, kiek už šiuos būstus Savivaldybė užsiprašys.
Pasak specialistės, bus perkamos turto vertinimo paslaugos ir pagal rinkos kainą nustatoma pradinė vertė. Manoma, kad ant prekystalio šie butai atsidurs greičiausiai tik vasarą.
J. Janonio g. 8-uoju numeriu pažymėtame name Savivaldybei priklauso 8-i vieno kambario butai ir trys dviejų kambarių, o J. Janonio g. 10 name yra 20 Savivaldybės būstų, iš jų 12-a vieno kambario, 8 butai dviejų kambarių.
Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Rasa Rimšienė sako, kad J. Janonio g. 8-ojo daugiabučio gyventojai per pastaruosius porą metų perkelti į kitus socialinius būstus visame mieste.
„Savivaldybė pirko būstus ir siūlė jiems, kad galėtų greičiau išsikelti“, – teigė R. Rimšienė.
Anot jos, šiame name Savivaldybės butuose daugiausia gyveno po vieną žmogų ir tik kai kuriuose būstuose – po du ar tris.

Paskutiniesiems ieško pastogės

J. Janonio g. 10-jame name yra daugiau dviejų kambarių butų, tad čia įsikurdavo šeimos su vaikais. Kol kas Savivaldybės administracija miesto Tarybos neprašo į parduodamo turto sąrašą įtraukti ir J. Janonio g. 10-ojo namo, mat jis dar tebeturi gyventojų. Čia šiuo metu likusi vos viena šeima, kuriai tikimasi netrukus parūpinti naują būstą.
Pasak R. Rimšienės, nė vienas Savivaldybės nuomininkas nesipriešino iškeldinamas iš J. Janonio gatvės. Tik kai kurie jų turėjo tam tikrų pageidavimų dėl naujos gyvenamosios vietos. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonės nenorėjo gyventi viršutiniuose aukštuose. Specialistės teigimu, šiems gyventojams ieškant naujų būstų, atsižvelgta ir kokias mokyklas lanko jų vaikai, kad šios būtų arčiau naujųjų namų.
Abu naujų savininkų laukiantys daugiabučiai stovi netoli kviečių krakmolo ir glitimo gamybos bendrovės „Roquette Amilina“. Ši įmonė jau yra sulaukusi ir kitų šio išskirtinai pramoninio mikrorajono gyventojų nepasitenkinimo bei pasiūlymų nupirkti jų būstus. Per ne vieną dešimtmetį šiame rajone smarkiai išaugus pramonės mastams, plečiantis ir pačiai „Roquette Amilina“, gyvenimo sąlygos jau visai kitos nei prieš maždaug pusę amžiaus, kai į J. Janonio gatvę noriai kraustėsi naujakuriai, daugiausia – sovietmečiu šioje miesto dalyje veikusių įmonių darbuotojai.

Savivaldybės siekis gerinti gyventojų gyvenimo sąlygas ir kokybę, iškeliant juos iš pramonės teritorijoje esančių gyvenamųjų socialinio būsto patalpų „Roquette Amilina“ požiūriu yra sveikintinas.

„Pritariam jam, nes tai ne vieta gyvenamajam būstui: nei laikinam, nei nuolatiniam. Be to, pagal Panevėžio miesto teritorijos bendrąjį planą teritorijoje, kurioje yra šie pastatai, numatyta tik pramonės ir sandėliavimo objektų plėtra“, – komentavo įmonės atstovė Laima Čigriejūtė-Vitkauskienė.

Anot jos, kai bus paskelbtas aukcionas, tuomet galimai svarstytume visas alternatyvas.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų