Kaip pasakojo V. Žemkalnio gimnazijos mokinių parlamento kuratorė Renata Gataveckaitė, idėja ir Panevėžyje surengti gatvės gimnastų varžybas mokinių parlamentui kilo dar prieš dvejus metus. Šio sporto entuziastų mieste gana nemažai, tačiau pasirodyti galimybių jie nelabai turėjo. Pirmųjų varžybų sėkmė pastūmėjo tokius pasirodymus organizuoti kasmet.
Tačiau iškilo problema – viešos ir saugios lauko gimnastikos aikštelės Panevėžys neturėjo. Vienintelė tokia aikštelė yra tik J. Balčikonio gimnazijos kieme. Mokyklos administracija geranoriškai priimdavo treniruotis norinčius jaunuolius, tačiau varžyboms ši vieta nėra pati tinkamiausia. Be to, gatvės gimnastika – labai plastiškas ir gražus sportas, tad norėjosi žmogaus kūno galimybes parodyti ir daugiau žiūrovų.
„Sportuojančių mieste yra, o kur pasirodyti jiems – ne. Tad mokinių parlamentui ir kilo idėja rengti varžybas, į kurias suvažiuodavo jaunuoliai iš visos apskrities. Visos varžybos sulaukė didelio susidomėjimo, tad jaunieji sportininkai garsiai pradėjo svajoti apie aikštelę, kuri būtų viešai prieinama visiems. Šią idėją palaikė ir Savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, todėl svajonė virsta realybe“, – pasidžiaugė R. Gataveckaitė.
Planuojama, kad kartu su profesionalios gatvės gimnastikos aikštelės atidarymo švente bus suorganizuotos nedidelės varžybos, kad panevėžiečiai pamatytų, kokio gabaus ir aktyvaus jaunimo turi Aukštaitijos sostinė. O atsiradus tokiai lauko gimnastikos aikštelei, gal atsiras ir daugiau šio sporto entuziastų.
„Tokių sporto erdvių, kurios būtų saugios, apšviestos ir atviros, mieste dar labai trūksta. Juk ne kiekvienas jaunuolis gali eiti į sporto sales, kurios gana brangios. Labai džiaugiamės, kad miesto valdžia išgirdo jaunimo balsą“, – sakė mokinių parlamento kuratorė.
Panevėžio miesto savivaldybės Bendruomenių, visuomeninių organizacijų ir jaunimo komiteto pirmininkas Daumantas Simėnas „Sekundei“ teigė, kad už tokią aikštelę miestiečiai pirmiausia turėtų dėkoti aktyviam jaunimui. Būtent jie pradėjo inicijuoti ir rengti projektus, kad mieste atsirastų erdvių sportui, kuriose būtų galima rengti nacionalines ar tarptautines varžybas.
Tad jiems tik beliko palaikyti idėją ir rasti jai finansavimo šaltinių. Tokios aikštelės kaina – apie 10 tūkst. eurų, tačiau iš miesto biudžeto jai nereikės atseikėti nė cento. Palaikydami jaunosios kartos idėjas, aikštelę dovanojo ir jos įrengimu pasirūpino Panevėžio verslininkai.
„Jaunimas pats pasakė, kokių įrenginių jiems reikia ir kaip juos išdėlioti. O verslas geranoriškai prisidėjo. Tai puikus pavyzdys, kad bendromis jėgomis galime įgyvendinti gražias idėjas“, – teigė D. Simėnas.
Miesto Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Justino Jasiukaičio teigimu, tokia gatvės gimnastikos bei dar kelios sporto ir treniruoklių aikštelės turėtų atsirasti ir miesto parkuose, kai šie bus pradėti tvarkyti iš URBAN programos lėšų. Nors tyrimas, koks lauko sporto aikštelių poreikis yra mieste, nebuvo atliktas, akivaizdu, kad jų šiai dienai vis dar trūksta.
„Aktyvus ir sveikas gyvenimo būdas tampa savotiška mada, kas iš tiesų džiugina. Todėl akivaizdu, kad aktyvaus laisvalaikio praleidimo vietų mieste dar trūksta, tačiau greitu metu jų turėtų gerokai padaugėti“, – patikino J. Jasiukaitis.
Komentarai
Geras sprendimas. Nors ką nors protingai padarė.