Ministrė akcentuoja, kad sprendžiant klausimus susijusius su civiline sauga labai svarbi yra ne tik valstybės lyderystė, bet ir savivaldybių įtrauktis.
„Kalbant apie priedangų plėtrą mes tikrai turime tikslą, kad pusė Lietuvos gyventojų turėtų galimybę rasti priedangą esant oro pavojui. Tai mūsų koncepcijos pagrindinis tikslas. Tam, kad tai pasiekti pirmiausiai dabar savivaldybės bando ieškoti jų savivaldybėse esančių objektų, tas procesas vyksta ir turime identifikavę objektus, kurie galėtų talpinti 18 proc. Lietuvos gyventojų“, – Vidaus reikalų ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė A. Bilotaitė.
Antra kryptis, pasak ministrės, yra viešosios paskirties pastatai.
„Žinoma, statant viešosios paskirties objektus reikėtų įsivertinti, kad tai kainuos. Ir kalbant apie privačius objektus taip pat yra numatytas reikalavimas tuos objektus projektuojant taip pat turėti numatytas patalpas priedangai“, – sakė ji.
A. Bilotaitė akcentuoja, kad sprendžiant šiuos klausimus yra labai svarbi ne tik valstybės lyderystė, tačiau ir savivaldybių įsitraukimas.
„Be savivaldybių įsitraukimo, be jų vaidmens, be jų proaktyvumo bus sudėtinga tai užtikrinti. Mes pažadame tai, kad atsiras papildomi dalykai, kaip, pavyzdžiui, parengties pareigūnai, mes kalbame apie papildomą finansavimą, kuris būtų dedikuotas civilinei saugai. Bet labai tikimės iš savivaldybių, kad jos proaktyviai veiks ir nepaliks šito savieigai, kad tikrai skirs tam deramą dėmesį. Nes tik savivaldybės žino, kur pas jas kokie objektai ir tikrai gali labai daug nuveikti“, – akcentavo A. Bilotaitė.
„Bet mes savo ruožtu, VRM, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas tikrai pažadame visą reikalingą pagalbą“, – pridūrė ji.
Vidaus reikalų ministerija (VRM), atsižvelgusi į pasikeitusią geopolitinę situaciją, parengė ir pirmadienį pristatė Civilinės saugos stiprinimo (CS) koncepciją, kuri numato civilinės saugos plėtros kryptis iki 2030 metų.
Šis dokumentas taps orientyru, siekiant geresnės civilinės saugos institucijų ir tarnybų sąveikos ir stipresnių gebėjimų veikti krizių, ekstremaliųjų situacijų bei karo sąlygomis, būti tinkamai pasirengus gyventojų perspėjimui ir jų evakuacijai, taip pat padės rūpintis visuomenės švietimu civilinės saugos klausimais, rašoma VRM pranešime spaudai.
Komentarai
o kita puse kur i kapines ?
sugriovė buvusią civilinės saugos sistemą.Kiek kainuos ją atstatyti? Kaip visada-nėra pinigų, o gal ir reikalo.