Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė žada, kad, jei dėl naujosios omikron atmainos koronaviruso prireiktų riboti verslo veiklą, parama bus numatyta ir jos užteks.
„Jei atsitiktų taip, kad mums reikėtų kokių nors ekstremalių sprendimų, žinoma, kad ta parama būtų, ir jos būtų pakankamai“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Armonaitė.
Visgi ministrė nemano, kad bus pasiekta kartelė, kai verslai turės riboti darbo laiką arba užsidaryti. Jos nuomone, dabartinių priemonių, siekiant suvaldyti naujosios atmainos poveikį ekonomikai, pakaks.
„Manau, kad mums nereikia ar nereikės užsidaryti. Jei bus tokie sprendimai siūlomi, jie ne visai būtų pagrįsti. Omikron plinta galbūt truputėlį greičiau, bet jau žinome, kad jis turi lengvesnius simptomus, ir vakcina mažina to viruso poveikį“, – tikina A. Armonaitė.
„Kritiškai svarbu skiepytis trečiąja vakcinos doze, Lietuva vakcinų turi daug. Aktualu vis dar kaukės ir visi reikalavimai patalpose. Visą tą komplektą turint, turint galimybių pasą, manau, kad turime visus šansus neužsidaryti ir turėti visas veiklas atviras (…) Manau, kad jokių net ir laiko apribojimų neturėtų būti, ir mes valdome tą situaciją“, – pažymi ministrė.
Lapkričio viduryje Vyriausybė nustatė kriterijus, kada įsigaliotų naujieji COVID-19 ribojimai, apimantys galimybių paso taikymą, kaukių dėvėjimo pokyčius, izoliacijos po kontakto su sergančiuoju tvarką pasiskiepijusiems asmenims.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtą pandemijos valdymo priemonių planą siūloma taikyti, jei reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių užimtumas dėl COVID-19 pacientų pasiektų 240 lovų.
Pasiekus šią ribą, galėtų būti įvedamas renginių draudimas, profesionalaus sporto renginiai be žiūrovų, prekybos ploto ribojimo didinimas iki 50 kv. m, naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų, nebūtinųjų prekių parduotuvių, laisvalaikio ir pramogų paslaugų uždarymas (arba darbo laiko ribojimas).
Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu intensyvios terapijos skyriuose visoje Lietuvoje užimtos 125 lovos.