Šiais laikais indaplovės sutinkamos daugelyje virtuvių – vargu, ar būtų galima surasti geresnį pagalbininką, padedantį išvengti šio nemalonaus kasdienio darbo. Visgi, kaip ir kalbant apie daugelį kitų įrenginių, taip ir šiuo atveju nepavyksta išvengti mitų, kurie apsunkina indaplovės naudojimą ar netgi sustabdo pirkėjus nuo šios įrenginio įsigijimo. Siūlome susipažinti su dažniausiai girdimais teiginiais, kurie neatitinka realybės.
Indaplovėms reikia daugiau vandens nei plaunant rankomis
Net didžiausios indaplovės vieno ciklo metu sunaudoja apie 12 litrų vandens, o daugelyje virtuvinių kriauklių telpa maždaug 20-30 litrų. Be to, plaunant rankomis vandenį teks pakeisti – ypač tuomet, jei pasiruošite įveikti 12 ar didesnį komplektų kiekį, kokį su minimaliomis sąnaudomis gali išplauti indaplovė. Apskaičiuota, kad naudojantis indaplove galima išleisti maždaug 5-7 kartus mažiau vandens nei plaunant indus rankomis – šie skaičiai kalba patys už save.
Indaplovės sunaudoja daug elektros energijos
Panaši situacija yra ir kalbant apie energijos efektyvumą. Indaplovė naudoja elektrą tam, kad pašildytų vandenį, o kadangi vandens jai reikia mažiau nei kriauklei, atitinkamai ir sunaudojami energijos kiekiai yra mažesni. Tiesa, renkantis šią įrangą, verta atkreipti dėmesį į konkretaus modelio energijos klasę – tuomet žinosite, jog iš tiesų renkatės ekonomiškiausią variantą.
Prieš sudedant indus, juos reikia praskalauti patiems
Indaplovės naudojimas prarastų prasmę, jei prieš tai turėtume indus praskalauti papildomai. Visgi, to daryti tikrai nereikia – užtenka pašalinti didesnius maisto likučius. Tą patį veiksmą atliekame ir norėdami neužkimšti kriauklės, tad norint naudotis indaplove, nereikia jokio papildomo pasiruošimo – juk ji ir yra skirta tam, kad indų švara pasirūpintų už Jus.
Stikliniams indams indaplovėje ne vieta
Nors visuomet turite įsitikinti, ar stiklinius indus galima plauti indaplovėje, nėra jokios priežasties, kodėl ciklo metu jie turėtų būti sugadinti. Tuo labiau, kad šiuolaikinė buitinė technika neretai yra aprūpinama specialiomis, švelnesnėmis programomis, kurios užtikrina nepriekaištingą trapesnių indų priežiūrą. Svarbu, kad parinktumėte jiems tinkamą vietą indaplovėje: kai kuriuose modeliuose netgi rasite specialiai tokiems indams pritaikytus laikiklius. Tuo tarpu kokybiškas valiklis ir skalavimo priemonė padės išvengti bet kokių neišsivalančių nešvarumų.
Indaplovės yra bakterijų dauginimosi vieta
Žinoma, Jums reikia pasirūpinti indaplovės švara, tačiau ji bet kuriuo atveju yra higieniškesnė nei virtuvės kriauklė. Aukšta plovimo temperatūra ir specialios valymo programos užtikrina, kad bakterijos ir mikrobai žūsta per kiekvieną ciklą. Vargu, ar tą patį galėtume pasakyti apie virtuvėje naudojamą kempinę. Be to, plaunant indus rankomis, kartais galime nepastebėti ploviklio ar netgi maisto likučių, tuo tarpu indaplovės efektyviai nuplauna bet kokius nešvarumus.
Visiškai pripildyta indaplovė tinkamai neatlieka savo darbo
Kalbant apie indų kiekį indaplovėje, galima išgirsti įvairiausių mitų. Vieni teigia, kad šiek tiek ją perpildyti yra ekonomiška ir efektyvu, tuo tarpu kitiems atrodo, kad reikėtų palikti šiek tiek laisvos vietos, kitaip kai kurie indai liks nešvarūs. Iš esmės abu šie teiginiai yra neteisingi: jei indaplovę perkrausite, kai kurių indų paviršiai liks nepaliesti, todėl Jums patiems reikės juos nuplauti – tai tikrai nebus efektyvu. Taip pat nėra prasmės indaplovės palikti pustuštės: ji gali būti visiškai pilna, tačiau turėtumėte įsitikinti, jog visi paviršiai yra pasiekiami purškimo sritimis.
Dabar prekyboje galima rasti pusinę programą siūlančių įrenginių, kurie leidžia dar efektyviau išplauti mažesnį kiekį indų didesniame įrenginyje. Tiems, kurių poreikiai mažesni, siūloma mini indaplovė, kuri užima mažiau vietos ir talpina mažesnį indų kiekį, tad šiuo atveju reikėtų įvertinti šeimos poreikius ir iš karto pasirinkti optimaliausią variantą.
Indaplovė skirta tik indams
Iš tokį pavadinimą turinčio įrenginio tikriausiai negalėtume tikėtis ko nors daugiau, tačiau iš tiesų jis meistriškai gali išvalyti ir kur kas daugiau daiktų. Indaplovės ciklo yra vertos virtuvinės kempinės ir šepečiai, silikoninės orkaitės pirštinės, šaldytuvo lentynos, kūdikių buteliukai ar maitinimo indai. Taip pat galima išeiti iš virtuvės ribų ir plauti vonios žaislus ar kai kuriuos sodo įrankius. Žinoma, bet kuriuo iš šių atvejų reikėtų įsitikinti, ar atitinkamas daiktas iš tiesų gali būti plaunamas indaplovėje.
Indaplovė sunkiai įsilieja į virtuvės aplinką
Taip, jei nesirinksite kompaktiško, ant stalo pastatomo įrenginio, indaplovei prireiks šiek tiek daugiau vietos, tačiau tai nereiškia, kad dėl to ji negalės įsilieti į virtuvės interjerą. Tokie įrenginiai dažnai yra panašaus dizaino, kaip ir kita populiariausia virtuvės technika, tad Jums tereikės surasti labiausiai prie jos derantį modelį. Be to, įmontuojama indaplovė patalpoje gali būti ir visiškai nepastebima: ją galėsite „paslėpti“ tarp kitų baldų ir įrangos. Platus visų šių įrenginių pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.
Nustojus tikėti šiais mitais, tampa akivaizdu, jog indaplovės iš tiesų gali palengvinti kasdienį indų plovimą. Jos padės taupyti vandenį, energiją ir Jūsų laiką – jei tokio įrenginio dar nesate įsigiję, vertėtų šią klaidą ištaisyti.