Site icon sekunde.lt

5 mažos erdvės gudrybės: trūkumai į privalumus!

Įsigijote ar norite atnaujinti nedidelį, siaurais praėjimais pasižymintį butą? Nors mažos erdvės įrengimas neretai kelia ne vieną klausimą, galutinis variantas gali maloniai nustebinti. Taigi, kaip veiksmingai vizualiai padidinti tokio tipo patalpos paveikslą ir nedidelius trūkumus paversti privalumais? Toliau – 5 sumanūs būdai!

1. Išmanūs baldų dizaino sprendimai

Pirmiausiai, žinoma, verta gerai apgalvoti kiekvieną į namus atkeliaujantį baldą bei šio funkcijas. Idealu, jei jos neapsiriboja tik unikalaus stiliaus kūrimu, patogumu – nedidelėje erdvėje reikėtų siekti maksimalaus funkcionalumo. Pavyzdžiui, jei planuojate pirkti valgomojo stalą, dairykitės ne tik išskirtinio, patogaus modelio, bet ir pritaikymo pagal poreikį galimybių. Apibūdinimą idealiai atitiktų kokybiški stalai transformeriai.

 2. Architektūros „klaidų” išnaudojimas

Kompaktiškuose naujos statybos butuose matomos statybos „klaidos” – retos. O štai charizmatiškuose senamiesčio pastatuose dažnai sutinkamos keisto kambario plano ar formos dilemos. Tad pirmas žingsnis yra išnaudoti tokius „nesusipratimus” ir paversti šiuos stebinančiais akcentais: lentynų kompozicija, skaitymo kampeliu, augalų oaze, paveikslų galerija.

 3. Vertikalus žvilgsnis: sienų panaudojimas

Tokio tipo patalpose interjero dizaineriai primygtinai siūlo išnaudoti visus paviršius – grindis, sienas, net lubas. Čia verta pagalvoti apie įvairias pakabinamas lentynas, prie sienos tvirtinamą darbo stalą, kabyklas augalams. Stilingai atrodo skirtingų dydžių paveikslų galerija – pavyzdžiui, siaurame tualeto kambarėlyje lubas kone siekiantys eksponatai suteikia namams eklektišką įvaizdį.

 4. Veidrodžiai

Šiandien įvairios stilistikos veidrodžių pasirinkimas – milžiniškas. Daiktai, įsigyti iš nišinių krautuvėlių, neretai atrodo it būtų meno kūriniai. Nedideliuose namuose į šią detalę reikėtų pažiūrėti kaip į praktišką akcentą, kuris gali drąsiai puošti tiek vonios, tiek virtuvės ar prieškambario sieną. Geriausia dalis – atspindžiai akivaizdžiai padidina erdvę.

 5. Blizgūs, atspindintys paviršiai

Tiesa, idealus variantas, jei atspindžius kurs ne tik nematytų formų, stilingi veidrodžiai, bet ir sąmoningai pasirinktos tekstūros. Pavyzdžiui, virtuvėje pravartu rinktis ne matines plyteles, o vienspalves ar spalvotas blizgias. Kokia to nauda? Tokia siena atspindės krentančius spindulius ir kambarys iškart taps vizualiai platesnis.

Nedideli namai savaime nėra trūkumas, priešingai, tokia patalpa gali tapti galimybe susikurti unikalų būstą. Interjero specialistai teigia, kad būtent mažose erdvėse gimsta nestandartiniai, funkcionalumu stebinantys eksperimentai.

Exit mobile version