Švietimo, sporto ir mokslo ministrė Jurgita Šiugždinienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuvių kalbos ir literatūros pamokose gali nelikti užsienio klasikų

Lietuvių kalbos ir literatūros pamokose gali nelikti užsienio klasikų

 

Paskelbus Lietuvių kalbos ir literatūros bendrojo ugdymo programos projektą, švietimo, sporto ir mokslo ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad projektas bus patvirtintas tik tada, kai bus pasiektas bendras sutarimas švietimo bendruomenėje.

„Nepatvirtinsiu lietuvių kalbos ir literatūros programos tol, kol nebus pasiektas sutarimas su bendruomene – programa privalo būti šiuolaikiška ir projektuojanti ateitį“, – sako ministrė J. Šiugždinienė, reaguodama į kilusias diskusijas dėl projekte esančio privalomų ir rekomenduojamų autorių sąrašo vidurinio ugdymo mokiniams.

Projekte numatoma išbraukti iš 11 ir 12 klasių lietuvių kalbos ir literatūros bendrojo ugdymo programos projekto privalomų autorių sąrašo vienintelius užsienio rašytojus programoje. Tokiu atveju neliktų Williamo Shakespeare’o, Johanno Wolfgango Goethe’ės, Albert’o Camus, Franzo Kafkos.

„Visiškai nepriimtina, kad 11–12 klasių programoje tarp privalomų kūrinių nėra nė vieno užsienio autorių kūrinio. Pasaulinė literatūra neatsiejama visapusiškos asmenybės raidos dalis, todėl turime užtikrinti, kad ji nenunyks. Paprašiau išsamaus rengėjų paaiškinimo, kodėl buvo pasirinkta tokia logika. Sprendimas bus priimtas tada, kai bus pasiektas sutarimas. Jeigu reikės, darbą pradėsime iš naujo“, – pažymi ministrė.

Lietuvių kalbos ir literatūros vidurinio ugdymo bendrosios programos projektas yra pateiktas pastaboms ir siūlymams iki gruodžio 15 d.

Tuomet bus sprendžiama: ar nurodyti, kurie visuotinės literatūros autoriai, kūriniai yra privalomi nagrinėti III–IV gimnazijos klasėse, ar nurodyti privalomų pasirinkti visuotinės literatūros autorių skaičių (kaip yra Tarptautinio bakalaureato mokyklose), kai kiekvienas mokytojas gali rinktis kontekstinius autorius, atsižvelgdamas į mokyklos kryptį, savo darbo metodus, galimybes ir mokinių interesus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų