Site icon sekunde.lt

Jaunosios panevėžietės triumfavo šalies čempionate

Organizatorių nuotr.

Pasibaigė Lietuvos nekontaktinio regbio mergaičių pirmenybės, kuriose itin sėkmingai pasirodė Panevėžio Rožyno progimnazijos komandos.

11–12 metų amžiaus grupėje jaunosios panevėžietės tapo čempionėmis, o 13–14 amžiaus grupėje iškovojo antrąją vietą. Abi komandos pakartojo praėjusių metų pasiekimus, kai jaunesnioji komanda taip pat tapo nugalėtoja, o vyresnioji užėmė antrąją vietą.

2013 metais Lietuvos vaikų darželiuose ir bendrojo lavinimo mokyklose buvo pradėtas vykdyti tarptautinis projektas „Susipažink, žaisk, pasilik“. Projekto organizatoriai – Lietuvos regbio federacija ir tarptautinė regbio federacija įgyvendino bendrą plėtros projektą iki 2016 metų. Prieš dvejus metus pasibaigus šiam projektui varžybos nenutrūko ir Lietuvos regbio klubų pastangomis toliau organizuojamos regbio varžybos.

Skirtingai nei tikrasis regbis, šis žaidimas būna be fizinio kontakto su varžovais, be grumtynių bei realizavimo smūgių. Principas išlieka toks pat. Reikia prispausti kamuolį varžovų įskaitiniame plote, kamuolio negalima smūgiuoti koja.

Mažesnių matmenų aikštėje žaidžiama penki prieš penkis, neribojant keitimų skaičiaus.

Šių metų pirmenybėse vyko penki turai, per kuriuos mūsų miesto komandoms teko žaisti po 25 susitikimus. Visi turai, kuriuose dalyvavo kelios dešimtys komandų, buvo surengti Marijampolėje.

Mūsų miesto jaunosios regbininkės nuo pat sezono pradžios išsiveržė tarp lyderių. 13–14 amžiaus grupės mergaitės nusileido tik Alytaus komandai – ji tapo nugalėtoja.

Komandos treneris Anatolijus Smirnovas pasidžiaugė, kad Rožyno progimnazijos abi komandos padarė labai didelę pažangą ir dar prieš sezono startą dauguma varžovių panevėžietes laiko pirmenybių favoritėmis.

„Labai daug prie pergalių prisidėjo Rožyno progimnazijos kūno kultūros mokytoja Edita Guokaitė. Šios sporto entuziastės dėka mergaitės visada noriai rinkdavosi į treniruotes ir vykdavo į varžybas. Bendromis pastangomis pavyko pasiekti puikų rezultatą. Jau tapo gražia tradicija, kad šios progimnazijos komandos pasiekia gerų rezultatų. Kitais metais vėl sieksime pergalių“, – „Sekundei“ sakė A. Smirnovas.

Šalies mergaičių čempionėmis bei vicečempionėmis tapo šios regbininkės: Deimantė Grakauskaitė, Gabrielė Nevulytė, Goda Dirsytė, Evelina Jenijer Gurskas, Nomeda Narmontaitė, Ugnė Vešėtaitė, Elinga Šaparnytė, Gedmina Popinaitė, Meda Mikoliūnaitė, Skaiva Smailytė. Komandos vadovė Edita Guokaitė, treneris Anatolijus Smirnovas.