Per ketvirtadienį Londone vyksiantį IAAF narių asociacijų susitikimą bus paprašyta palikti galioti šį draudimą, įvestą 2015 metais, kai nepriklausomas ekspertas Richardas McLarenas Pasaulinei antidopingo agentūrai (WADA) atskleidė, kaip Maskva dangstė teigiamus savo sportininkų dopingo testus.
IAAF darbo grupės dėl Rusijos pirmininkas Rune Andersenas sakė norįs gauti Maskvos patvirtinimą, kad R.McLareno ataskaitos išvados „buvo tinkamai įvertintos ir išspręstos, o (ataskaitoje įvardytos problemos) daugiau nebepasikartos“.
Rusijos lengvosios atletikos federacija „kol kas darbo grupę patenkinančiu būdu nepademonstravo, kad sukūrė stiprią antidopingo kultūrą savo sporte arba kad sukūrė atvirą aplinką, skatinančią informuoti (apie pažeidimus)“, – pirmadienį savo ataskaitoje IAAF Tarybai sakė R.Andersenas.
Jis pripažįsta, kad Rusija daro pažangą naikindama įsigalėjusią dopingo kultūrą, įskaitant „patenkinamą bendradarbiavimą“ su prancūzų baudžiamojo persekiojimo institucijomis. Tačiau, jo teigimu, Maskva dar turi imtis veiksmų svarbiausiose srityse.
„Keletas“ drausminių bylų, iškeltų atletams 2015-aisiais, dar nėra išnagrinėtos; „keli“ sportininkai, figūruojantys WADA dopingo tyrime, dar nebuvo apklausti. Be to, nerimaujama, kad dalis trenerių, kuriems buvo uždrausta dirbti, vis dar treniruoja sportininkus.
Penktadienį prasidėsiančiame Londono pasaulio lengvosios atletikos čempionate dalyvaus 19 atletų iš Rusijos, tarp jų – trys buvę pasaulio čempionai.
Rusų sportininkai, sugebėję įrodyti, kad nėra prisidėję prie valstybinės dopingo programos, varžysis po neutralia IAAF vėliava, bet pergalės atveju jiems negalės būti atliekamas nacionalinis jų valstybės himnas ir jie negalės demonstruoti Rusijos vėliavos spalvų ar valstybės simbolių.