Pastaruoju metu, žiniasklaidoje vis daugiau girdime apie implantus, skirtingas jų rūšis ir sistemas ir, žinoma, įvairias pacientų patirtis bei nuomones apie implantacijos procedūras. Suprantama – kiekvienas žmogus ir jo klinikinė situacija yra skirtingi, tačiau daugumą bendrų „netiesų“, kitaip – mitų, reikėtų paneigti realiais argumentais. Štai, kaip dažniausiai pasitaikančius visuomenėje mitus komentuoja implantuojantis klinikos „Dantų harmonija“ gydytojas Marius Bučinskas.
Šiuolaikinė odontologija jau yra praktiškai beskausmė, nes net atliekant įprastas gydymo procedūras naudojama vietinė nejautra. Tad ir visos intervencinės procedūros, atliekamos naudojant efektyvią vietinę nejautrą, nesukelia jokio didesnio diskomforto pacientui. Jei neramu ne dėl „galimai būsimo“ skausmo, o dėl pačios procedūros arba pacientas yra jautrus, patiria didelį stresą odontologinėje aplinkoje – klinikoje implantacijos procedūrą galima atlikti taikant sedaciją, prižiūrimą profesionalaus gydytojo anesteziologo.
Visos klinikinės situacijos yra skirtingos, tačiau dauguma atvejų implantacija nėra ilga ir varginanti procedūra. Palyginimui – dažniausia implantacijos vizito trukmė neviršija ar net yra trumpesnė nei atliekant įprastas odontologines procedūras, tokias kaip estetinį plombavimą ar endodontinį gydymą. Taip pat, klaidinga manyti, kad jei jau nusprendei implantuotis dantis, teks nuolatos varstyti klinikos duris. Visiškai atkurti dantį ar dantis pakaks 2 – 3 vizitų. Tokį laiko taupymą įgalina klinikoje turima moderniausia diagnostinė įranga ir vidinė CAD/CAM dantų laboratorija.
Retais atvejais, galimas minkštųjų audinių paburkimas ar jautrumas, tačiau tai normali organizmo reakcija gyjant. Tačiau šiuos minimalaus diskomforto potyrius nustelbia iškart po procedūros prie implantų tvirtinami laikinieji protezai, kurie leidžia iškart džiaugtis atstatytais dantimis – valgyti ir šypsotis!
Klinikoje naudojami išskirtinai pasaulyje pirmaujantys švedų gamintojo implantai, kurie yra biosuderinami ir atitinka aukščiausius kokybės standartus. Pritaikius naujausias implantavimo technologijas, kurios buvo plėtojamos, tobulinamos ir bandomos visame pasaulyje daugiau nei 20 metų, ir tik tuomet taikytos plačiajai visuomenei, sėkmės rodiklis yra 99 proc. Reti implanto neprigijimo atvejai yra įtakoti gydytojo nurodymų nesilaikymo: intensyvaus rūkymo, padidinto fizinio krūvio, nei įprastai, nepilnavertės mitybos, nesaikingo alkoholio vartojimo, prastos burnos higienos laikymosi.
Taigi, pacientui tereikia laikytis visų gydytojo rekomendacijų dėl implantų priežiūros ir nebelieka priežasčių nerimauti. Nereikia pamiršti ir fakto, kad gamintojas implantui suteikia viso gyvenimo garantiją – tai reiškia, kad jei kas ir nutiks, pats implantas yra pakeičiamas kitu nemokamai.
Ant implantų atkurtiems dantims prižiūrėti nereikia nieko neįprasto – juos kasdien du kartus valyti dantų šepetėliu, o tarpdančius – tarpdančių siūlu arba irigatoriumi taip, kaip nuosavus dantis. Tiesa, būtina itin atsakinga planinė implantų patikra ir, žinoma, reguliariai, kas 6 mėnesiai, atliekama profesionali burnos higiena. Šios būtinybės turi dvi priežastis: pirmoji – tai yra pagrindinės efektyvios viso gyvenimo garantijos implantams sąlygos; antroji – net visus sveikus dantis turintis žmogus, norėdamas išsaugoti jų sveikatą, turėtų apsilankyti pas odontologą ir darytis profesionalią dantų higieną bent kas 6 mėnesius.
Realybė yra visiškai priešinga šiam teiginiui. Šiandien, dantų atkūrimas ant implantų yra ilgaamžiškiausias galimas dantų atkūrimas. Pats implantas atstoja ir atlieka visas tikro danties šaknies funkcijas. Tinkamai prižiūrimas (ne daugiau nei savas sveikas dantis), implantas jums tarnaus visą gyvenimą.
Lyginant su kitais dantų atkūrimo būdais, pirminė investicija atsiperka greičiau nei nuolatinis išimamų protezų keitimas (dėl žandikaulio kaulo tirpimo) ir kitos išlaidos susijusios su jų priežiūra ir naudojimu. Taip pat vieno, ant implanto atkurto, danties karūnėlės, ar protezų korekcija (pvz. dančiui nuskilus) yra daug greitesnė ir paprastesnė, nes protezas prie implanto yra prisukamas. Todėl daug paprasčiau yra jį atsukti, pakoreguoti ir vėl prisukti, nei net nuskilus vienam dančiui iš naujo gaminti visą išimamą protezą.
Pirminis vieno, kelių ar net visų žandikaulio dantų atkūrimo ant implantų tikslas – atkurti funkcinę paskirtį. Kitaip tariant, šio gydymo esmė yra visiškai atkurti kramtymo funkciją. Medicininiu požiūriu tai yra svarbiausia, nes kramtymas yra esminis mūsų pilnavertės mitybos ir tuo – sveikatos, pagrindas. Netinkamai sukramtytas maistas sukelia virškinamojo trakto ligas. Neturint galimybės sukramtyti kietesnių maisto produktų, žmogaus organizme atsiranda įvairių mikroelementų trūkumas, dėl nepilnavertės mitybos, kuris įgalina kitas patologijas. Tai, kad ant implantų tvirtinamų protezų atspalvį galima pasirinkti ir išgauti holivudinę šypseną – tik malonus priedas prie visiškai atstatytos kramtymo funkcijos.
Įdomus faktas: išimami dantų protezai geba atkurti vos iki 40 proc. kramtymo funkcijos, tuo tarpu ant implantų atkurti dantys, it savi – visus 100 proc.
Dažnas, kuriam trūksta daugiau nei vieno danties, pradeda skaičiuoti trūkstamus dantis ir versti juos į implantų skaičių. Gaunama ne tik apvali sumelė, bet ir stresas dėl didžiulės chirurginės intervencijos. Tokia matematika yra visiškai klaidinga.
Praradus kelis dantis, galimas protezavimas ant tiltų, tvirtinamų prie 2-3 implantų. Tokiu būdu nepažeidžiami sveiki šalia esantys dantys, kas būtina protezuojant be implantacijos.
Praradus visus žandikaulio dantis (pavyzdžiui dėl parodontozės), juos galima atstatyti tik ant keturių implantų. Toks gydymo metodas vadinamas „Visi ant 4“. Jis ypatingas tuo, kad vieno vizito metu į žandikaulį įsriegiami tik keturi implantai, ant kurių vėliau tvirtinami ilgalaikiai dvylikos dantų protezai. Taip sutaupomi ne tik pinigai, bet ir laikas, bei chirurginių invazijų skaičius.
Visai neseniai, lyderiaujantis švediškų dantų implantų gamintojas pristatė gydymo metodą, kurio dėka, visi nuolatiniai apatinio žandikaulio dantys atkuriami tik ant trijų implantų ir per vieną dieną.
Statistika byloja, kad Lietuvoje, 25 – 40 metų amžiaus žmonių, kurie yra netekę vieno ar kelių dantų yra arti 60 proc. Dažniausiai dantys prarandami dėl įvairių ligų sukeltų komplikacijų, burnos ertmės ligų ar patirtų traumų. Delsiant atkurti prarastą dantį, žandikaulis toje vietoje ima tirpti (nes nepatiria tinkamo krūvio). Greta esantys dantys pakrypsta vienas į kitą, na o tiesiogiai priešais esantis sveikas dantis nusileidžia arba pakyla, priklausomai nuo to, viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje jis yra. Toks natūralus procesas vyksta organizmui norint kompensuoti žandikaulio apkrovos pasiskirstymą. Deja, tai taip pat reiškia, kad sveiki dantys greičiau dyla, trūkstamo danties vietoje žandikaulis tirpsta, pažeisdamas sveikų dantų šaknis, ir atsiranda didelė tikimybė ilgainiui juos taip pat prarasti.
Smarkiai nutirpus kaului, implantacija tampa sudėtingesnė, nes gali nepakakti kaulinio audinio implantui įsriegti ir gali prireikti papildomos brangios kaulo priauginimo procedūros.
Todėl netekus net vieno danties jauname brandos amžiuje, reikėtų nedelsti ir pasidomėti implantacijos galimybėmis.
Ar žinojote, kad pirmieji bandymai atkurti trūkstamus dantis ant implantų skaičiuoja jau 4000 metų? Pirmieji tai bandė įgyvendinti civilizacijos inovatoriai senovės egiptiečiai. Modernioji dantų implantacija, kuri technologijų eros šuoliais stebina mus savo galimybėmis, sparčiai vystosi jau nuo 1950-ųjų. Šie istoriniai faktai čia pateikiami ne veltui: nors pastaraisiais metais girdime vis daugiau naujovių ir „išradimų“ implantacijoje, kiekviena jų turi ilgą tyrimų, mokslininkų ir medikų studijų ir bandymų istoriją. Pavyzdžiui, vos prieš gerus metus, kuomet pasaulyje lyderiaujantis švediškų implantų gamintojas pristatė revoliucinį gydymo metodą, leidžiantį visus nuolatinius apatinio žandikaulio dantis atkurti vos ant trijų implantų ir tik per vieną dieną, šiam pasauliniam pristatymui rengėsi daugiau nei 12 metų. Būtent tiek laiko truko daugybės mokslininkų, vedančiųjų odontologijos profesorių, tyrimų, bandymų per 5 pasaulio kontinentus, kad šis metodas kaip veiksmingas ir saugus būtų pristatytas plačiajai visuomenei. Todėl mitas ir klaida yra manyti, kad mokama už mažytį titano sraigtelį. Iš tiesų, mokama yra už ilgus metus tyrimų, saugumą ir garantijas, bei šimtų žmonių darbą, siekiant suteikti efektyviausią būdą atkurti žmogaus gyvybiškai svarbią kramtymo funkciją.
Naudingas faktas: Lietuvoje dantų implantavimo kainos yra vienos žemiausių Europoje – skirtumas siekia net kelis kartus.
Ar skirsis batai pasiūti patyrusio batsiuvio ir pradedančiojo, net jei jie siūtų iš to paties odos gabalo? Veikiausiai į šį klausimą geriausiai atsakytų liaudies išmintis: „Nesu toks turtingas, kad pirkčiau pigius daiktus.“
Kalbėdami apie sveikatą, turėtume užduoti sau tokį patį klausimą, juolab, kad antros sveikatos, kaip batų poros, nenusipirksi. Todėl čia vertėtų grįžti prie anksčiau minėto mito paneigimo argumentų: aukštesnės kvalifikacijos gydytojas yra suinteresuotas sėkme, nes investavo daug daugiau laiko į žinias, praktiką, gydymo metodų taikymo įsisavinimą. Šiai kvalifikacijai reikalingas laikas ir investicijos, keliaujant po įvairius seminarus, mokymus, konferencijas, parodas ir kursus. Todėl šiuo atveju, pacientas moka ne tiek už darbą, kiek už meistriškumą ir sėkmės garantiją.
Kitas svarbus aspektas – reklama. Radę kainos pasiūlymą, labai kruopščiai pasidomėkite sąlygomis: ar nėra papildomų reikalingų procedūrų, kurios neįtrauktos į pasiūlymą, ar naudojamos tik aukščiausios kokybės medžiagos, ar jūsų atveju yra atlikta išsami diagnostika, galinti numatyti visas reikalingas procedūras, ar odontologinio gydymo paslaugos teikėjas turi visą reikalingą diagnostinę ir gydymo įrangą, ar viskas bus vykdoma toje pačioje klinikoje, ar turi kvalifikaciją įrodančius dokumentus. Tuomet sudėkite viską ir nenustebkite, kad „pigiau“, neretai pavirsta „brangiau“.
Klinika „Dantų harmonija“ vadovaujasi profesionalios atsakomybės taisykle: klinikoje atlikus išsamią diagnostiką (kompiuterinę tomografiją, panoramines nuotraukas, giluminę burnos ertmės apžiūrą), sudaromas gydymo planas, kuris yra pasirašomas gydytojo ir paciento. Šis susitarimas garantuoja, kad nustatyta gydymo kaina nekis net ir tuo atveju, jei prireiks papildomos procedūros. Nes tai yra laikoma gydytojo diagnostine prievole ir jis už ją laiduoja.
Tad verta susimąstyti, kad implantacija, siekiant atkurti prarastus dantis, praktiškai yra vienkartinė investicija į save, radikaliai pagerinanti gyvenimo kokybę, ir kaip tik todėl – prasminga bei vertinga. Na, o mitai buvo ir bus, svarbu juos žinoti ir argumentuotai vertini.
Kviečiame apsilankyti nemokamame seminare pacientams
„Dantų implantacija: paneigti mitai“
Seminare papasakosime apie visas šiuolaikines dantų implantacijos galimybes ir atsakysime į visus pacientams rūpimus klausimus.
Taip pat seminaro dalyvius pakviesime į nemokamą išsamią konsultaciją ir diagnostiką dėl dantų implantavimo galimybės, kur Jums bus sudarytas profesionalus gydymo planas. Nuvešime ir parvešime iš klinikos nemokamai!*.
DATA: 2019 m. balandžio 11 d., ketirtadienis.
LAIKAS: 18:30 val.
VIETA: Viešbutyje „Romantic“, Kranto g. 24, Panevėžys
Registruokitės telefonu: 8 610 11 222
Arba internetu čia.
*nemokamos diagnostikos metu pacientui padarytos rentgeno ir kompiuterinės tomografijos nuotraukos, pasirinkus nesigydyti pagal sudarytą individualų gydymo planą, yra klinikos „Dantų harmonija“ nuosavybė ir pacientui negrąžinamos. Transporto paslaugos vykdomos išskirtinai klinikos transportu iš anksto užsiregistravus.
Komentarai
Biedni vietiniai žmoneliai. Vaikšto be dantų, nes neuždirba per mėn. nei vienam dančiui. O ir tų emigrantų bedančių ne kažin kiek liko. Kas spėjo-susidėjo. Baigsis rojus ir dantistams.
Tokie įkainiai, kad suprasti negali, kodėl tokie? Ligonių kasos skyrė man 463 e. Man reikia apmauti tik du priekinius dantis. nurodytais adresais lankiausi trijose dantų protezavimo vietose ir visur vienodi įkainiai. Prie duotų pinigėlių dar turėčiau pridėti 460 e, kad apmautų du dantis. Čia ne pasaka, o tikrovė.