„Lietkabelis“ paskutinėmis akimirkomis nusileido „Žalgiriui“ (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (17/9) namuose pagirtinai kovėsi su čempionu Kauno „Žalgiriu“ (21/2), tačiau paskutinėmis sekundėmis sėkmingiau rungtyniavę svečiai iškovojo sunkią pergalę – 88:94 (30:26, 16:32, 18:18, 24:18).

„Žalgirio“ gretose negalėjo rungtyniauti 4 žaidėjai.

Nuo pirmų rungtynių minučių abi ekipos labiau akcentavo puolimą, nei gynybą. Šeimininkai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir po Pauliaus Valinsko dvitaškio „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 14:8. Puikią sportinę formą demonstruojantis Kyle`as Vinalesas sužaidus mažiau nei 5 minutes jau buvo pelnęs 10 taškų (19:13). Šeimininkai toliau tęsė sėkmingą puolimą – P. Valinsko tritaškis leido panevėžiečiams pasiekti 9 taškų pranašumą (22:13). Ketvirčio pabaigoje žalgiriečiams pavyko sumažinti deficitą ir po pirmųjų 10 žaidimo minučių ekipas skyrė 4 taškai – 30:26.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo atkarpa 11:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (30:37). Kauno ekipa visiškai dominavo – Roko Jokubaičio galingas dėjimas padidino svečių persvarą iki 13 taškų (32:45). Po dviejų ketvirčių „Lietkabelis“ turėjo dviženklį deficitą – 46:58.

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio (50:58), tačiau šalies čempionai netrukus vėl atstatė turėtą pranašumą. Paulius Jankūnas sudėtingu dvitaškiu su pražanga padidino svečių persvarą iki 15 taškų – 55:70. Kėlinio pabaigoje Džordže Gagičius dvitaškiu sumažino svečių pranašumą, tačiau Luko Lekavičiaus du baudų metimai sugrąžino kauniečiams 12 taškų persvarą – 64:76.

Paskutinį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo dviem sėkmingais reidais paeiliui, o skirtumas tarp ekipų išaugo iki 16 taškų – 64:80. „Lietkabelis“ tuomet surengė savo spurtą – K. Vinalesas išprovokavo varžovo nesportinę pražangą, realizavo baudų metimus, o D. Gagičius pridėjo dvitaškį. Po šios Panevėžio klubo atkarpos komandas skyrė jau tik 6 taškai – 76:82. Šeimininkai vis artėjo prie varžovų ir Panagiotis Kalaitzakis dvitaškiu dar labiau priartino „Lietkabelį“ – 82:85. Tačiau lemiamu metu svečiai sužaidė užtikrinčiau ir iškovojo sunkią pergalę.

„Lietkabelis“: Kyle`as Vinalesas 28, Džordže Gagičius 19, Paulius Valinskas 14, Gytis Masiulis 11.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21, Lukas Lekavičius, Martinas Gebenas ir Patricio Garino po 12.