Kaip ir kasmet, tradiciškai krepšinio sirgaliai neliks be Lietuvos krepšinio rinktinės kovų. Rugpjūčio 31–rugsėjo 17 dienomis Turkijoje, Izraelyje, Suomijoje ir Rumunijoje vyks Europos krepšinio čempionatas. Ištraukus burtus paaiškėjo, kad naujojo trenerio Dainiaus Adomaičio vadovaujama Lietuvos rinktinė pirmajame etape kausis su Izraeliu, Italija, Gruzija, Vokietija ir Ukraina.
Kita vertus, visiškai nesvarbu, kas bus varžovai, nes Lietuvos krepšinio gerbėjai iš savo krepšininkų visada tikisi tik aukščiausių rezultatų – pageidautina medalių. 2013-aisiais ir 2015 metais Jono Kazlausko vadovaujama Lietuvos rinktinė nužygiavo iki finalo, tačiau abu kartus jame pralaimėjo. Atėjo laikas auksui? Jį pasiekti bus beprotiškai sunku.
Po olimpinių metų, natūralu, dalis rinktinės narių gali šią vasarą praleisti ir daugiau laiko skirti savo šeimoms. Visų pirma akys krypsta į senbuvius 31-erių Joną Mačiulį, 30-metį Mantą Kalnietį ir 32-ejų Paulių Jankūną.
Šiemet Dainiui Adomaičiui bus labai sunku išlaikyti aukštai iškeltą kartelę. Įdomu tai, kad visi jo pirmtakai, nuo 2002-ųjų stoję prie rinktinės vairo, jau debiutiniame čempionate laimėdavo medalį (Antanas Sireika – auksas Europos čempionate 2003-iaisiais, Ramūnas Butautas – bronza 2007-aisiais; Kęstutis Kemzūra – bronza pasaulio čempionate 2010-aisiais; J. Kazlauskas – sidabras 2013-aisiais).
Po olimpinio ketverių metų ciklo rinktinėje neišvengiamos permainoms. Kad ir kaip atsinaujintų rinktinė, ji bus pajėgi žengti bent iki Europos pirmenybių ketvirtfinalio, tačiau lemiamuose etapuose gali pritrūkti D. Adomaičio patirties ir galbūt kai kurių senbuvių, kurie 2017-ųjų vasarą gali skirti pailsėti.
Daug kas priklausys nuo NBA čempionate rungtyniaujančių lietuvių sprendimo. Jei visi keturi, Mindaugas Kuzminskas, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas, prisijungtų prie rinktinės, ji taptų viena rimčiausių pretendenčių vėl patekti į finalą. Tačiau ar D. Adomaičio autoritetas pakankamas, kad visą šį ketvertą įkalbėtų vasarą ne ilsėtis, o lieti prakaitą ruošiantis Europos pirmenybėms? Tad ar šiemet krepšininkai bus pajėgūs pakartoti Jono Kazlausko vadovaujamos rinktinės kelią ir patekti į pirmenybių finalą? „Panevėžio balso“ prognozė – ne.
Pirma Lietuvos futbolo rinktinės išvyka 2015-ųjų ankstyvą pavasarį į Angliją, Londono Vemblio stadioną, baigėsi gėdinga pamoka – beviltišku pralaimėjimu 0:4.
Tiesą sakant, visas atrankos į Europos čempionato ciklas buvo daugybės gėdingų pasirodymų rinkinys, tie dveji metai visada asocijuosis su treningus vilkinčiu ir vangiai su žiniasklaida bendraujančiu Lietuvos rinktinės treneriu Igoriu Pankratjevu bei kitais šalies Futbolo federaciją lydėjusiais skandalais.
Tačiau 2016-aisiais rinktinės veidas ir federacijos įvaizdis neatpažįstamai pasikeitė. Federacijai ėmė vadovauti Julių Kvedarą pakeitęs Edvinas Eimontas, kurio darbo principai kardinaliai skyrėsi nuo prieš tai buvusių vadovų veiklos metodų. Visų pirma federacija tapo atvira idėjoms, inovatyvi, veikli organizacija. Bent jau tokį įvaizdį LFF pavyko suformuoti per vienerius metus, o tą lėmė gudri taktika: savo priešus paversk draugais.
Bet grįžkime prie futbolo reikalų. Kaip ir prieš dvejus metus, šiemet oficialių varžybų kalendorių Lietuva pradės akistata Vemblyje su Anglijos rinktine. Neblogai atranką į pasaulio čempionatą pradėjusi Lietuva tik Slovakijoje neturėjo vilčių ir pralaimėjo išvykoje 0:4. Šiuo metu po 4 rungtynių 5 taškus turintys lietuviai rikiuojasi 4-oje pozicijoje. Prie nacionalinės komandos vairo stojęs Edgaras Jankauskas sugebėjo lietuvių žaidimui įpūsti minties ir pačius žaidėjus privertė patikėti savo jėgomis. Tačiau nacionalinės komandos laukia labai sunki metų pradžia, po akistatos su Anglija, lietuvių birželio pradžioje namuose laukia mūšis su Slovakija, rugsėjį namuose – su Škotija, vėliau – išvyka į Slovėniją, o atrankos ciklą rinktinė užbaigs mūšiu su Malta ir namų rungtynėmis su Anglija. Tad ar Lietuvos futbolo rinktinė pajėgi kovoti dėl antrosios vietos ir kelialapio į pasaulio futbolo čempionatą? „Panevėžio balso“ prognozė – ne.
2017-aisiais Lietuvos geriausi plaukikai stos į kovą pasaulio čempionate. 17-asis geriausių planetos vandens sporto šakų sportininkų čempionatas vyks birželio 30-ąją–liepos 16 dieną Vengrijoje, Budapešte.
Po nesėkmės Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Rūta Meilutytė net tris mėnesius ilsėjosi nuo plaukimo, mėgavosi kelionėmis ir namų šiluma.
Rūta gruodį praleido pasaulio plaukimo trumpame 25 m baseine čempionatą Toronte, tačiau savo jėgas po pertraukos išbandė Lietuvos pirmenybėse, kur jai nebuvo lygių. Olimpinė čempionė, išsiskyrus jos ir trenerio Džono Rado keliams, atsidūrė nedidelėje karjeros kryžkelėje. Šiuo metu ji svarsto, kur geriausia būtų toliau treniruotis ir šiame kontekste vis dažniau minimos Jungtinės Amerikos Valstijos. Apie R. Meilutytės susidomėjimą Šiaurės Amerika yra užsiminęs ir panevėžietis, į sprinterių elitą įsiveržęs Simonas Bilis. Nepaisant būsimos olimpinės čempionės sprendimo dėl tolesnės karjeros stotelės, jai ši pauzė ir poilsis po olimpinių žaidynių turėtų išeiti į naudą. Ji pasaulio plaukimo čempionate vėl turėtų pretenduoti į apdovanojimus 50 m ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse.
Tačiau ir be R. Meilutytės bus kam pakovoti dėl medalių ir visų pirma akys krypsta į panevėžietį Simoną Bilį.
Geriausias Lietuvos plaukimo laisvuoju stiliumi atstovas Simonas Bilis per pirmąją metų pusę baigs technologinių ir socialinių mokslų studijas Šiaurės Karolinos universitete. Panevėžietis pasaulio plaukimo čempionate 25 m baseine iškovojo net du medalius: bronzą 50 m rungtyje ir auksą 100 m rungtyje. Ar Simonas Bilis bus toks pat greitas dvigubai ilgesniame baseine? Panevėžietis Rio de Žaneire įrodė, kad gali sėkmingai plaukti ir olimpiniame 50 m ilgio baseine, tad pasaulio pirmenybėse turės savo bagaže olimpinę patirtį ir bus pajėgus kautis dėl aukščiausių apdovanojimų.
Bet planetos čempionate turėtume išvysti ir daugiau panevėžiečių. Europos čempionato medalį pernai iškovojęs Danas Rapšys planetos pirmenybėse Kanadoje užėmė aukštą 5-ą vietą. Iki prizininkų trejeto trūko, tačiau panevėžietis turi daugiau nei pusę metų tobulėti ir dar labiau priartėti prie plaukimo nugara sportininkų elito.
Įdomu, ar planetos pirmenybėse startuos plaukimo krūtine atstovas, 19-metis Andrius Šidlauskas. Ar olimpiadoje jau spėjęs debiutuoti sportininkas turės pakankamai motyvacijos ir galimybių progresuoti ir ateityje sudaryti rimtą konkurenciją Giedriui Titeniui?
Plaukimo karjerą panevėžietis Mindaugas Sadauskas tęsia nebe Didžiojoje Britanijoje, o JAV Dalaso mieste. Sportininkas grįžo pas Pietų metodistų universiteto plaukimo specialistus, kurių dėka M. Sadauskas buvo pasiekęs savo karjeros piką. Ar M. Sadauskas priartės prie pasaulio plaukimo elito, ar plaukikas bus pajėgus konkuruoti su S. Biliu plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse? Bet kokiu atveju būtų smagu pasaulio čempionate išvysti keturių panevėžiečių startus.
Geriausia 2016-ųjų Lietuvos metų sportininkė Simona Krupeckaitė tikisi, kad ir šiemet pavyks išlaikyti gerą formą ir siekti aukštų rezultatų svarbiausiose varžybose.
„Norėčiau grįžti į pasaulio elitą, iškovoti kokį medalį pasaulio čempionate. Jis vyks labai toli – Honkonge, bet kodėl sau to nepalinkėjus?“ – po Lietuvos metų sporto apdovanojimų kalbėjo dviratininkė. Pasaulio čempionatas Honkonge vyks balandžio 12–16 dienomis.
S. Krupeckaitė praėjusius metus užbaigė solidžia nata. 34-erių metų sportininkė Europos pirmenybėse sprinto rungtyje iškovojo auksą ir bronzos medalį keirino rungtyje, pasaulio taurės varžybose panevėžietė iškovojo tris aukso medalius. Šiuo metu S. Krupeckaitė kartu su treneriu, savo vyru Dmitrijumi Leopoldu bei kitais Lietuvos treko rinktinės nariais sportuoja Kroatijoje. Kur bus galima įvertinti geriausios Lietuvos treko dviratininkės sportinę formą? Vasario 17–19 dienomis Kolumbijoje, Kalyje, vyks trečiasis pasaulio taurės etapas, o vasario 25–26 dienomis Los Andžele treko meistrai varžysis paskutiniame pasaulio taurės etape. Po pasaulio taurės varžybų paaiškės planetos pirmenybių dalyviai.
Paskutinį kartą pasaulio čempionato medaliu S. Krupeckaitė džiaugėsi 2010-aisiais, iškovojusi bronzos medalius sprinto ir komandinio sprinto rungtyse. Įdomu tai, kad tituluotos dviratininkės kolekcijoje pasaulio čempionato auksas iškovotas tik atskiro starto 500 m varžybose. Tad laikas dar vienam medaliui ir pasaulio čempionate.