Jėzų Kristų vaizduojantis paveikslas „Salvator Mundi“ („Pasaulio išganytojas“) daugiau nei dvigubai pakėlė pasaulio rekordo kartelę. Ankstesnis brangiausias meno kūrinys buvo Pablo Pikaso „Alžyro moterys (O versija)“, už kurį 2015 metais Niujorke buvo sumokėta 179,4 mln. dolerių.
Maždaug 1500 metais nutapytas Jėzų Kristų vaizduojantis paveikslas „Salvator Mundi“ buvo ilgam dingęs ir atsirado tik 2005 metais viename regioniniame aukcione. Jis ilgai laikytas kopija, bet galiausiai buvo pripažinta, kad tai Italijos renesanso grando originalas – vienas iš mažiau 20 pripažintų kūrinių, nutapytų paties L. da Vinčio, nurodė „Christie’s“.
Visi kiti L. da Vinčio paveikslai saugomi muziejų arba institucijų kolekcijose.
Trečiadienį pasiekta kaina atrodo dar labiau stulbinama, nes už šį aliejumi ant lentos nutapytą paveikslą 1958 metais tebuvo sumokėta 45 Britanijos svarai. Tuo metu jis tebebuvo laikomas L. da Vinčio kūrinio kopija.
Paveikslas buvo parduotas po 19 minučių trukusio įnirtingo varžymosi. Renesanso grando kūrinys atrodė šiek tiek nederantis prie pavakare „Christie’s“ organizuoto pokario ir šiuolaikinio meno kūrinių aukciono, pritraukiančio pačių mokiausių pirkėjų tarptautinių milijardierių meno kolekcininkų pasaulyje.
„Christie’s“ nesutiko atskleisti pirkėjo tapatybės, tik patvirtino, jog kainos buvo siūlomos iš „visų pasaulio dalių“.
Ankstesnis šio paveikslo savininkas – Rusijos verslininkas Dmitrijus Rybolovlevas – šį kūrinį 2013 metais įsigijo Monake už 127,5 mln. dolerių iš vieno šveicarų prekiautojo menu ir vėliau kreipėsi į teismą, nes esą iš jo buvo pareikalauta per didelės sumos.
Privačių pardavimų sumos retai iškyla į viešumą, bet manoma, kad ankstesni brangiausiai parduoti meno kūriniai buvo Vilemo de Koningo ir Polio Gogeno paveikslai. Kaip praneša JAV žiniasklaida, už juos 2015 metais per atskirus pardavimus buvo sumokėta po 300 mln. dolerių.