Trečiadienį komisija vienbalsiai nusprendė pradėti tyrimą.
Kaip skelbė BNS, G. Kėvišas 2015 metų birželį pasirašytame prašyme Vilniaus miesto savivaldybės merui Remigijui Šimašiui prašė paremti 2016–2017 metais LNOBT planuojamus koncertus, tarp jų Londono simfoninio orkestro koncertą bei Didžiosios Britanijos Karališkojo filharmonijos orkestro koncertą. Abu juos organizavo „Riverside music“, jos akcininkas yra G. Kėvišo sūnus Martynas, o pats G. Kėvišas teikia įmonei konsultanto paslaugas.
Savivaldybė Londono orkestro koncertui LNOBT skyrė 30 tūkst. eurų paramą.
VTEK jau anksčiau nagrinėjo, ar G. Kėvišas nesupainiojo interesų rengiant tris koncertus, už kuriuos teatras sūnaus įmonei sumokėjo 390 tūkst. eurų. Tuomet VTEK nustatė, kad pažeidimų nebuvo, nes G. Kėvišas pats nepasirašė sutarčių su koncertus organizavusia sūnaus įmone, tai už jį padarė pavaduotojas Naglis Stancikas.
Po Viešųjų pirkimų, Specialiųjų tyrimų tarnybų nepalankių išvadų G. Kėvišą, kaip praradusį pasitikėjimą, iš pareigų ragina trauktis kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo Kultūros komitetas ir opozicija.
Teatro vadovui palaikymą išreiškė per šimtą, t.y. apie šeštadalis LNOBT darbuotojų, taip pat nacionalinių teatrų vadovai, kai kurie nacionalinės premijos laureatai.
Tiesa, paaiškėjo, kad šis G. Kėvišo palaikymas galėjo būti inicijuotas LNOBT administracijoje.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.