Audronės Ambrazienės ir Daivos Pocevičienės kurtos vonių patalpos (Leono Garbačausko fotografija)

Vonios išeina iš užkulisių

Vonios išeina iš užkulisių

Interjero kūrimo tendencijos veikia ne tik pagrindines namų erdves, bet ir vonios kambarius. Tačiau čia jos ateina lėčiau ir turi būti taikomos atsargiau, nes į vonią investuojama toli gražu ne porai metų. Kokie pokyčiai vyksta šioje erdvėje?

Lengvumas ir spalvos

Kartu su kolege Daiva Pocevičiene dirbanti interjero dizainerė Audronė Ambrazienė sako, kad pastaruoju metu stilistiniai vonios kambario pokyčiai itin ryškūs: „Maždaug kas pora metų sužinome ką nors naujo: kvapus ištraukiantys klozeto rėmo mygtukai, jo vidinės formos transformacijos, leidžiančios laikytis aukštų higienos standartų ir sumažinti suvartojamo vandens kiekį“, – santechnikos naujoves vardija specialistė ir pastebi, kad modernūs, lengvai prižiūrimi įrenginiai gerokai padidina komfortą.

Akivaizdžiai keičiasi ir keramikos dizainas. Pasak pašnekovės, ji traukia ne tik išvaizda, bet ir techninėmis savybėmis: plona, lengva, tvirta, su įvairiai lenktais kampams.

Pastebimai keičiasi ir vonios kambario koloritas. Įprastą baltą keramiką vis dažniau siūloma keisti spalvota. Pasak A. Ambrazienės, šiuo metu ypač populiari ruda spalva – nuo molio iki rūdžių ar terakotos. Madinga ir auksinė, kuri, jos nuomone, nebūtinai atrodo prabangiai. Aukso atspalviai gali būti subtilus vonios kambario akcentas.

Daiva Pocevičienė ir Audronė Ambrazienė

Vis daugiau dėmesio sulaukia juoda. „Juodi maišytuvai dabar ypač madingi, o šios spalvos akcentai voniai suteikia ekstravagantiškos klasikos pojūtį“, – sako A. Ambrazienė.

Netradicinės medžiagos

Interjero dizainerė sako, kad keičiasi ne tik santechnika – „lieknėja“ ir šios erdvės baldai: plonėja briaunos, jie tampa dailesni ir preciziškesni.

Daugėja vonioje naudojamų medžiagų. A. Ambrazienė išskiria šiuo metu populiarų marmurą, granitą, odą, betoną ir net medį: „Dažna ir natūrali mediena, kuri, taikant naujas technologijas, apdirbama taip, kad nebijotų drėgmės.“

Leono Garbačausko fotografija

Tradicinės keraminės plytelės tebenaudojamos, bet jų raštai, dydžiai gerokai pakitę. Dizainerė sako, kad dabar madingos didelio formato plytelės, kurių vienai sienai užtenka vos vienos. „Pastaruoju metu populiarios vienspalvės, marmurą, natūralų akmenį, betoną ar medį imituojančios plytelės“, – naujausias tendencijas apžvelgia interjero specialistė ir pastebi, kad kai kurių plytelių kokybė labai aukšta ir tokią keramiką kartais sunku atskirti nuo natūralių medžiagų. pavyzdžiui, akmens.

Paslėpta buitis

Vonios kambario stilių lemia bendras namų įvaizdis. Be to, ši erdvė pastaruoju metu praranda ribas ir persikelia į gyvenamąją erdvę, pavyzdžiui, miegamąjį. Atviros vonios, anot interjero specialistės, įrengiamos ne tik erdviuose, bet ir mažuose būstuose.

A. Ambrazienė pabrėžia, kad reikia kruopščiai apgalvoti perspektyvą, nes interjero stilius, santechnikos dizainas kuriamas ne vieneriems metams. „Teisingai parinktos kokybiškos medžiagos ir vonios kambario technika suteiks mums ilgalaikį džiaugsmą. Nemanau, kad masyvus sienos piešinys po dešimties metų patiks taip pat kaip šiandien“, – gerai pagalvoti kviečia ji.

Paklausta, kaip vonios kambario nepaversti buitiškiausia vieta, apkrauta drabužiais, nešvariais skalbiniais ir buitine technika, A. Ambrazienė sako, kad erdvesniuose namuose ją stengiasi suprojektuoti pagalbinėse patalpose. Mažose ervėse, kai skalbyklei kitur tiesiog nėra vietos, tenka imtis kitų sprendimų. „Tuomet stengiamės skalbimo mašinas su džiovyklėmis integruoti į veidrodines spintas, nes veidrodžiai praplečia erdvę. Mažoje vonioje daiktai turėtų būti suslėpti, tuomet ji atrodo tvarkingesnė ir erdvesnė. Ir šis kambarys gali būti stilingas“, – įsitikinusi interjero dizainerė.

Kilus dilemai, ką rinktis – vonią ar dušo kabiną, jei patalpa gana maža, paprastai laimi pastaroji. Pasak pašnekovės, dušas padeda taupyti laiką ir vandenį, o vonia, jei erdvės daugiau, vis dažniau laikoma prabangos atributu. Tačiau vienareikšmiškai pasakyti, kad vienas variantas yra taupus, o kitas ne, negalima. Mat šiais laikais, kai vonios įrangos be galo gausu, taupant vietą patogu statyti mažą vonią, o jos turint daug – suprojektuoti dušo zoną per visą sieną.

Leono Garbačausko fotografija

Specialistė sako, kad vis dažniau atsisakoma dušo kabinų ir dušo erdvė neturi jokio padėklo. „Taip galima išlaikyti vientisesnį vonios kambario vaizdą, neskaidoma erdvė. Naudojame kabinas su išstumiamomis durimis. Kai kabina nenaudojama, durys išstumiamos ir erdvė praplečiama“, – paaiškina ji.

Lengvas atsinaujinimas

Interjero dizainerė primena, kad vonioje būtina įrengti keletą šviestuvų grupių. Pasak jos, dabar stengiamasi naudoti sistemas, kurios leidžia tarpusavyje derinti bendrą apšvietimą, pagrindinio ir kosmetinio veidrodžių šviesos intensyvumą bei spektrą.

Leono Garbačausko fotografija

Jei vonios kambarys nusidėvėjo, o atlikti kapitalinį remontą nėra galimybių, A. Ambrazienė pataria, kaip jį atnaujinti be didelių investicijų. „Kruopščiai nuvalykime visą keramiką. Naujas blizgantis maišytuvas patalpai suteiks naujumo ir blizgesio. Jei grindys senos ir negražios, tiesiai ant senų plytelių galima klijuoti vinilinę dangą. Ji plona, todėl grindys neiškils. Nauja dušo užuolaida, kilimėlis ar lentynos – ir senos vonios vaizdas visiškai pasikeis“, – siūlo dizainerė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų