„Yra trys pagrindiniai tikslai – patikimumas, profesionalumas ir partnerystė. Ir pirmasis mano darbas, vienareikšmiškai, bus padėti pamatus ilgalaikiam VMI reputacijos ir pasitikėjimo šia institucija didinimui“, – BNS sakė E.Janušienė.
Jos teigimu, didinant VMI veiklos profesionalumą, daugiau dėmesio bus skiriama darbuotojų įsitraukimui, vadybos gerinimui bei kompetencijų ir talentų ugdymui.
Taip pat bus toliau laikomasi požiūrio, kad visi mokesčių mokėtojai, nepriklausomai nuo jų dydžio ir apyvartų, yra vienodai svarbūs VMI klientai.
Visgi ji pripažino, kad stambūs mokesčių mokėtojai, įskaitant ir šiuo metu pakartotinai tikrinamas koncerno „MG Baltic“ bei VP grupės įmones, nestokos dėmesio.
„Aš tikiuosi atėjusi jau rasti rezultatus šito patikrinimo („MG Baltic“ ir VP grupės įmonių – BNS). Iš tiesų, didieji mokesčių mokėtojai yra pagrindiniai mūsų biudžeto maitintojai, todėl juos reikės pakankamai kokybiškai prižiūrėti“, – BNS teigė E.Janušienė.
Didieji mokesčių mokėtojai yra pagrindiniai mūsų biudžeto maitintojai, todėl juos reikės pakankamai kokybiškai prižiūrėti.
Viena iš ankstesnio VMI vadovo Dainoro Bradausko atleidimo priežasčių buvo informacijos apie „MG Baltic“ ir VP grupės mokestinius tyrimus nutekinimas.
Pasak būsimos VMI vadovės, pagrindinės šiuo metu įstaigą kamuojančios problemos yra būdingos daugeliui valstybės sektoriaus institucijų.
„Turime tokį, kaip aš sakau, Gordijaus mazgą – turime tikrai daug valstybės tarnautojų, kuriems nemokame daug, o reikalaujame daug. Norėtųsi iš esmės peržiūrėti, kiek maksimaliai galima pagal šiandien galiojančios teisės aktus, šią vietą, nes manyčiau, kad galimybių tikrai yra“, – tvirtino E.Janušienė.
Turime tokį, kaip aš sakau, Gordijaus mazgą – turime tikrai daug valstybės tarnautojų, kuriems nemokame daug, o reikalaujame daug.
Jos teigimu, VMI yra nemažai kompetentingų žmonių, kuriems reikia suteikti galimybių atsiskleisti.
„Aš VMI esu dirbusi 20 metų ir tikrai tikiu, kad ten yra nemažai žmonių, kurie atitinka tas vertybes, kurias ir aš sau esu išsikėlusi – veiklos skaidrumą, atvirumą ir teisingumą. Tokių žmonių ten tikrai yra, todėl reikia sudaryti sąlygas jiems atsiskleisti, suteikti jiems daugiau atsakomybės, bet reikia ir pagalvoti, kiek jiems mokėti“, – aiškino E.Janušienė.
Ji sakė kol kas nežinanti, koks likimas laukia VMI laikinai vadovaujančio jos viršininko pavaduotojo Artūro Klerausko, tačiau pabrėžė juo pasitikinti.
„Kol kas apie tai tikrai negalvojau, jis buvo mano partneris anksčiau, aš to pasitikėjimo kreditą jam esu davusi ir, tikiuosi, duosiu. O kokiose pareigose, tikrai negaliu pasakyti šiandien (…) Kolektyvo pertvarkos, žinote, kiekvienas vadovas daugiau ar mažiau jų padaro, tai yra natūralu“, – teigė E.Janušienė.
Finansų ministras Vilius Šapoka anksčiau tikėjosi, kad naujasis VMI vadovas pradės dirbti liepos pradžioje, tačiau konkurso laimėtojos kandidatūrą dar turės patikrinti specialiosios tarnybos.
„Dar nebuvau susitikus su finansų ministru ir viceministre, kuri kuruoja VMI ir muitinę, tai tiksliai pasakyti, kada pradėsiu dirbti, negaliu. Optimistiškai, tai turbūt bus rugpjūčio pradžia“, – sakė E.Janušienė.
Vilniaus universitete ekonomisto išsilavinimą įgijusi E.Janušienė nuo 2013 metų dirba Lietuvos banko Vidaus audito skyriaus viršininke. Anksčiau ji yra dirbusi Valstybės kontrolėje bei įvairiose pareigose VMI.
VMI vadovo konkursui paraiškas buvo pateikę 15 kandidatų, tarp jų – buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktorius Kęstutis Jucevičius ir buvusi VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, šiuo metu Finansų ministerijoje dirbanti vyriausiąja patarėja mokesčių klausimais.
Buvęs VMI vadovas D.Bradauskas už šiurkščius tarnybinius pažeidimus iš pareigų atleistas sausio 20 d.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.