Tai atveria kelią projektą plėtojančiam energetikos įmonių holdingui „Lietuvos energija“ pradėti jėgainės statybą. Atlikus būtinas procedūras ir gavus statybos leidimą, darbai turėtų prasidėti šių metų paskutinį ketvirtį.
Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis prieš balsavimą tvirtino, jog šis klausimas yra viešasis interesas.
„Šioje vietoje turime Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektą. Vilniaus miesto bendrajame plane toje vietoje, kur bus statoma, yra nustatytas aukštingumas iki 5 aukštų, 35 metrų, bet yra palikta tarybai galimybė apsispręsti aukštingumą padidinti. Šioje vietoje yra aiškiai pagrįstas viešasis interesas“,– kalbėjo M.Pakalnis.
„Lietuvos energijos“ kogeneracinių projektų vadovas Nerijus Rasburskis BNS sakė, jog jėgainės kaiminui reikalingas 8 aukštų – iki 80 metrų aukštingumas. Šis klausimas, anot jo, buvo paskutinė kliūtis, neleidusi tęsti.
„Planuojame, kad fizinės statybos prasidės šių metų ketvirtąjį ketvirtį. Iki to laiko turime gauti iš savivaldybės architektūrines sąlygas, vėliau po kelių mėnesių turėtume pateikti techninį projektą, kad galėtume gauti statybos leidimą. Tų projektų bus keletas. Planuojame spalį arba lapkritį turėti statybos leidimą“,– kalbėjo N.Rasburskis.
Anot jo, išsprendus aukštingumo problemą, nebelieka problemų ir su jėgainės rangovais, nes jie dabar galės visu pajėgumu ruošti statybų aikštelę, o gavus statybos leidimą, pradėti statybas.
Vilniaus savivaldybė nuo praėjusių metų rugsėjo delsė patvirtinti aukštingumą, nes norėjo, kad „Lietuvos energija“ iš savivaldybei priklausančios šilumos ūkio valdytos Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) perimtų dabar neveikiančią trečią termofikacinę jėgainę (TEC-3).
Antradienį Vilniaus taryba pritarė bendradarbiavimo sutarčiai tarp savivaldybės, VŠT ir „Lietuvos energijos“, kurioje numatoma, kad holdingas TEC-3 turėtų perimti iki spalio 1 dienos už 9,935 mln. eurų, o VŠT savo ruožtu galės įsigyti iki 5 proc. kogeneracinės jėgainės akcijų paketą, jei tai leistų Europos Komisija (EK), Europos investicijų bankas ir Konkurencijos taryba.
„Lietuvos energija“ anksčiau skelbė, kad jėgainėje pagaminamos šilumos kaina sieks apie 19-20 eurų už megavatvalandę (MWh), arba 35 proc. mažiau nei vidutinė šilumos kaina pernai, kai ji siekė 30 eurų. „Lietuvos energijos“ teigimu, dėl to sostinės gyventojai sutaupys dar apie 13 mln. eurų per metus.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.