„Politinės valios trūkumas buvo svarbiausia priežastis, kodėl iki šiol nevyko kelių priežiūros įmonių reforma. Daugybę metų buvo žinoma apie korupciją šiame sektoriuje, tik iki rajono ribos nuvalyti keliai – dešimtmečiais nesprendžiama problema. 11 administracinių aparatų neužtikrina efektyvaus darbo paskirstymo ir resursų valdymo. Ši situacija privalo keistis. Reformos tikslas nėra paprastų darbuotojų atleidimas – reformos taikinys yra korupcijos ir aplaidaus valdymo šaltinis – regionų neoficialiais karaliukais virtę veikėjai – medžiotojai ir puotų organizatoriai, kurių šešėlis nuolat šmėžuoja juodojoje viešųjų pirkimų statistikoje“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.
Planuojama, kad reforma kasmet leis sutaupyti 8,5 mln. eurų. Rytoj šis Susisiekimo ministerijos planas bus pristatytas Vyriausybei.
Šiuo metu šalies valstybinės reikšmės keliais rūpinasi 11 valstybės įmonių – VĮ „Automagistralė“ ir 10 regioninių kelių priežiūros įmonių, po vieną kiekvienoje apskrityje. Pagal Susisiekimo ministerijos parengtą planą jos bus sujungtos į vieną. Į naujai steigiamą VĮ „Kelių priežiūra“ bus perkelta visa įmonių valdoma technika ir personalas. Šios įmonės centrinė būstinė bus ne Vilniuje.
Pagal planą valstybinės reikšmės kelius valdyti patikėjimo teise numatoma perduoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos. Dabar kelius turto patikėjimo teise valdo, naudoja ir jais disponuoja 11 valstybės įmonių. Kelių valdymas ir priežiūra bus organizuojami ne regioniniu, bet valstybės mastu, taip dirbant efektyviau ir taupiau.
Artimiausiu metu Susisiekimo ministerija parengs reikiamus Vyriausybės nutarimų ir įstatymų pakeitimo projektus, kad juos būtų galima svarstyti jau šio pavasario Seimo sesijoje.
Pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas kelių priežiūros įmones siekiama pertvarkyti iki 2018 metų. Susisiekimo ministras R. Masiulis pabrėžia, kad įstoti į šią organizaciją yra strateginis Lietuvos tikslas, todėl jam reikalingus darbus būtina atlikti laiku.