30 kv. m bute gali pakankamai patogiai vienu metu gyventi trys žmonės. Ringo Pauluscho nuotr.

Vokiškai racionalus požiūris į laikiną būstą

Vokiškai racionalus požiūris į laikiną būstą

vieno kambario butas

Ringo Pauluscho nuotr.

„Plus One Berlin“ – tai miniatiūrinio buto, kuriame galėtų apsistoti į Vokietijos sostinę atvykstantys keliautojai, interjero projektas, dviejų architektų – katalonės Paolos Bagnos („Spamroom“) ir jos kolegos vietos architekto Johno Paulo Cosso („CossA“) – bendradarbiavimo rezultatas. Jiedu sukūrė trumpalaikei nuomai skirto būsto interjerą, kuriame grakščiai derinami nauji ir seni restauruotų baldinių detalių elementai.

  • Architektė Paola Bagna

    Architektė Paola Bagna

    Projektas „Plus One Berlin“ – trumpalaikės nuomos buto interjeras

  • Architektai Paola Bagna („Spamroom“) ir Johnas Paulas Cossas („CossA“)
  • Baldų restauratorius Stephanas Schützas
  • Plotas: 30 m²
  • Interjero atnaujinimo metai: 2012
  • Pastato statybos metai: XX a. 8-asis dešimt.
  • Vieta: Berlynas (Vokietija)

Prieš keletą dešimtmečių statytame gyvenamajame pastate kurdami interjerą, dizaineriai turėjo kelis tikslus: sukurti alternatyvą standartiniam viešbučio kambario įvaizdžiui; įrengti daugiafunkcę erdvę, kurioje derėtų skirtingi elementai ir medžiagos; atspindėti kūrybingumą skatinančios, pilnos netikėtumų ir nuoširdžios kaimynystės Noikelno (Neukölln) rajono dvasią; pateikti pavyzdį, kaip antram gyvenimui galima prikelti senus, naudotus daiktus.

Taigi interjero kūrėjai, taikydamiesi prie itin mažos erdvės keliamų apribojimų, pagrindinį dėmesį skyrė galimybei daiktus naudoti keliais tikslais ir vengė erdvę skaidančių pertvarų. Dizaineriai siekė daiktams suteikti paprastesnes ir kompaktiškesnes formas, kad šie būtų kuo funkcionalesni. Taip pat nemažai dėmesio skirta detalėms ir medžiagoms.

vieno kambario butas

Antrajam gyvenimui prikeltos durelės suteikia būstui vintažinių gaidelių, o, naudojant varinius vamzdžius sukurti šviestuvai, – savotiško industrinio prieskonio. Ringo Pauluscho nuotr.

Pagrindinis būsto baldas – stacionari kampinė konstrukcija iš klijuotos faneros lakštų, kuri gali būti naudojama kaip drabužių spinta ir tinkama įvairiems daiktams laikyti. Iš kitos pusės ši konstrukcija tampa nedidele, tačiau labai funkcionalia virtuve.

Baldas lengvai pritaikomas prie individualių poreikių: galima, atsižvelgiant į tai, kokia funkcija reikalinga, keisti jo formą, atverti bei užverti ertmes. Tarkim, šalia durų į vonią galima susidėti prausimosi priemones ir rankšluosčius, o arčiau įėjimo į kambario erdvę – sukrauti arbatos puodukus ar pasidėti rankinę ir telefoną.

Studijos tipo būste visos skirtingos funkcinės zonos, išskyrus vonios kambarį, yra vienoje erdvėje – ir vieta gaminti valgį, ir miegoti, ir dirbti.

Patogiai įsikurti čia galima trise. Kambario centre – lova, kurios galvūgalis turi „atšaką“ – barą su kėdėmis. Iš kito lovos šono išsitraukia trečioji miegamoji vieta, o šioji savo ruožtu gali būti išskirstyta į tris stačiakampius sėdimuosius modulius. Medinis horizontalus paviršius prie lango gali būti naudojamas kaip darbo ar valgomojo stalas arba, šiltais vasaros vakarais atsidarius langus, – kaip plati palangė, ant kurios galima ir pasėdėti.

Dar vienas labai svarbus šio interjero dizaino aspektas – čia naudoti antram gyvenimui prikelti daiktai arba jų dalys: plytelės, šviestuvai, durų rankenos… Kartu su nauja fanerine baldų konstrukcija puikiai dera kruopščiai atrinktos ir restauruotos senų baldų durelės, kojelės, parketo lentelės… Pagrindinei erdvei apšviesti panaudoti atnaujinti variniai šviestuvai ir rankų darbo šviestuvai iš senų varinių vandentiekio vamzdžių, išlankstytų įvairiais kampais.

Demokratiškas „Plus One Berlin“ dizainas įkūnija funkcionalumą, lankstų erdvės ir antrinį daiktų panaudojimą, įrodo, kaip daugiafunkciškai galima pritaikyti konstrukcijas, baldus ir interjero elementus.

Projekto „Plus One Berlin“ kūrėjai pasirūpino dar viena originalia paslauga: pagal svečio nurodytus interesus iš pasiruošusių padėti vietos gyventojų parenka savotišką gidą, turintį panašių pomėgių. Šis vėliau bendrauja su svečiu ir jį supažindina su miestu.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų