Site icon sekunde.lt

„Auksinis liūtas“ įteiktas Meksikos režisieriui G.del Toro

Auksinis-liutas-iteiktas-Meksikos-rezisieriui

G.del Toro, dar vienas"Auksinio liūto" savininkas. (AP nuotr.)

Pagrindinis 74-ojo Venecijos kino festivalio apdovanojimas „Auksinis liūtas“ šeštadienį už monstrų trilerį „The Shape of Water“ (Vandens forma) įteiktas Meksikos režisieriui Guillermo del Toro.

Apdovanojamas režisierius pasakė turįs vilties, kad jo pergalė įkvėps jaunuosius kolegas „tikėti tuo, kuo tikite“ . „Mano atveju tai buvo monstrai“, – sakė 52-ejų režisierius, pastatęs ir juostas „Pragaro vaikis“ (Hellboy) ir „Pano labirintas“ (Pan’s Labyrinth).

Apdovanojamas režisierius pasakė turįs vilties, kad jo pergalė įkvėps jaunuosius kolegas „tikėti tuo, kuo tikite“. „Mano atveju tai buvo monstrai“, – sakė 52-ejų režisierius.

Meksikos režisieriaus pergale juosta „The Shape of Water“ pradeda Holivudo apdovanojimų sezoną.

Joje pasakoma, kaip jauna nebylė, kurią vaidina Sally Hawkins, itin saugomoje laboratorijoje susidraugauja su paslaptingu jūrų gyvūnu. Ši juosta iš tikrųjų yra tam tikras įvairių žanrų mišinys: tai ir monstrų filmas, ir šaltojo karo trileris ir kartais net miuziklas.

G. del Toro savo naująjį kūrinį pavadina priešnuodžiu cinizmui. Jo gerbėjai sako, kad tai jo geriausias iki šiol režisuotas filmas.

„Man 52 metai, sveriu daugiau nei 110 kilogramų ir pastačiau jau daugiau nei dešimt filmų“, – laikydamas „Auksinį liūtą“ sakė G. del Toro, pridūręs, kad net ir tai nesutrukdė jam „padaryti kažką kitokio“.

„Būdamas meksikietis aš dedikuoju šį apdovanojimą visiems Meksikos ir Pietų Amerikos režisieriams, svajojantiems kada nors sukurti kažką panašaus į parabolę, kai visi jiems sako, kad to padaryti negalima. Tai galima padaryti“, – sakė jis.

Dėkodamas G.del Toro pasakė publikai per festivalio uždarymo ceremoniją: „Aš tikiu gyvenimu. Aš tikiu meile ir aš tikiu kinu“.

Ašaros ir reveransai

Juosta „The Shape of Water“ įveikė savo varžovus, tarp kurių buvo ir George’o Clooney bei brolių Coenų darbas „Suburbicon“ bei Alexanderio Payne‘o „Susimažinimas“ (Downsizing).

Prancūzų režisierius Xavier Legrand‘as apsipylė ašaromis, kai gavo „Sidabrinį liūtą“ už geriausią režisūrą bei „Ateities liūtą“ už geriausią debiutinį filmą. Jo filmas „Custody“ pasakoja apie vaiką, kuris tampa besiskiriančių tėvų įkaitu. Režisieriaus teigimu, tai buvo „istoriją, kurią labai reikėjo papasakoti“. Ja taip pat smerkiamas smurtas prie moteris.

Apdovanojimą už geriausią scenarijų gavo Londone gimęs ir užaugęs airių kilmės dramaturgas, scenaristas ir režisierius Martinas McDonagh už juostą „Billboards outside Ebbing, Missouri“. Tai juodoji komedija apie gedinčią motiną, kuri užsipuola miestelio policijos vadą už tai, kad šis negali išsiaiškinti jos dukters nužudymo.

Geriausios aktorės apdovanojimas atiteko britei Charlotte Rampling už vaidmenį Andrea Pallaoro juostoje „Hannah“. Aktorė teigė, kad tai yra didžiulė garbė, nes Italija, kur ji pirmą kartą filmavosi 1982 metais, yra viso jos įkvėpimo šaltinis.

Geriausiu aktoriumi buvo pripažintas Kamelis El Basha, suvaidinęs Ziado Doueiri libanietiškame filme „The Insult“, kuriame pasakojama apie tai, kaip Libane gyvenančio krikščionio ir palestiniečio pabėgėlio konfliktą, kuris persikelia į teismą.

O izraeliečių režisieriaus Samuelio Maozo filmas „Foxtrot“ – siurreali, išbalansuota trijų veiksmų šeimos tragedija, kurią pats režisierius pavadino „žmogaus šokiu su savo likimu“, – gavo Didįjį žiuri prizą.

Verta paminėti, kad pirmą kartą konkurse dalyvavo ir virtualios realybės filmai. Pagrindinis apdovanojimas šioje kategorijoje atiteko amerikiečiui Eugene‘ui YK Chungui už juostą „Arden’s Wake Expanded“.

74-ojo metinio festivalio žiuri, vadovaujama JAV aktorės Annette Bening (Anetos Bening), geriausią konkursinės programos filmą šiemet rinko iš 21 kandidato.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

 

 

Exit mobile version