„Kaip jie elgiasi – kaip visai ES naudinga, ar kaip Vokietijai? – retoriškai klausė EP narys, kalbėdamas apie „Nord Stream 2“. – Pažiūrėkime ir į mūsų EP ką tik priimtą vadinamąjį Mobilumo paketą – Lietuva ir kitos Rytų valstybės išstumiamos iš tos rinkos, prisidengiant socialiniais ir kitais dalykais. Kiekviena valstybė rūpinasi savimi.“
Kita vertus, V. Mazuronis pabrėžė, kad narystė ES ir NATO yra labai svarbūs Lietuvai, nes užtikrina šalies saugumą ir padeda jai konkuruoti. „Ir rinka 500 mln., ir kiti dalykai – tai yra rimtas geopolitinis žaidėjas, kuo nebūtų atskirai nei Vokietija, nei Prancūzija, aš jau nekalbu apie Lietuva ir kitas valstybes“, – sakė EP narys apie ES. – Ir tai suprantant, mes turime stiprinti ES ir turime būti kartu. Bet tai nereiškia, kad buvimas kartu yra rojus, kur mes susėdame už vieno stalo, visi geriame nektarą ir visi galvoja, ką čia tokio padarius, kad Lietuvai – arba kam nors kitam – būtų geriau.“
V. Mazuronis pabrėžė, kad ir ES viduje vyksta „normali kova pagal tam tikras taisykles“, o kai kurios iš jų net naudingos Lietuvai. Pavyzdžiui, Lietuva, lyginant su Vokietija, proporcingai gyventojų skaičiui turi daugiau atstovų Europos Parlamente, nors tai ir nereiškia, kad lietuvių balsai gali kaip nors atsverti vokiečių balsus.
„Tai yra demokratinė aplinka, tikrai demokratinė – tiek Taryboje, tiek ir EP. Ten visi gali pasisakyti, išreikšti savo nuomonę, ir panašiai. Bet galutiniame variante vyksta balsavimas – ir dauguma laimi“, – sakė V. Mazuronis.
Kalbėdamas apie savo ateitį, europarlamentaras pabrėžė, kad daugiau dėmesio šiuo metu skiria Lietuvos prezidento rinkimams, kuriuose kandidatuoja, ir neturi daug vilčių išlaikyti postą EP. Šiuo metu jis, būdamas nepartinis, Darbo partijos rinkimų į Parlamentą sąraše yra 3 vietoje.
„Į buvimą sąraše žiūriu kaip į paramą Darbo partijos žmonėms“, – sakė V. Mazuronis.