(BNS nuotr.)

Užsispyrėlių sutramdymas

Užsispyrėlių sutramdymas

Prieš asmenis, nesutinkančius trauktis iš postų, imamasi ir įstatymų pataisų, ir reorganizacijų

Pastaruoju metu visuomenė stebėjo tikrą dramą, aistromis prilygstančią geriausiems šio antikinio žanro kūriniams. Centrinė spektaklio figūra – Gintautas Kėvišas – atsisakė palikti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) sceną bei užkulisius, nors sulaukė spaudimo aukščiausiu lygiu. Trauktis ilgametį teatro vadovą paragino ne tik kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, bet ir premjeras Saulius Skvernelis bei prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kultūros ministerija, regis, išnaudojo visas puolimo priemones, bet LNOBT tvirtovė atsilaikė. L. Ruokytė-Jonsson viešai pripažino, kad atleisti 14 metų teatrui vadovaujantį G. Kėvišą teisinių priežasčių nėra. Tačiau gavusi Viešųjų pirkimų ir Specialiųjų tyrimų tarnybų išvadas sustabdė finansavimą LNOBT scenos rekonstrukcijai ir laukia kitų institucijų tyrimų pabaigos: prokuratūra dar kartą nagrinėja scenos rekonstrukcijos aplinkybes, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija aiškinasi, ar G. Kėvišas nesupainiojo interesų prašydamas Vilniaus savivaldybės paramos dviem užsienio atlikėjų koncertams, kuriuos organizavo jo sūnaus įmonė „Riverside music“, o Valstybinė mokesčių inspekcija tęsia mokestinį tyrimą.

Taigi, ministerija dar tikisi suvesti sąskaitas su LNOBT vadovu, tik kitų institucijų, taip pat Seimo, rankomis. Skubos tvarka parlamentui Profesionaliojo scenos meno įstatymo pataisas pateikę konservatoriai ginasi, kad jos nėra adresuotos vienam asmeniui. Pataisomis siūloma, kad nacionalinio, valstybinio ar savivaldybės teatro ar koncertinės įstaigos vadovas pareigas galėtų eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės, o anksčiau jis galėtų būti atleidžiamas iš pareigų, jeigu sukėlė viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą, piktnaudžiavo valdžia, diskreditavo teatro ar koncertinės įstaigos autoritetą.

Jeigu pastangos žlugs, kultūros ministrei turėtų rūpėti, kas laukia bene prestižiškiausios šalies kultūros įstaigos artimiausius ketverius metus, kol baigsis teisiu besijaučiančio generalinio direktoriaus kadencija. „Galingas tas, kas gali, o gali tas, kas žino“, – šie Senekos žodžiai, G. Kėvišo gyvenimo moto, itin taikiai atspindi bejėgišką L. Ruokytės-Jonsson ir visos valstybės padėtį.

Kultūros ministerijos akiratyje turėtų atsidurti ir kiti ilgamečiai pavaldžių įstaigų vadovai, juolab kad jų sprendimai sulaukia nevienareikšmiškų vertinimų.

Kultūros ministerijos akiratyje turėtų atsidurti ir kiti ilgamečiai pavaldžių įstaigų vadovai, juolab kad jų sprendimai sulaukia nevienareikšmiškų vertinimų. Vieni, kaip Nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė, gana santūriai reaguoja į priekaištus dėl apverktinos Gedimino kalno padėties, o kiti, kaip Trakų istorinio nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius, vadovaujantis 20 metų, viešai žiniasklaidai įrodinėja nesąs „esminis darnios Trakų plėtros ir progreso stabdys“.

Kas ieško, tas randa

Daug lengvesnį kelią, garantuojantį galimybę atsikratyti nebereikalingomis personomis, gali nutiesti įstatymų pataisos arba reorganizacija. Jeigu Seime pavyks priimti aistras keliantį Miškų įstatymą ir vietoj 42 savarankiškų urėdijų įkurti vieną valstybės įmonę, vargu ar joje bus numatyta darbo vietų ilgamečiams urėdams.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ketina reorganizuoti skandalų lydimą Nacionalinę žemės tarnybą. Po pertvarkos planuojama atleisti apie 30 proc. vadovaujančių darbuotojų, ir tarp jų turėtų būti pats direktorius Danielius Kuprys, į šį postą paskirtas vos prieš metus. ŽŪM vykdo du tarnybinius patikrinimus – aiškinasi, ar vadovas galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi išsinuomodamas valstybinę žemę. Ministras Bronius Markauskas taip pat pareiškė nepasitikintis D. Kupriu, bet šis trauktis atsisakė.

Po trejų metų vadovo pareigų antrinėje „Lietuvos geležinkelių“ įmonėje „Rail Baltica statyba“ neteks ir buvęs Seimo narys, socialdemokratas Dainius Budrys. Naujoji „Lietuvos geležinkelių“ vadovybė svarbų tarptautinį projektą vykdančiai bendrovei ieško naujo direktoriaus.

Komentarai

  • Straipsnio autore,

    Kuo yra kaltinamas Gintaras Abaravičius? Patalpinot odiozinių asmenybių draugijoje, bet nei žodžiu neužsimenat kodėl.

  • Prisigyvenom iki to, kad pradėjo kurti specialius istatymus, konkretiems žmonėms, ketinant jų atsikratyti.
    Pasodins iš mėnulio nukritusius nesiorentuojančius naujokus, tai bus geriau?

  • Niekaip nesuprantu, kodel reikia atsikratyti geru vadovu……….

  • Talentingus vadovus pakeis burbulus pučiančiais, veiklą imituojančiais jaunuoliais.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų