Anot jo, tokia informacija neturi jokio pagrindo ir yra provokacinio pobūdžio. O.Turčynovo žodžiai cituojami NSGT išplatintame pareiškime.
Anksčiau pirmadienį dienraščio „The New York Times“ interneto svetainėje buvo paskelbtas straipsnis, kuriame remiantis Tarptautinio strateginių studijų instituto ekspertu Michaelu Ellemanu teigiama, kad
„pastarieji Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos bandymai buvo sėkmingi dėl juodojoje rinkoje įsigytų galingų raketų variklių, tikėtina, iš Ukrainos gamyklos, kurią sieja istoriniai ryšiai su rusiška raketų programa“.
„Ukraina niekada netiekė raketų variklių ir jokių kitų raketų technologijų Šiaurės Korėjai. Manome, kad ši antiukrainietiška kampanija inicijuota Rusijos specialiųjų tarnybų, siekiant pridengti savo vaidmenį Šiaurės Korėjos branduolinėse ir raketų programose“, – pabrėžė O.Turčynovas.
„Manome, kad ši antiukrainietiška kampanija inicijuota Rusijos specialiųjų tarnybų, siekiant pridengti savo vaidmenį Šiaurės Korėjos branduolinėse ir raketų programose“, – pabrėžė O.Turčynovas.
Jis pažymėjo, kad Ukraina laiko Šiaurės Korėjos režimą totalitariniu, pavojingu bei neprognozuojamu ir palaiko visas šiai valstybei įvestas sankcijas.
Vis dėlto antradienį Ukrainos kosmoso agentūra papildė šią informaciją – pareiškė, kad variklio tipas, kuris, anot pranešimų, naudotas Šiaurės Korėjos raketose, buvo gaminamas Ukrainos fabrike, tačiau realizuotas tik Rusijoje.
Pirmadienį paviešintoje ekspertų ataskaitoje sakoma, kad Pchenjanas smarkiai progresavo kurdamas ilgojo nuotolio raketas, kai atnaujino raketų variklius, įsigytus iš buvusios Sovietų sąjungos šalies fabriko.
Strateginių tyrimų institutas nurodė, kad šie varikliai galėjo būti nusipirkti iš korumpuotų fabrikų darbuotojų Rusijoje ar Ukrainoje ir slapta nusikalstamai nugabenti į Šiaurės Korėją. Tai galėjo įvykti nuo Sovietų sąjungos griūties 1991 metais iki dabartinio konflikto Ukrainoje pradžios.
„Šie varikliai buvo pagaminti iki 2001 metų „Yuzhmash“ (fabrike) Ukrainoje“, – žurnalistams sakė Ukrainos kosmoso agentūros vadovas Jurijus Radčenka.
Jis tvirtino, kad minėti varikliai buvo naudoti Rusijai perduotoms nešančiosioms raketoms „Cyclone-2“ ir „Cyclone-3“. Tiek varikliai, tiek raketos „Rusijai buvo pagamintos „Yuzhmash“, teigė J.Radčenka.
Ukrainos kosmoso agentūros vadovo žiniomis, šiuo metu Rusija turi nuo septynių iki 20 „Cyclone“ raketų ir su jų varikliais bei brėžiniais gali daryti ką nori. J.Radčenka sakė, jog Ukraina minėtų variklių netiekė jokiai kitai šaliai, tik Rusijai.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.