Site icon sekunde.lt

Terasą statykime protingai

Statant terasą estetinis vaizdas, žinoma, labai svarbus. Tačiau ne mažiau svarbi yra nematoma jos dalis, t. y. tai, ant ko terasa statoma, kuo tvirtinama. Statant protingai ne tik užtikrinama terasos konstrukcijos kokybė ir ilgaamžiškumas, bet ir sutaupoma laiko, neretai ir pinigų.

Pasak UAB „Ingro“ generalinio direktoriaus Rolando Zakarausko, itin svarbu domėtis atsirandančiomis naujovėmis. „Nereta problema ta, kad žmonės labiausiai pasitiki kaimyno nuomone, o ir meistrai neretai nėra linkę domėtis naujienomis, tobulėti. Kartais tenka išgirsti argumentą, neva taip statau jau 20 metų. Taip, tačiau ar tikrai tuos 20 metų statei kokybiškai?“ –pasakojo specialistas.

TERASA – ANT KOJŲ

R. Zakarausko teigimu, jei būsima terasa neturės stogo, kitų sunkesnių elementų, betoninio pamato lieti jai tikrai neverta. „Paprastai terasai vienareikšmiškai rekomenduočiau atramos kojas – taip statydami terasą pirmiausia sutaupysite ir laiko, ir pinigų“, – teigė pašnekovas. Pasak jo, atramos kojas naudoti verta ir dėl to, kad po kelerių metų, pasikeitus gruntinių vandenų lygiui, taip pat po žiemos įšalo, pareguliuoti atramos aukštį itin paprasta.

Reguliuojamos atramos kojos tinka ir tada, kai terasa įrengiama ant nelygaus reljefo. Po reguliuojama atramos koja galima tiesiog dėti plytelę, taip pat statyti ant jau esančio asfalto, tada ant jos tvirtinti gulekšnius (lages), o tada jau tiesti pasirinktas terasos lentas. Jei terasa statoma tiesiog ant žemės, tada atramas galima statyti ir be betoninės plytelės ar panašaus pagrindo. Tiesiog iškasama duobė, ji pripildoma žvyro, o į žvyrą statoma reguliuojama atraminė koja. Taip sumontuota terasa leis orui laisvai cirkuliuoti, o tai labai svarbu turint omenyje, kad užsilaikanti drėgmė – puiki terpė įsimesti tiek puviniui, tiek pelėsiui. Atramos kojos gaminamos iš įvairioms oro sąlygoms atsparaus polipropileno, kuris yra ne tik tvirtas ir lankstus, bet ir netoksiškas aplinkai.

UAB „Sitoma“ vadovas Tomas Žiburkus taip pat tvirtina, kad terasos konstrukcijoje itin svarbu gera ventiliacija. „Labai svarbu, kad medinės terasos dalys prie nieko nesiliestų – tarp lentų ir tarp gulekšnių turi būti paliekami tarpai, be to terasa turi būti pakelta nuo žemės“, – sakė pašnekovas.

KUO TVIRTINTI?

Kruopščiai ir atsakingai reikia rinktis ir terasos tvirtinimo elementus. Jeigu elementų tvirtinimui nuspręsite naudoti metalinius medsraigčius ir vinis, verčiau rinkitės nerūdijančio plieno gaminius – taip išvengsite rūdžių. Čia taupyti neverta, nes prastos kokybės tvirtinimo elementai nesulaikys medienos nuo deformavimosi, todėl po kelerių metų gali tekti terasą remontuoti, galbūt net keisti lentas. Be to, kai kurios medienos rūšys pasižymi neigiamu poveikiu metalui, kuriam atsispirti gali tik nerūdijančio plieno gaminiai.

Vis dėlto renkantis tvirtinimo elementus terasai derėtų pasitarti su jūsų pasirinktos medienos ar medžio-plastiko kompozito lentų gamintojais ar jų atstovais – būtent jie geriausiai patars, kuo sutvirtinti būsimą terasą.

Tiems, kurie į terasos tvirtinimo elementus žiūri dar rimčiau, UAB „Sitoma“ vadovas T. Žiburkus rekomenduoja pasirinkti paslėptus tvirtinimo elementus. Jie ne tik garantuoja terasos ilgaamžiškumą, tausoja jos medines dalis, bet yra patrauklūs ir estetiniu, ir komforto atžvilgiu. Terasos paviršiuje nebus matyti jokių vinių ar medsraigčių galvučių, taip pat būsite tikri, kad už jų neužklius šeimos nariai ar svečiai.

Pasirinkę specialiai terasoms pritaikytus gaminius – lentas, gulekšnius, atramas, tvirtinimo elementus – išvengsite papildomų darbų ir laiko sąnaudų. „Terasos statymas – tai tarsi toks didelių lego kaladėlių komplekto surinkimas, – palygino UAB „Ingro“ generalinis direktorius R. Zakarauskas. – Jeigu žmogus moka pasistatyti šiltnamį, tai iš kokybiškų medžiagų veikiausiai ir terasą galės pasidaryti pats“.

UAB „Ingro“, UAB „Sitoma“, UAB „Okva“, UAB „Žaliuzių pasaulis“, baldų salono „Berry“ nuotraukos

[supsystic-gallery id=’5′ position=’center’]

Exit mobile version