Site icon sekunde.lt

Teismas negrąžino E. Masiuliui per kratą paimtų daugiau nei 242 tūkst. eurų

Eligijus Masiulis ėmėsi gynybos taktikos – bando nukreipti ugnį nuo savęs ir kol kas tai daro sėkmingai, mano politologė Rima Urbonaitė

Karolio Kavolėlio nuotr.

Vilniaus apygardos teismas nusprendė kol kas negrąžinti 242,4 tūkst. eurų ir sumų kita valiuta kaltinamajam politinės korupcijos byloje Eligijui Masiuliui. Šie pinigai buvo paimti per kratą politiko namuose 2016 metais gegužę.

Teismas nutartimi laikiną nuosavybės teisių apribojimą pratęsė dar trims mėnesiams, skaičiuojant nuo liepos 17 dienos. Ši nutartis reiškia, kad kaltinamajam draudžiama šį turtą valdyti, naudoti ir juo disponuoti.

Trijų teisėjų kolegija penktadienį priimtoje nutartyje konstatavo, kad laikino nuosavybės teisės apribojimo pagrindai nėra išnykę ar pasikeitę, E. Masiulis kaltinamas sunkių nusikaltimų padarymu.

„Baudžiamoji byla yra didelės apimties ir sudėtinga, todėl siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą bei išplėstinį turto konfiskavimą, būtina kaltinamojo laikiną nuosavybės teisės į aukščiau nurodytą turtą apribojimo terminą pratęsti 3 mėnesiams“, – paskelbė teismas.

Valstybės kaltintojas „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje Justas Laucius prašė teismo pratęsti laikiną nuosavybės teisių apribojimą, kol bus išnagrinėta baudžiamoji byla.

Be minėtos sumos, prašyta taikyti laikiną nuosavybės teisių apribojimą 130 svarų sterlingų ir 1600 JAV dolerių.

E. Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas šiam prašymui prieštaravo, nes šeimos nariai dirbo, turėjo legalius pragyvenimo šaltinius, svarai sterlingų buvo likę po kelionės, o JAV doleriai buvo skirti būsimai kelionei.

E. Masiulis prašė prašymo netenkinti, nurodė, kad laikinas nuosavybės apribojimas buvo pritaikytas ir lėšoms, rastoms jo piniginėje.

Teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Kaip skelbė prokuratūra, įtariama, kad E. Masiulis žinojo, jog šis turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, nes dalį šio turto – 106 tūkst. 200 eurų, įtariama, iš tuometinio koncerno „MG Baltic“ Raimondo Kurlianskio priėmė kaip kyšį, o likę 136 tūkst. 210 eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1600 JAV dolerių E. Masiulio buvo gauti iš nenustatytų pajamų šaltinių. Šios lėšos nedeklaruotos ir dokumentais nepatvirtintos.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Šarūnui Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas po vasaros atostogų – artimiausias posėdis vyks rugpjūčio 21 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Exit mobile version