Valstybės valdomo Lietuvos pašto skyrių kaimuose nebus skubama uždaryti, kartoja susisiekimo ministras. Pasak Roko Masiulio, eksperimentas, sumažinant skyrių dvejuose rajonuose, parodys, ar pertvarka vyks visoje Lietuvoje.
„Patys pilotiniai projektai dar tik pradedami, sunku kažką sakyti. Su šia reforma mes tikrai neskubėsime. Reikia įvertinti jos realumą, tikslingumą ir atsakyti į kitus klausimus. Taip kad nuo pilotinių projektų labai daug kas priklausys. Pirmiausia žiūrėsime, kaip jis suveiks Radviliškyje. Bet reikia realiame gyvenime išbandyti – iškvietimus, atvykimus, ar žmonės sugebės rasti tų paštininkų telefonus, ar vyresni žmonės internete galės ieškoti, ar bus lengviau prieinamu būdu kaip nors. Atsargiai žiūrėsime į šią reformą“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą kalbėjo R.Masiulis.
Lietuvos paštas skyrių pertvarką gegužę pradėjo Utenos ir Radviliškio rajonuose. Įmonė pradžioje buvo numačiusi pertvarkyti iš viso 350 stacionarių ir 27 kilnojamus paštus – skaičiuota, kad investicijos į pertvarką sieks daugiau nei 1 mln. eurų, o per kelerius metus bus sutaupyta 6,5 mln. eurų sąnaudų.
Lietuvos paštas skyrių pertvarką gegužę pradėjo Utenos ir Radviliškio rajonuose.
Tačiau tokia reforma vasarį suabejojo daugumą Seime turinti „valstiečių“ frakcija – netrukus pranešta, jog susitarta dėl reformos sustabdymo.
Susisiekimo ministras yra sakęs, kad pašto pertvarka nėra prioritetinė, todėl nereikia skubėti jos įgyvendinti, o jos vizija bus parengta šią vasarą.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 674 pašto skyriai, iš kurių 465 – kaimo vietovėse.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.