Valdančiosios koalicijos partneriai socialdemokratai siūlo ateityje įvesti lengvatinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) pagrindiniams maisto produktams ir vėl siūlo progresinius mokesčius.
„Dėl PVM lengvatų norime diskusijos. Tai nebūtina nuo 2018 metų, turėtume atsižvelgti ne tik į žmonių pajamų didinimą, bet ir kainų didėjimo sustabdymą – reikėtų pradėti diskutuoti apie PVM pagrindiniams maisto produktams“, –trečiadienį po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio žurnalistams pranešė parlamentinės socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis.
Jo teigimu, lengvatinis PVM tarifas galėtų būti taikomas duonai, pieno produktams, daržovėms. Be to, socialdemokratai nepritaria „valstiečių“ siūlymui didinti vaiko pinigus, bet kartu atsisakyti papildomo neapmokestinamojo dydžio (PNPD).
„Skatiname šeimas auginti vaikus, bet dirbančiųjų kaip ir neskatiname, todėl siūloma neatsisakyti papildomo NPD“, – teigė jis. Socialdemokratai norėtų, kad vaiko pinigai būtų apie 100 eurų – tai atitiktų valstybės remiamas pajamas, kurios dabar siekia 102 eurų. „Jeigu mes negalime to padaryti 2018 metais, gal galėtume įsipareigoti tą pinigų sumą kelti kasmet ir pasiekti tą 100 eurų“, – sakė A.Palionis.
Taip pat socialdemokratai nesutinka su 220 tūkst. eurų riba, nuo kurios „valstiečiai“ siūlo apmokestinti brangų nekilnojamąjį turtą. Anot A.Palionio, šią kartelę reikėtų pažeminti iki 150 tūkst. eurų.
Socialdemokratai nesutinka su 220 tūkst. eurų riba, nuo kurios „valstiečiai“ siūlo apmokestinti brangų nekilnojamąjį turtą.
Socialdemokratai taip pat siūlo didinti jau devynerius metus „įšaldytas“ biudžetininkų sektoriaus algas, grąžinti nemokamą maitinimą pradinukams ir įvesti progresinius mokesčius. Anot A.Palionio, šiuo metu iki 1 tūkst. eurų yra tam tikras progresyvumas dėl taikomo NPD, tačiau vėliau jis išnyksta.
„Mes manome, kad metinės pajamos turėtų sudaryti 20 tūkst. eurų, mėnesio pajamos, ne tik alga, bet visos pajamos – ir kapitalas, ir investicijų grąža, visų pajamų suma – ne mažiau kaip 1666 eurai. Tai iki 20 tūkst. eurų pajamų išliktų tas pats 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas, nuo 20 iki 30 tūkst. eurų – 16 proc., nuo 30 iki 40 tūkst. eurų – 17 proc., o virš 40 tūkst. eurų – 20 proc.“, – teigė A.Palionis.
Jo teigimu, tokia mokesčių progresija galėtų įsigalioti nuo kitų metų.
Premjeras Saulius Skvernelis teigė apie socialdemokratų siūlymą dėl progresinių mokesčių išgirdęs pirmą kartą.
„Apie progresinius mokesčius galėtume kalbėti su esmine mokesčių reforma, pradžia galėtų būti 2019 metais. Iki to laiko turi būti aiškūs skaičiai, kaip tai atsilieps kiekvienai iš socialinių gyventojų grupių, bet tai diskutuotinas dalykas“, – teigė Vyriausybės vadovas.
S.Skvernelis koalicijos partnerių pageidavimus vadino gerais siekiais ir norais, bet sakė nežinantis, iš kur paimti lėšų jų įgyvendinimui. Pasak premjero, Finansų ministerija artimiausiu metu įvertins socialdemokratų siūlymus ir jų poveikį ir įtaką finansų sistemai.
S.Skvernelis koalicijos partnerių pageidavimus vadino gerais siekiais ir norais.
„Esame dėl visko pasiryžę diskutuoti, bet ne emocijomis, o labai aiškiai, pragmatiškai pagrįstais skaičiais ir finansavimo šaltiniais“, – pabrėžė premjeras.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.