Už Miškų įstatymo pataisas, baigdami pavasario sesiją, balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 16, o 12 susilaikė. Urėdijų reformą rėmė „valstiečiai“ ir konservatoriai bei dalis liberalų, o socialdemokratai ir „tvarkiečiai“ balsavo prieš arba susilaikė.
Vyriausybės siūlytos urėdijų pertvarkos plano nepalaikius koalicijos partneriams socialdemokratams, „valstiečiai“ dėl jos palaikymo susitarė su konservatoriais, o už jų balsus premjeras Saulius Skvernelis pažadėjo PVM lengvatą šildymui.
Seimas nutarė panaikinti Generalinę miškų urėdiją, o miškus valdyti leido vienai ar daugiau įmonių, jų skaičių nustatant Vyriausybei. Pastaroji dabar siūlo įsteigti vieną įmonę vietoje 42 urėdijų.
Pasak aplinkos ministro Kęstučio Navicko, Vyriausybės siūlytas ir Seimo priimtas reformos planas yra beveik lygiaverčiai.
„Jie lygiaverčiai, nors Vyriausybės plane buvo daugiau visokių saugiklių socialiai atsakingų, bet Vyriausybė elgsis atsakingai ir nėra bėdos. Iš esmės esame laisvesni šituo sprendimu. Įsipareigojimų laikysimės“,– BNS teigė ministras.
2018 m. bus įsteigta urėdijas apjungsianti įmonė. „Norime 2018 m. steigti motininę įmonę ir tada pradėti konsolidaciją“,– teigė ministras.
K.Navickas pabrėžė, kad 2018 m. bus įsteigta urėdijas apjungsianti įmonė. „Norime 2018 m. steigti motininę įmonę ir tada pradėti konsolidaciją“,– teigė ministras.
Paklaustas, ar bus sujungtos 42 miškų urėdijos ir kuriama valstybinių miškų valdymo įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“, ministras sakė, kad šis klausimas nebe svarbiausias, o kokia bus galutinė struktūra, spręs Vyriausybė.
K.Navickas pakartojo, kad urėdijos iki 2019 m. bus sujungtos į vieną juridinį asmenį, o urėdijos išliks nebent kaip filialai. Pasak jo, išliks ir girininkijos.
K.Navickas BNS patikino, kad 2018 m. pabaigoje bus aišku, ir kiek kainavo reforma, ir koks jos efektas.
Be to, Seimas nustatė, kad didmeninė prekyba valstybiniuose miškuose pagaminta žaliavine mediena ir jos atliekomis vyktų elektroniniuose aukcionuose, o sutartys būtų ilgalaikės (3–10 metų), pusmečio ir trumpalaikės (iki 3 mėnesių).
Mažmena būtų prekiaujama iki 7 proc. metinės kirtimų normos, prioritetą teikiant malkų pardavimui gyventojams.
Seimas nepatvirtino konservatoriaus Pauliaus Saudargo ir liberalo Simono Gentvilo plano reformą atlikti etapais, o pritarė „valstiečių“ Agnės Širinskienės, Sauliaus Skvernelio, Ramūno Karbauskio ir Virginijaus Sinkevičiaus siūlymui reformą pradėti 2018 m., įpareigojant Vyriausybę ir aplinkos ministrą iki 2017 m. pabaigos priimti sprendimus, kurios urėdijos ir kokiais principais remiantis būtų sujungiamos.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.