Parlamento birželio mėnesį priimtas nealkoholinių gėrimų apmokestinimo įstatymas turėjo įsigalioti nuo ateinančių metų. „Dėl šio mokesčio kilo labai daug klausimų ir ginčų, todėl nutarta jo įvedimą atidėti, kad iš pradžių būtų išspręsti visi dėl to kylantys nesutarimai ir neaiškumai. Ateinančių metų biudžeto įstatymo projekte šio mokesčio įplaukos nenumatytos“, – sakė finansų ministras Toomas Tonistė.
Ministrų kabinetas 2018 metų valstybės biudžeto įstatymo projektą planuoja svarstyti rugsėjo 27-ąją. Papildomo saldžiųjų nealkoholinių gėrimų apmokestinimo įstatymas skelbia, jog mokestis už litrą tokių gėrimų, kuriuose cukraus koncentracija yra nuo 5 iki 8 gramų šimte mililitrų, turi sudaryti 10 centų, o didesnės cukraus koncentracijos – 30 centų.
Mokestis už litrą tokių gėrimų, kuriuose cukraus koncentracija yra nuo 5 iki 8 gramų šimte mililitrų, turi sudaryti 10 centų, o didesnės cukraus koncentracijos – 30 centų.
Saldiklių turintiems nealkoholiniams gėrimams taikytinas 10 centų už litrą mokestis, o jo dydis koncentruotiems maistui saldinti skirtiems skysčiams priklauso nuo saldiklių ar cukraus koncentracijos, juos atskiedus pagal gamintojų pateiktas rekomendacijas.
Šis mokestis gali būti netaikomas natūralioms sultims, pieno gėrimams ir jogurtams, taip pat saldintiems jogurtams, kurie naudojami kitų gėrimų, maisto produktų, vaistų gamyboje. Tokios produkcijos gamintojai dėl šio mokesčio netaikymo privalės kreiptis į vyriausybę.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.