„Red Dot Design Award“ – puikiai žinomas, prestižinis dizaino konkursas, vykstantis nuo 1950 metų. Tai vienas iš pačių konkurencingiausių ir įsimintiniausių konkursų, sulaukiantis daugiausiai dalyvių paraiškų pasaulyje, o konkurso laimėjimas vertinamas kaip vienas iš aukščiausių dizainerio veiklos apdovanojimų.
Doc. Robertas Jucaitis – grafikos dizaineris, ženklodaros ekspertas, sukaupęs 20 metų profesinio ir 14 metų pedagoginio darbo patirtį. Doc. R. Jucaičio vadovaujami studentai – daugelio tarptautinių konkursų bei vardinių stipendijų laimėtojai.
– Visų pirma, noriu paraginti studentus dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose konkursuose. Tai puikus būdas „pasilyginti“ su pasauliu. Dalyvauti tokio pobūdžio konkursuose visada buvau skatinamas Akademijos dėstytojų, visų pirma, magistrantūros studijų baigiamojo darbo vadovo meno licenciato docento R. Jucaičio. Išties, turiu prisipažinti, kad nuoširdžiai džiaugiuosi Red Dot Design Award laimėjimu, juk pats konkursas – puikiai žinomas, prestižinis, vykstantis nuo 1950 metų. Tai vienas iš pačių konkurencingiausių ir įsimintiniausių konkursų, sulaukiantis daugiausia dalyvių paraiškų pasaulyje. Apie tokį laimėjimą prieš studijas Akademijoje galėjau tik svajoti, tačiau kokybiškų studijų, nuoseklaus darbo ir baigiamojo darbo vadovo doc. R. Jucaičio dėka, konkurso, kurio laimėjimas vertinamas kaip vienas iš aukščiausių dizainerio veiklos apdovanojimų, tapo realybe.
Džiaugiuosi, kad Lietuvoje jau turime nemažai atvejų kuomet dizaineriai laimi tarptautiniuose konkursuose, tiek dalyvaudami studentiškoje kategorijoje, tiek ir profesionalų. Gerai, kad neužsidarome savo mažokoje rinkoje, galime pasiūlyti pasauliui aktualius dizaino sprendimus, drąsiai lygiuojamės su kitomis šalimis.
– Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų metu analizavau vartojimo, apsipirkimo kultūrą, nagrinėjausi įvairias technologijas. Studijų eigoje vadovaujant doc. R. Jucaičiui, susidomėjau šiuo metu aktualizuojamomis plastiko šiukšlių ir maisto trūkumo problemomis. Proporcija yra lygiavertė: išmetame maždaug tiek pat maisto, kiek reikia pamaitinti badaujantiems. Nebeauginame maisto patys, nusiperkame parduotuvėje, dingsta ryšys su maistu, jis tampa elementaria greito vartojimo preke, todėl ir išmesti negražų vaisių atrodo nebe taip skaudu. O maistą parduotuvėje dažniausiai pakuojame į plastiką, apie kurio antrinį panaudojimą mažai kas pagalvoja. Mano magistrantūros studijų metu sukurtas projektas „LIFI“ apjungia abu šiuos aspektus: pakuotė gaminama iš perdirbtų lapų be jokių priedų, o joje vartotojas pats užsiaugina prieskonines žoleles, kurias gali panaudoti maisto gamyboje. Paties užaugintas maistas kur kas skanesnis. Tokia toji gera idėja su kuria ir kurtas visas „LIFI“ projektas. Galop apgalvojau ir tai, kad „LIFI“ projektas galėtų būti vystomas toliau, galbūt net tapti gera verslo idėja… Tad kurdamas pakuotes stebėjau kiek sunaudoju vandens, kiek darbo valandų užtrunka pagaminti vieną pakuotę, kiek reikia elektros.
– Kadangi dar studijų pradėjau dirbti ties įvairiais komerciniais dizaino projektais, su šiais klientais tęsiu bendradarbiavimą ir dabar. Tuo pačiu savo dizaino studijų metu įgytą mąstyseną bandau pritaikyti ir iš pirmo žvilgsnio su dizainu nelabai susijusiame versle. Labai įdomu turėti patirties iš visai kitos srities, susipažinti su daugybe visai kitaip mąstančių žmonių. Bet kuriuo atveju, ateityje dar laukia daugybė dizaino projektų. Svarbu, užtektų laiko viskam įgyvendinti.