Atokiau nuo miesto triukšmo esantis rąstinis namas, jį supanti gamta ir miestietiškas šeimininkų gyvenimo būdas „ArchDesign“ architektei Daliai Jovaišienei padiktavo pagrindinę interjero kūrimo idėją – natūralų konstrukcijų grožį supriešinti ir sykiu sujungti su modernia miestietiška estetika.
Diktatoriai rąstai
Porą metų trukusį interjero kūrimą architektė vadina sėkmingo visų pusių bendradarbiavimo rezultatu. Dveji metai – gan ilgas laiko tarpas, bet D. Jovaišienė sako, kad dirbant tokios konstrukcijos name skubėti būtų buvę tiesiog beprasmiška, mat rąstai, tarsi gyvas organizmas, pateikia savo sąlygų.
Kurdama interjerą architektė privalėjo numatyti, kad rąstai kelerius metus „vaikščios“. Tai apsunkino durų, baldų gamybą bei montavimą. „Virtuvėje tarp stalviršio ir viršutinės sienelės paliktas tarpelis, kad rąstai turėtų kur sėsti. Viskas vaikšto, todėl negali baldo tiesiog prikalti prie sienos ir palikti. Reikia ieškoti kitų išeičių, tačiau viską daryti taip, kad palikti tarpeliai nekristų į akis“, – rąstinio namo interjero įrengimo subtilumus aiškina architektė.
Visur siekė lengvumo
Pirmąjį namo aukštą architektė kūrė pagal kontrasto principą: fasado medį pirmo aukšto hole ir pagalbinių patalpų sienose keičia švarus mūras, svetainėje vėl pereinantis į rąstų apdailą. „Iš miesto tarsi patenki į ramią gamtos zoną“, – transformaciją komentuoja D. Jovaišienė.
Namo grindims architektė parinko stambų natūralaus ąžuolo parketą (UAB „Sitoma“, salonas „Europos parketas“). „Chevron“ eglutės raštas.
Pirmame aukšte, vadinamojoje ūkinėje zonoje, įrengtas solidus vonios kambarys svečiams. Architektė sako, kad buvo svarbu šią patalpą susieti su visomis kitomis ir šitaip parodyti pagarbą ir svečiams, ir namams.
Interjero projektą kūrusi specialistė nepamiršo apgalvoti net subtiliausių dekoro detalių. Holo spintai originalumo suteikia stambiu mezginio raštu išraižyta durų plokštė.
Įėjęs pro dvivėres duris patenki į erdvią svetainės ir virtuvės patalpą. Abi zonas skiria balto mūro sienelė, iš vienos pusės slepianti buitinę techniką, iš kitos atstojanti sofos atramą.
Lengvi, modernūs interjero daiktai – visiška priešingybė sunkiems rąstąms. „Nesinorėjo kaimo turizmo sodybos tipo namų“, – šypteli D. Jovaišienė. Minimalistiniai baldai pakelti ant kojyčių, todėl atrodo labai lengvi.
Ramias pastelines spalvas parinkusi architektė nusprendė šiek tiek prigesinti ir natūralius rąstus, juos tonuodama. Nuo grindų į viršų kylančių pastelinių spalvų visumą svetainėje darniai papildo įvairiaspalviai varpo formos šviestuvai.
Lakoniškai prabangias kambario duris architektės pasiūlytu faneruotės sutraukimo būdu pagamino ir sumontavo „Aigipto durų“ meistrai.
Namo grindims D. Jovaišienė parinko miesto interjerams būdingą stilistiką – prancūzišką eglutės raštą. Stambių parketlenčių klojimo būdas papildo ir kartu supriešina horizontalias sienas.
Su vaikais augantis projektas
Tėvų miegamajam parinkta ant tamsintų metalinių kojelių stovinti lova „Fly“ (salonas „Subtila“). Nusegamus užvalkalus lengva prižiūrėti ir skalbti.
Prieškambario tambūre prasidedantys mediniai laiptai veda į antrą aukštą – privačią šeimos zoną. Šalia šeimininkų miegamojo yra modernus vonios kambarys. Jo apdailai specialistė teigia tikslingai parinkusi skirtingo piešinio akmens masės plyteles. „Ši medžiaga ir konkuruoja su rąstais, ir juos papildo“, – atkreipia dėmesį pašnekovė.
Šviestuvai pirkti UAB „Šviesos technologijos“ salone „Sunamus“.
Du kambariai skirti dviem šeimos atžaloms. Pasak D. Jovaišienės, jų interjeras nėra iki galo sutvarkytas, nes „auga kartu su vaikais“.
„Pradėjus kurti interjerą, šeimoje augo tik vienas vaikas. Jis dar miegojo su mama, todėl iš vieno miegamojo padarėme žaidimų kambarį. Pakabinome sūpuokles, pritvirtinome kablių laipioti, priderinome šviestuvus – kambarys vaikams augant galės keistis“, – kalba D. Jovaišienė.
Saugų vaiko miegą užtikrina salone„Subtila“ pirkta lova „Dreamer“ su nuimama apsaugine sienele.
Šis miegamasis kol kas taip pat apstatytas minimaliai. Architektės nuomone, tokio amžiaus vaikams dar nereikia daug baldų. Kaip ir rąstinis namas, šios erdvės keisis natūraliai.