Šeštadienį nuo Gedimino kalno nuslinkus velėnai, bei specialistams baiminantis didesnės nuošliaužos, Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia sieksiantis perimti kalną savivaldybės žinion.
„Manau, kad akivaizdu, kad įvairių šašų kaip Pilių rezervatas reikia atsisakyti ir savivaldybei perimti tą kalną ir tvarkyti. Aš noriu prisiimti visą atsakomybę į rankas, kad pagaliau baigtųsi visos tos nesąmonės, kurios čia vyko“,– BNS sakė R.Šimašius.
Pasak jo, bet kuriuo atveju, kai ištinka bėda, savivaldybė tvarko kalną: „Situacija yra tokia, kai visos nesąmonės vyko ant kalno, sprendimus priiminėjo neaišku kokios institucijos, o atsitikus ekstrinei situacijai, savivaldybė imasi gelbėti, tad savivaldybės įmonė „Grinda“ tvarko“.
R.Šimašius teigė, kad liūtis yra tik pretekstas, o nuošliaužas lėmė anksčiau padarytos klaidos, kai buvo netinkamai tvarkomas kalnas.
„Čia ne lietus kaltas, kad įvyko ta nuošliauža, arba lietus yra pretekstas, o visos klaidos, kurios padarytos iš anksčiau“,– teigė jis.
Kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius teigė, kad nušliaužė velėna, o geologai įspėja, kad gresia ir didesnė nuošliauža.
„Šįryt pietrytiniam šlaite buvo fiksuotos kelios paviršinės nuošliaužos. (…) Apžiūros metu konstatuota, kad nuslinko tik velėna. Lietuvos geologijos tarnybos atstovai daro prielaidą, kad yra grėsmė susiformuoti gilesnei pietrytinio šlaito nuošliaužai“,– žurnalistams sakė viceministras, vadovaujantis šią savaitę paskelbtos ekstremaliosios situacijos operacijoms.
Gedimino bokštui grėsmė nekyla, jis atviras lankytojams.
Šiuo metu kalnas yra avarinės būklės, juo ypač susirūpinta po pernai ir šiemet šiaurės vakariniame šlaite susiformavusių nuošliaužų.
Vilniaus savivaldybė dėl Gedimino kalno būklės ketvirtadienį paskelbė ekstremalią padėtį. Tai leidžia kalno tvarkymui naudoti lėšas iš valstybės rezervo.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.