Kovo pradžioje paskelbtoje išvadoje kontrolierius Vigilijus Sadauskas teigia, kad ekonomistas R. Kuodis nedėstė studentams reguliarių paskaitų, nors gavo reguliarų atlyginimą.
Pagal 2012 ir 2014 m. sudarytas darbo sutartis, R. Kuodis 0,25 etato buvo įdarbintas docento pareigoms. Pasak kontrolieriaus, įvertinus KTU pateiktų dokumentų ir R. Kuodžio paaiškinimų duomenis, darytina išvada, kad darbo sutartyse ir žiniaraščiuose nustatytas docento R. Kuodžio darbo krūvis skiriasi nuo faktinio darbo krūvio KTU.
Anot akademinės etikos kontrolieriaus, taip R. Kuodis pažeidė Mokslo ir studijų įstatymą, universiteto statuto nuostatas bei docento pareigybės aprašą, kuriame kaip vienas iš pagrindinių docento veiklos uždavinių nustatytas studijų procesas.
KTU rektorius Petras Baršauskas, kuris priima ir atleidžia darbuotojus, atsako už universiteto finansinę veiklą, tinkamą lėšų ir turto valdymą, aiškina kontrolierius.
„KTU pateikti duomenys dėl docento R. Kuodžio minėtų pavienių paskaitų skaitymo patvirtina jo nurodytas aplinkybes, tačiau ne KTU įrodinėtą reguliarų R. Kuodžio dalyvavimą akademinėje veikloje“, – sakoma išvadoje.
Joje teigiama, kad P. Baršausko „neveikimas vertintinas kaip rektoriaus neatsakingumas ir nepareigingumas“.
Kontrolieriaus teigimu, KTU rektoriaus neveikimas prieštarauja Mokslo ir studijų įstatymui, pavyzdžiui, ta apimtimi, kad neužtikrintas tausus išteklių vartojimas „atlygio mokėjimo docentui R. Kuodžiui ir už faktiškai neišdirbtas valandas požiūriu“.
Kaip matyti iš akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus išvados, R. Kuodžio įdarbinimą universitete aiškinosi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, tačiau galimo neteisėto įdarbinimo nenustatė.
R. Kuodis yra ne tik KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Ekonomikos katedros docentas, bet ir universiteto tarybos narys.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.