Perplanuotas butas sename blokiniame name

Perplanuotas butas sename blokiniame name

Neretai jaunos šeimos nenori būsto sename daugiabutyje, nors tokį įsigyti yra pigiau nei naujosios statybos name. Nepatogus patalpų planas, prasta techninė būklė atbaido ne vienus. Vis dėlto, racionaliai perplanavus patalpas, įmanoma susikurti tokius namus, kokių norisi. O prastą šilumos izoliaciją ar nesandarias sienų siūles galima pašalinti pasinaudojus daugiabučių atnaujinimo programa.

Jauna šeima, senos statybos daugiabutyje įsigijusi trijų kambarių butą, nusprendė jį radikaliai perplanuoti. Mat, kaip ir daugumoje stambiaplokščių namų, jų butas turėjo vieną esminį trūkumą – labai mažą ir nepatogią virtuvę.

Taigi buvo nutarta mažą virtuvę perkelti į didįjį kambarį, o jos vietoje įrengti šeimininkams labai reikalingą darbo erdvę. Taip pat nuspręsta perdaryti vonios kambarį – iki tol buvusias atskiras tualeto ir vonios patalpas sujungti į vieną bendrą. Tačiau tapo akivaizdu, kad to nepakaks visiems poreikiams patenkinti. Tuomet šeimininkai atsisakė pagal pirminį buto planą virtuvėje ir koridoriuje įrengtų sieninių spintų. Jas išardžius, atsirado galimybė dar labiau padidinti vonios kambario plotą.

Buto šeimininkė – architektė, todėl jai nesunku buvo racionaliai ir patogiai perplanuoti butą. Norint įgyvendinti visas idėjas, pirmiausia reikėjo išspręsti inžinerinę problemą: esamas virtuvės ir higienos patalpų vamzdynas nebetiko – jį teko suprojektuoti ir sumontuoti iš naujo. Štai tuomet šeimininkei ir teko pasitelkti visas turimas žinias bei išradingumą.

Virtuvėje stovėjusią dujinę viryklę reikėjo perkelti į kambarį, tiksliau – anapus sienos. Bet viryklę prijungti prie dujotiekio kainuoja brangiau nei visiškai atsisakyti dujų įvado. Dujos naujam vartotojui prijungiamos nemokamai, o štai, norint perkelti esamą įrangą ir vamzdyną į kitą patalpą, būtinas projektas.

Jis kartu su perkėlimo darbais palengvintų piniginę net 800 eurų. Tad šeimininkai nusprendė atsisakyti dujų įvado (tai kainavo vos 30 eurų), o vietoj dujinės viryklės įsigyti elektrinę.

Tuomet pora susidūrė su kita problema – nepakankama elektrinei viryklei elektros įvado galia. Senos statybos namuose numatyta elektros įvado galia yra 3 kW. To niekaip nepakanka šiuolaikinei elektrinei viryklei, tad teko prašyti, kad elektros tiekėjo įmonė padidintų galią iki 7 kW. Už tai reikėjo sumokėti 500 eurų elektros tinklus eksploatuojančiai įmonei, kuri nutiesė naują kabelį iš šalia esančios laiptinės.

Sujungus vonios ir tualeto patalpas, išgriovus sienines spintas, perkėlus virtuvę į svetainę, nepatogus butas sename blokiniame name tapo šiuolaikišku ir komfortišku jaunos šeimos būstu.

Išsprendus dujų ir elektros įvado problemas, į naująją virtuvę atvesti vandentiekio ir nuotekų vamzdynus jau buvo juokų darbas, juolab kad virtuvės baldams su plautuve ir indaplove buvo numatyta vieta prie tos pačios sienos, tik iš kambario pusės.

Naujai suformuotame vonios kambaryje, ankstesnės tualeto patalpos dalyje, buvo įrengti vandens skaitikliai. Čia buvo ir pagrindinis vandentiekio mazgas, kurį perdaryti buvo labai sudėtinga. Taigi šeimininkai suformavo karkasą, išklijavo tomis pačiomis kaip ir sienas plytelėmis, įdėjo dureles – vamzdyno raizgalynės nematyti, tačiau prireikus ją nesunku pasiekti, taip pat gerai matyti skaitikliai. Vietos pakako dar ir valymo reikmenims susidėti.

Šeimininkai vonios patalpoje įsirengė dušo kabiną. Įprasto dušo padėklo jie nenorėjo, tad tos zonos grindyse suformavo nuolydį vandens surinkimo trapo link, o paviršių išklijavo mozaikos plytelėmis. Kadangi naujoje patalpoje atsirado pakankamai vietos, šalia dušo buvo sumontuota skalbyklė ir virš jos pakabinta spintelė.

Taip senas nelabai patogus butas tapo komfortišku jaunos šeimos būstu.

Galerija

Komentarai

  • Kaip supratau, tai perplanuojant senos statybos butą sunkiausia yra viryklės perkėlimas. Manau visai gera idėja, nes senos statybos daugiabučiuose butai yra tikrai pigesni, todėl neišleidžiant didelės sumos galima viską perplanuoti.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų