Neigiamai vertinančių eurą gretos sumažėjo per praėjusius metus nuo tada, kai britai nusprendė išstoti iš Europos Sąjungos, teigia Europos Centrinio Banko (ECB) prezidentas Mario Draghi.
Pirmadienio vakarą Portugalijoje vykstančio kasmetinio centrinių bankų vadovų susitikime kalbėjęs ECB vadovas sakė pastebintis „didelį skirtumą“ tarp to, kas yra dabar ir kas buvo prieš metus.
M.Draghi taip pat prisiminė, kaip nuliūdo po pernai šoką sukėlusio „Brexit“ referendumo rezultatų. Tuomet Europos ekonomikos augimas „vis dar buvo silpnas, o politinis neapibrėžtumas buvo didelis. Tie, kas visuomet buvo prieš eurą, Europos projektą, ta Europos piliečių mažuma, tuomet kalbėjo garsiau nei bet kada“,– sakė ECB vadovas.
Tačiau nuo tada „tyliajai Europos daugumai buvo suteiktas naujas balsas“, pažymėjo M.Draghi.
„Ūkio atsigavimo perspektyvos pagerėjo, o tos garsios kalbos apie Europos Sąjungos ir euro pabaigą tapo vos girdimu šnabždėjimu“,– sakė jis.
Net jei euro zonos ekonominės problemos visiškai niekur nedingo, „atsigavimo perspektyva yra geresnė“,– pabrėžė M.Draghi, pridūręs, kad ECB monetarinė politika prie to prisidėjo.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.