Studijos „Bismut“ archyvo fotografija

Paryžietiški žaidimai

Paryžietiški žaidimai

 

Architektūros ir dizaino studijos „Bismut“ buto projektas Paryžiuje – subtilus dialogas tarp architektūrinių formų baldų ir jų turinio. Puikus pavyzdys, kad minimalizmas neprivalo būti sterilus.

Studijos įkūrėjai Michelis ir Danielius Bismutai prancūzų vertinami už savitą subtilumą (jokio vizualaus triukšmo ar netikėtų dizaino fejerverkų). Jie kuria namus, kurių istorijos tarsi tęsia viena kitą – ne prie vieno paryžiečio kasdienybės prisilietęs duetas puikiai perprato, kaip įtikti nepompastiškos prabangos ir patogumo reikalaujantiems užsakovams.

Studijos „Bismut“ archyvo fotografija

Pirmą kartą brolių kūryba patraukė, kai žvilgsnis užkliuvo už spalvingo buto fotografijų prancūziškoje spaudoje. Iš jo atsiveria vaizdai į žymiuosius kinematografiškus Liuksemburgo sodus, sutraukiančius daugybę turistų kiekvieną dieną. Kairiajame Senos krante, istorija alsuojančiuose aukštuose namuose, galima rasti ne vieną „Bismut“ projektuotą butą. Legendinis San Žermeno kvartalas – ne išimtis, tad duetas maloniai pasakoja apie savo darbo užkulisius ir pristato vienus iš šiame rajone kurtų apartamentų.

Aukštyn kojomis

M. Bismutas pasakoja, jog pirminis šio buto vaizdas buvo toli gražu ne toks, kokio pageidavo jų klientai, šeima su dviem vaikais. Senųjų apartamentų erdvės – klasikinės prancūzų architektūros pavyzdys, išlikęs nuo praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio ir pilnas techninių niuansų, kuriuos reikėjo išspręsti. Kadangi vienas iš pagrindinių tikslų (ir svarbiausių užsakovų pageidavimų) buvo didelė gyvenamoji erdvė su atvira virtuve, teko pakeisti planą – perkelti virtuvę ir perprojektuoti koridorius.

Studijos „Bismut“ archyvo fotografija

Vis dėlto šių iššūkių architektas toli gražu nevadina išskirtiniais. Siekiant sukurti modernius namus, atitinkančius visus šiuolaikinius gyventojų poreikius, dažnai prireikia kardinalios renovacijos. „Vienintelis rimtas techninis iššūkis buvo išspręsti žemėjančių lubų, atitinkančių stogo įlinkį, problemą. Norėjome namams suteikti kuo daugiau erdvės“, – atsako M. Bismutas.

Pasitikėjimas – raktas į sėkmę

Vos įžengus į šiuos šviesius paryžietiškus apartamentus apima ramybės ir erdvumo jausmas, kurį sužadina ne tik jau išspręsti techniniai klausimai, bet ir tinkamas baldų parinkimas ar optimalūs daiktų laikymo sprendimai. „Šis aspektas – itin svarbus, – savo mintimis dalijasi architektas. – Turėjome sugalvoti kuo daugiau efektyvių ir įdomių variantų ir nepamiršti, kad dizaino elementai privalo atitikti bendrą buto nuotaiką – ar tai būtų medžiagos lentynoms, ar perėjimas iš vieno kambario į kitą.“ M. Bismutas džiaugiasi, kad klientai buvo itin atviri visoms jų idėjoms ir suteikė pavydėtiną kūrybinę laisvę. Kaip ir daugelis kitų dizainerių, jis sutinka, kad klientų entuziazmas ir pasitikėjimas – pasisekusio projekto raktas.

Studijos „Bismut“ archyvo fotografija

Prie įėjimo esanti konceptuali biblioteka yra vienas iš tokių sprendimų: skirtingų matmenų lentynos prisideda prie proporcijų žaismo ir sukelia įspūdį, kad knygos tarsi įsilieja į erdvę. Šalia galima pastatyti ir kitokių objektų, pavyzdžiui, vazų, tad trinamos tradicinės bibliotekos ribos.

Išlaiko miesto stilių

Ypatingo dėmesio vertas vonios kambaryje stovintis makiažo stalelis. Kad paviršiaus nereikėtų nukrauti daugybe buteliukų, sukurtas papuošalų dėžutę primenantis baldas. Jį atvėrus randami talpūs skyriai, kuriuose galima sudėti visas būtinus daiktus – nuo dantų šepetuko iki kvepalų. Atveriant „skrynelę“ atsidaro ir veidrodis, tad vienas baldas atlieka net tris funkcijas. Tokie talpūs ir „apgaulingi“ baldai padeda palaikyti tuščius, švarius paviršius ir neapkrauna erdvės – esant minimalistinei tvarkai, matomose vietose padėtos knygos, žurnalai ar dizaino objektai atlieka ne tik tiesioginę, bet ir dekoratyvinę funkciją.

Studijos „Bismut“ archyvo fotografija

Paklausti, kaip iš anksto nusprendė nusibrėžti buto stilistikos gaires, broliai pamini klasikinę formulę: modernumas išlaikant senąją paryžietišką dvasią. „Visuomet stengiamės kurti namus, kurie visiškai atitiktų būsimų jų gyventojų reikalavimus. Žinoma, kiekviename mūsų projekte galima rasti bendrų bruožų. Žaidimas proporcijomis, dydžiais ir šviesa – tai pagrindiniai architektūros klausimai.“

Neįmanoma sukurti kokybiškų ir jaukių namų atsainiai žvelgiant į išvardintus elementus. Architektas pamini svetainėje esantį išskirtinį objektą – didžiulę komodą, kurioje tarsi įtaisytos mėlynos lempos. Tai menininko Armano kūrinys, suteikiantis butui patrauklumo ir daugiau spalvų. „Meno kūriniai taip pat atlieka labai svarbią funkciją, nes suteikia namams struktūros ir geros nuotaikos“, – priduria M. Bismutas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų