Šiuo metu veržiasi į populiariausiųjų gretas. Jos lengvos, tačiau tvirtos. Akrilas gerai izoliuoja šilumą, tad vonia gana ilgai išlaiko pastovią vandens temperatūrą. Akriliniai paviršiai itin lygūs, taigi juos lengva valyti, tačiau tam rekomenduojama naudoti skystas valymo priemones, kurios nebraižytų vonios paviršiaus. Nors tokias vonias galima restauruoti patiems pasinaudojant šlifavimo popieriumi ir poliravimo priemonėmis arba pasikvietus meistrus, tačiau gilesnių įbrėžimų pašalinti nepavyks: plastikas nėra toks atsparus kaip metalas ar keramika. Akrilines vonias patartina montuoti tik suklijavus sienų ir grindų plyteles, mat jeigu bus naudojamas „sovietinis“ būdas, kai plytelės užleidžiamos ant vonios krašto, gali kilti problemų – akrilinės vonios truputį juda.
„Fanfara“ („PAA“)
Ši kompozitinė medžiaga iš poliesterinių dervų, kvarco ir karbonatinio užpildo, kuriai forma suteikiama liejimo būdu, savo tvirtumu gali net pranokti natūralų akmenį. Poliesterinis dažų sluoksnis suteikia medžiagai būdingą atspalvį ir spindesį. Vonios iš akmens masės yra ilgaamžės. Medžiagos monolitiškumas ir vonios storis užtikrina didelę garso lygio izoliaciją, todėl beveik nesigirdi, kaip į ją leidžiate vandenį. Be to, tokios vonios sugeria dalį šilumos ir gerai išlaiko karšto vandens energiją, todėl šis labai ilgai neatvėsta. Neporėtas vonių paviršius nesugeria nešvarumų. Dar vienas jų privalumas – itin lengva priežiūra: jos atsparios cheminėms medžiagoms ir įbrėžimams. Net jei vonia pažeidžiama, mažus įbrėžimus nesunku nušlifuoti, kad paviršius įgautų pradinį spindesį. Jei pažeidimai gilūs – prireiks specialistų pagalbos, bet ir gilūs įdubimai pataisomi: pirmiausiai užpildomi specialia medžiaga, o po to šlifuojami.
Kairiajame viršutiniame kampe „Bel Canto“ („PAA“), dešiniajame – „Amore“ („PAA“), apačioje kairėje – „Victoria“ („PAA“), dešinėje – „Step“ su sifonu („PAA“).
Pigios, todėl labiausiai paplitusios. O kas pigu, mažai kainuoja ne veltui. Ne išimtis ir metalinės vonios. Į jas itin garsiai bėga vanduo, be to, jis greitai vėsta. Vonia ilgai šyla, mat tam ji naudoja karšto vandens energiją. Bloga žinia ieškantiems išskirtinio dizaino: metalinių vonių pasirinkimas nėra didelis, ypač jeigu norite originalesnės formos. Šios vonios dažniausiai gaminamos iš plieno, jų vidus padengiamas emaliu. Kai kurie gamintojai vidų dar padengia specialiu slidumą mažinančiu paviršiumi (angl. antislip).
varle.lt
Šios vonios ilgai šyla, tačiau puikiai izoliuoja šilumą ir garsą. Kokybiška emaliuota danga yra atspari abrazyvinėms medžiagoms ir užtikrina ilgalaikį balto ar spalvoto paviršiaus blizgesį, todėl ketaus vonių valymas ir priežiūra – vienas malonumas. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, galima išlieti įvairiausias jų formas, pagaminti su rankenomis arba alkūnių atramomis, su pagalvėlėmis ir specialia dugno danga, mažinančia tikimybę paslysti. Šiais laikais gaminamų tokių vonių paviršiaus danga atspari įbrėžimams ir kitokiems mechaniniams pažeidimams. Standartinis ketaus vonios sienelių storis yra 7–10 mm, o jos svoris – apie 160 kg. Ketaus vonios yra ilgaamžės, vidutiniškai jos išlieka tinkamos naudoti apie 25 metus.
„Recor Lyra“ su sifonu ir kojomis („Vokiška keramika“)
Tai dažniausiai naudojamas vonios tipas. Jos gali būti skirtingų matmenų ir įvairiausių formų: stačiakampės, apvalainos (pusapvalės), lenktos ir t. t. Prie sienos montuojamos vonios iš priekio ir, jei reikia, iš vieno ar abiejų šonų dengiamos specialiomis plokštėmis. Vis dažniau prie sienos montuojamose standartinio dydžio voniose diegiamos masažo funkcijos. Tam neretai pasirenkamos akrilinės vonios. „Villeroy & Boch“ yra sukūrusi technologiją, pagal kurią vonios gaminamos iš šios kompanijos sukurtos ir patentuotos medžiagos „Quaril“. Pagal specialią technologiją į akrilą įmaišoma kvarcinio smėlio ir gaunama gerokai stipresnė bei atsparesnė už akrilą medžiaga.
Kairėje pusėje „Oberon“ („Villeroy & Boch“)
Šiuolaikinis vonios kambarys įgauna vis daugiau gyvenamajai erdvei būdingų bruožų, trinamos ankstesnės griežtos ribos. Tobulėjant gamybos technologijoms, vonios tampa elegantiškais interjero akcentais, joms patikimas ir svarbus erdvės atskyrimo vaidmuo. Todėl vonios vieta nebėra griežtai apibrėžta – ji vis dažniau atsiduria patalpos viduryje.
Kairėje pusėje „Hommage Royal“ („Villeroy&Boch”), dešinėje – „La Belle“ („Villeroy&Boch”)
Gali būti simetrinės ir asimetrinės. Simetrinės dažniausiai skirtos erdviems vonios kambariams, jose galima patogiai maudytis dviese. Mažesniems vonios kambariams sukurtos asimetrinės vonios, kurios taupo vietą, bet nesumažina komforto. Gaminamos kairinės ir dešininės. Tokias vonias montuoti nesudėtinga: prisukamos reguliuojamo aukščio kojos, o kad būtų stabiliau, prie sienos vonia pritvirtinama specialiomis plokštelėmis.
„RIHO Atlanta“ („Visas labas“)
Skirtos romantiškam pasipliuškenimui dviese. Gali būti skirtingų formų, su masažine įranga, kurią galima pasirinkti taip pat kaip ir renkantis sūkurinę vonią. Žinoma, norint įsirengti tokią vonią, reikia turėti tikrai erdvią patalpą. Šį indą laiko prie žemės prisukamos kojos, tačiau jeigu jis statomas ne patalpos vidury, tokią vonią, kaip ir kampinę, rekomenduojama papildomai pritvirtinti prie sienos.
„Luxxus” („Villeroy&Boch”)
Jų išskirtinumas – galimybė pasirinkti masažų tipus: oro ar vandens srovės, taip pat purkštukų išdėstymą. Nuo to, kur jie yra, priklausys, kurios kūno vietos bus masažuojamos. Masažinę sistemą sudaro purkštukai, žarnų sistema, kuri skirsto orą ir (arba) vandenį, siurblys ir generatorius.
Kairėje pusėje – „Cetus“ („Villeroy&Boch”)
Tokios vonios – išskirtinio interjero akcentas. Įprastai vonių gamintojus riboja akrilo tiekėjų siūloma spalvų gama. Latvių bendrovės „PAA“ inžinieriai sukūrė unikalią technologiją, leidžiančią pagaminti bet kokios spalvos ar atspalvio gaminį. Jo danga gali imituoti net perlamutrą ar granitą. Tai suteikia galimybę pasirinkti su vonios spalva derančias plyteles ir bendrą koloritą atitinkančius kitus dizaino elementus. Įprastoje spalvų paletėje – 60 spalvų, tačiau galima užsakyti pagaminti bet kokios spalvos vonią – tokią, kokios tik norite.
Kairiame viršutiniame kampe – „Bolero“ („PAA“), dešiniajame – „Accord“ („PAA“), apačioje – „Bel Canto“ su sifonu („PAA“)