Tarkim, šis dizaineris yra sukūręs sportinės aprangos ir aksesuarų kolekciją kompanijai „Puma“, indų, stalo įrankių kolekciją skrydžių bendrovės KLM verslo klasės klientams, prisidėjęs prie tokių pasaulinio garso muziejų, kaip „Centre Pompidou“ Paryžiuje, „MoMA“ Niujorke ir „Stedelijk Museum“ Amsterdame, rekonstrukcijos. Tačiau savo LeBroną Jamesą ar Cristiano Ronaldo turi ne tik krepšinio ar futbolo gerbėjai. Architektūros, interjero ir dizaino pasaulyje vienas iš tokių yra Marcelis Wandersas.
Kad ir kaip banaliai gali nuskambėti, šis dizaineris jau porą dešimtmečių neabejotinai yra viena garsiausių ir įtakingiausių dizaino pasaulio figūrų, o beveik 2 000 įvairių projektų žinomiausioms kompanijoms sąrašas, net ir surašytas mažiausiu šriftu, galėtų būti išleistas atskira knyga.
Šis projektų skaičius nėra įtartinai per didelis, nes M. Wandersas savo pavardę pavertė ir solidžiu dizaino prekių ženklu – šiuo metu jo studijoje darbuojasi apie 50 pagalbininkų, padedančių vienu metu įgyvendinti keliolika skirtingų projektų visame pasaulyje. Be to, jis yra ir vienas iš dizaino studijos „Moooi“ įkūrėjų bei kūrybos direktorius.
Tačiau pasaulinę šlovę šiam dizaineriui atnešė išskirtinis kūrybinis braižas. Dizaino ekspertai pabrėžia, kad M. Wandersas tarsi šiuolaikinis dizaino alchemikas savo kūriniuose ir projektuose itin subtiliai ir šiuolaikiškai interpretuoja neobarokinį stilių ir atskleidžia jo elegancijos, teatrališkumo svarbą šiuolaikiniame pasaulyje. Ko gero, tas asmeniškas, emocionalus ir įkvepiantis požiūris ne tik nuolat ieškoti, bet ir rasti grožį aplinkoje ir padeda dizaineriui išvengti banalių stilistinių klišių, žavi subtilios elegancijos gerbėjus visame pasaulyje.
Žinią, kad M. Wandersas kurs vonios kambario kolekciją šveicarų santechninės keramikos kompanijai „Laufen“ dizaino pasaulis pasitiko labai nekantriai. Kita vertus, šis pasirinkimas atrodė itin logiškas. Nors keramika jau ne vieną dešimtmetį nepamainoma vonios kambaryje, šios medžiagos savybės ir specifiniai gamybos niuansai ribojo keraminių praustuvų, vonių, unitazų sienelių storį, lenkimo kampų galimybes, dizainą, o „Laufen“ sukurta ir patentuota unikali itin plona, tvirta keramika „SaphirKeramik“ tiesiog tobulai atitinka M. Wanderso poetiško stiliaus ir iki smulkmenų apgalvoto funkcionalumo filosofiją.
Jau kolekcijos pavadinimas „The New Classic“ atspindi dizainerio siekį į klasikinį stilių pažvelgti kitaip. M. Wandersui šis stilius tapo įkvėpimo šaltiniu kuriant patrauklų vonios kambarį šiuolaikiniam žmogui, kuris nesivaiko vienadienių dizaino madų, jaučia nostalgiją praeičiai ir laiko patikrintoms vertybėms, tačiau nesiekia tuo pompastiškai girtis.
Tačiau serijos „The New Classic“ išskirtinumas – stilistinis išbaigtumas ir skirtingi vonios kambario įrengimo scenarijai.
Išlaikydamas bendrą kolekcijos dizaino stilistiką M. Wandersas sukūrė kelių tipų ir skirtingų matmenų keraminių praustuvų modelius: pastatomus ant spintelės stalviršio, dengiančius spintelę ar kabinamus atskirai, be spintelės. Prie jų puikiai dera pastatomi arba pakabinami unitazai ir bidė.
Neatsiejama šios kolekcijos dalis – žvilgsnį prikaustanti daili vonia. Įdomu, kad ji pagaminta iš kompanijos „Laufen“ sukurtos inovatyvios medžiagos „Sentec“, tačiau vizualiai puikiai dera prie „SaphirKeramik“ praustuvų.
Ypatingą dėmesį dizaineris skyrė kolekcijos baldams ir aksesuarams. Pastatomų ir pakabinamų spintelių fasadams galima rinktis solidžią tamsinto ąžuolo faneruotę, kuri kontrastuoja su baltais keraminiais praustuvais. Iš „SaphirKeramik“ pagaminti aksesuarai (muilinės, dantų šepetėlių laikikliai, lentynėlės ir net ovalūs veidrodžiai) tarsi sudėlioja galutinius serijos „The New Classic“ stilistinius akcentus.
Dizaineris apie idėją sakė: „Tai, ką šioje kolekcijoje norėjome atskleisti, – poetiška patirtis, nes vonios kambarys yra vieta poilsiui, atsinaujinimui ir tikrajai ramybei.“ Žvelgiant į „The New Classic“ sunku tuo nepatikėti.
Daugiau „Laufen“ naujienų – ish.laufen.com