Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojusi visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Vilmorus“, IQ užsakymu, sausio 27–vasario 5 d. apklausė 1021 šalies gyventoją nuo 18 metų.
Rengiant šio tyrimo klausimus IQ redakciją konsultavo Lošimų priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos ekspertai.
Respondentų atranka parengta taip, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų vienodą tikimybę dalyvauti apklausoje. Ji organizuota Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytaus, Šakių, Utenos, Tauragės, Švenčionių, Raseinių, Kupiškio, Molėtų, Akmenės, Rokiškio, Telšių, Mažeikių, Marijampolės, Trakų, Varėnos, Kretingos, Vilniaus, Prienų ir Ukmergės rajonuose. Tyrimas vyko 21 mieste ir 26 kaimuose.
Azartinius lošimus yra lošę 13 proc. šalies gyventojų, loterijose dalyvauja 71 proc.
Loterijose gyventojai išleidžia gerokai mažiau pinigų nei lošdami kazino ar internetu. 90 proc. šalies gyventojų vieno apsipirkimo metu loterijos bilietams išleidžia ne daugiau 4,99 euro.
Tuo tarpu daugiau nei pusė apsilankusiųjų lošimų namuose ar lošdami internetu išleidžia daugiau nei 21 eurą arba negali tiksliai nurodyti praloštos sumos.
Loterijų mėgėjai nemano, kad šis pomėgis jiems keltų finansinių ar priklausomybės problemų. 98 proc. apklaustųjų teigė niekada nesiskolinę pinigų loterijos bilietams pirkti. 1 proc. apklaustųjų pripažino, kad bandė atsikratyti įpročio pirkti loterijos bilietus, bet nepavyko.
Nustoti lošti azartinius lošimus nesėkmingai bandė 5 proc. apklaustųjų. Penktadalis lošėjų pripažino skolinęsi pinigų iš draugų, artimųjų, banke ar greitųjų kreditų bendrovėje.
74 proc. apklaustųjų, kurie patys lošia azartinius lošimus, mano, kad tai gali sukelti priklausomybę.
Žaidžiantys loterijose įsitikinę, kad priklausomybės rizika yra gerokai mažesnė – 42 proc. mano, kad aistra pirkti loterijos bilietus gali tapti nevaldoma, 44 proc. tokios rizikos neįžvelgia.