Atėjus metui rinktis tarp narystės socialdemokratų partijoje ir ministro posto, Linas Linkevičius pasirinko pastarąjį. Tačiau vien susitikimais su užsienio kolegomis ir tarptautinių Lietuvos pozicijų gynimu jis neapsiriboja. Spalį prie Užsienio reikalų ministerijos surengta protesto akcija liudija, kad L. Linkevičius nevengia kitiems politikams nerimą keliančių nacionalinės politikos temų – pavyzdžiui, dėl rezistencijos vado Jono Noreikos atminimo ar seksualinių mažumų apsaugos.
Jei tikėtume apklausomis, tokia politinė drąsa netrukdo L. Linkevičiui likti vienu populiariausių ministrų. Jis net galėtų bandyti laimę prezidento rinkimuose, tačiau šiuo metu tam neturi partinės platformos.
Gana tvirtos L. Linkevičiaus pozicijos ir užsienio žiniasklaidoje, kur jis neretai cituojamas. Neblogą viešosios diplomatijos įdirbį parodo 79 tūkst. sekėjų tviteryje – palyginti, kolegos latvis Edgaras Rinkevičas (31 tūkst.), estas Svenas Mikseris (3,5 tūkst.) ar airis Simonas Coveney (69 tūkst.) jų turi mažiau.
Kitas dalykas, kad dabartinėje Vyriausybėje užsienio politika nėra itin aukštai prioritetų sąraše, o pats ministras pozicijas pirmiausia derina su prezidente ir atitinkamai priklauso nuo jos aktyvumo. Tai gali būti labai svarbu, kai šalies vadovu taps mažiau patirties tarptautinėje politikoje turintis politikas, pabrėžia buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas. Jis IQ sakė L. Linkevičiaus stiprybe laikantis saugumo politiką, o štai europinės ir ekonominės diplomatijos srityse dar esą yra kur pasitempti.
Rezultatai – 8
Profesionalumas – 10
Reputacija – 9
Populiarumas – 9
Vidurkis – 9
V. Ušackas, užsienio reikalų ministras 2008–2010 m.: „L. Linkevičius užsirekomendavo kaip geras užsienio politikos vykdytojas. Bet tai gali būti ir pliusas, ir minusas.“