L.Kukuraitis tiki, kad parama būstui paskatins jaunas šeimas rinktis gyvenimą regionuose. (BNS nuotr.)

L.Kukuraitis: norime palengvinti jaunoms šeimoms įsigyti būstą

L.Kukuraitis: norime palengvinti jaunoms šeimoms įsigyti būstą

Siekiant paskatinti regionų plėtrą, čia dirbančioms jaunoms šeimoms (iki 35 metų) ketinama suteikti galimybę gauti lengvatinį kreditą būstui, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Pasak jo, taip pat ketinama dar labiau diferencijuoti valstybės remiamų būsto paskolų programą, daliai žmonių kompensuoti būsto nuomą, paskatinti socialinio būsto plėtrą.

„Jaunos šeimos, nepriklausomai nuo jų gaunamų pajamų, būtų skatinamos įsigyti būstą regionuose. Šiuo metu paramos teikimą ketiname siekti su darbo sutartimi – jei vienas iš sutuoktinių dirba regione, tačiau šeima gyvena, tarkime, didmiestyje, jie būtų skatinami įsigyti būstą tame regione, kompensuojant 15 proc. kredito sumos, pradinę įmoką“, – BNS sakė L. Kukuraitis. Jo teigimu, parama būtų teikiama paskoloms iki 87 tūkst. eurų, tačiau kol kas nėra apsispręsta, kas bus laikoma regionais.

Jaunos šeimos, nepriklausomai nuo jų gaunamų pajamų, būtų skatinamos įsigyti būstą regionuose. Jos būtų skatinamos įsigyti būstą tame regione, kompensuojant 15 proc. kredito sumos, pradinę įmoką, sakė L. Kukuraitis.

„Šį klausimą deriname su savivalda, kaip tuos regionus būtų galima konkrečiai apibūdinti, vertiname būsto rinkos kainas, žiūrime, kur yra planuojamos investicijos ir reikės žmonių. Žinoma, kalbame ne apie didmiesčius ir net ne jų priemiesčius, pavyzdžiui, šalia Vilniaus esančią Riešę“, – aiškino ministras.

Ministerija planuoja, kad šia parama iki 2020 metų pasinaudos iki 1,6 tūkst. šeimų.

Šiuo metu valstybės remiamų būsto paskolų teikimas susietas su šeimoms pajamomis, o paramos dydis, priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir kitų sąlygų, gali sudaryti 10 arba 20 proc. kredito sumos. Pasak L. Kukuraičio, šios programos atsisakyti neketinama, tačiau ji bus dar labiau diferencijuota, įvedant papildomą 15 proc. kompensaciją.

„Vaikų neturinčioms jaunoms šeimoms ketinama kompensuoti 10 proc. kredito sumos, turinčioms vieną vaiką – 15 proc., o turinčioms du ir daugiau vaikų – 20 procentų. Jei jauna šeima vaiko susilauktų jau turėdama būstą, jai papildomai būtų kompensuota 5 proc. negrąžinto kredito sumos“, – teigė L. Kukuraitis.

Parama būtų teikiama paskoloms iki 87 tūkst. eurų, tačiau kol kas nėra apsispręsta, kas bus laikoma regionais.

Anot jo, taip pat ketinama teikti paramą šeimoms, kurios negali pretenduoti į socialinį būstą, tačiau pagal atsakingo skolinimosi nuostatas negali gauti kredito ir pasinaudoti valstybės parama būstui įsigyti.

„Mes dabar turime apie 10 tūkst. šeimų, kurios yra atsidūrusios tarp dviejų priemonių  – socialinio būsto ir pagalbos kreditu (…) Mes įvedame naują priemonę – šioms šeimoms ketinama kompensuoti dalį būsto nuomos kaštų“, – sakė L.Kukuraitis.

Jis pabrėžė, kad ketinama paskatinti ir socialinio būsto plėtrą.

„Savivaldybėms planuojame suteikti teisę pačioms nuomotis būstą rinkoje ir suteikti jį naudoti gyventojams, galintiems pretenduoti į socialinį būstą“, – aiškino L.Kukuraitis.

Planuojama, kad iki 2020 metų socialinį būstą galės gauti iki 40 proc. daugiau šeimų, nei savivaldybėms įsigyjant (perkant, statant ar rekonstruojant esamus pastatus) tokius būstus.

Ministerijos siūlomos priemonės, išskyrus socialinio būsto nuomą rinkoje, turėtų įsigalioti nuo 2018-ųjų pradžios. Savivaldybėms teisę nuomotis būstą rinkoje, dėl papildomų lėšų poreikio, ketinama suteikti nuo 2019 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

 

Komentarai

  • Ministerija socialine, o vykdo socialine diskriminacija. Auginam tris vsikus, savo busto dar iki 41 m. nesisigijom, vaikai mazi, jauciuosi kaip 30m. ,o parama špyga tik iki 35 m.Kazkokia nesamone, jei as sukuriau veliau seima tai dabar jau viskas.Gal ne i amziu reik ziuret, o i vaiku amziu, bei ar turi savo busta.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų