– Menai mane traukė nuo vaikystės – mokykloje lankiau keramikos būrelį. Supratusi, kad savo ateitį noriu sieti su daile, netikėtai, ruošdamasi stojamiesiems egzaminams, iš dėstytojo gavau pasiūlymą rinktis keramikės specialybę. Įstojusi į Vilniaus dailės akademiją turėjau galimybę išvykti metams mokytis į Turkiją, kur įgijau neįkainojamų praktinių ir profesinių įgūdžių. Be to, dirbti pradėjau tikrai labai anksti. Kai su bendramoksliais sugalvojome nuomotis bendrą studiją, buvau antrame kurse. Jau tada gaudavome nedidelių užsakymų, o mažoje erdvėje dirbti turėdavome net penkiese.
Tačiau greitai visi išsiskirstėme, supratome, jog laikas rimtai žiūrėti į savo specialybę. Po mokslų pastebėjau, kad man trūksta šiek tiek praktikos ir įsidarbinau keramikos fabrike, kur dirbau tikrai monotonišką darbą. Vis aplankydavo mintys apie savą jaukų ir gražų darbo kampelį. Būtent dabar juo galiu ir džiaugtis.
Kai išsinuomojau šias patalpas, viskas atrodė visiškai kitaip. Pati viską keičiau: planavau savo darbo zonas, dažiau sienas, dekoravau. Kad ir kur būčiau, man labai svarbus yra erdvės jaukumas. Galiu net ir iš labiausiai apleistos vietos sukurti jaukią ir savitą. Tai labiausiai vertinu. Studija privalėjo atrodyti sava ir tobulai man tinkanti – juk čia praleidžiu daugiau laiko nei namuose. Čia taip pat organizuoju ir vedu keramikos užsiėmimus suaugusiesiems. Po ilgos darbo dienos visada be galo gera ir jauku, kai studiją užplūsta skirtingi, tačiau keramiką mylintys žmonės.
– Dirbdama nuobodų darbą keramikos fabrike pradėjau domėtis interjerais, jų dizainu. Norėjau išsilaisvinti iš monotonijos ir pradėti kurti tai, kas šiuolaikiškiems namams suteikia savitumo ir jaukumo. Galvojau, kaip suderinti funkcionalumą, estetiką ir savo kūrybinį braižą. Man patinka idėja, kad mano kurtas daiktas yra ir skulptūriškas, ir funkcionalus. Visas šias idėjas įgyvendinus atsirado „Daugiau laipsnių“. Pavadinimas taip pat pasirinktas neatsitiktinai. Jis atspindi tiek būtiną keramikos proceso – degimo – sampratą, tiek mano kūrybinį ir asmeninį maksimalizmą, kurio dėka stengiuosi daugiau visko pasiekti, įdomiau bei estetiškiau kurti, kokybiškiau gaminti.
– Kurdama atsižvelgiu į formos dinamiką, funkcionalumą ir estetiką. Man labai svarbu turėti savitą braižą. Džiaugiuosi, kad žmonės jį jau atpažįsta. O visos keramikos dirbinių formos kyla iš pasąmonės. Žinoma, didelės įtakos idėjoms turi mane supanti aplinka, gamta, architektūra, interjero dizainas. Niekada neleidžiu sau per prievartą ieškoti naujų idėjų. Aš mėgstu spontaniškas, savaime kylančias mintis. Visas jas stengiuosi perteikti naujose „Daugiau laipsnių“ kolekcijose. Prieš metus lankiausi Majamyje. Ten dizainas, architektūra, drabužiai, aksesuarai tiesiog alsuoja art deco. Būtent iš Amerikoje matytų vaizdų ir kilo naujų spalvotų vazų bei žvakidžių formos koncepcija.
– Esu įsimylėjusi baltą molį! Jis plastiškesnis, mažiau tepa. Mokykloje lipdžiau darbus vien iš rudo molio, tad atėjusi mokytis į akademiją ir išbandžiusi baltąjį nebegaliu jo paleisti iš rankų. Taip pat renkuosi tų rūšių molį, kuris yra atsparesnis dūžiams, nevengiu ir retesnio, juodojo, ar porceliano.
– … likti ištikimai savo kūrybai, skoniui, idėjoms. Kurdama naują daiktą visada galvoju, ar pati jį pirkčiau, ar norėčiau būtent juo puošti savo namus. Jeigu atsakymas teigiamas, prasideda darbo procesas. Ši filosofija prisidėjo prie mano kūrybinio braižo vystymosi, padėjo atkreipti žmonių dėmesį. Gaunu individualių užsakymų, kai klientas nori tokio daikto, kuris toli gražu neprimena mano kūrinių. Tokiu atveju vis tiek arba įtikinu pakeisti idėją, arba jo mintims suteikiu savo suvokiamos estetikos, todėl užsakovas būna labai laimingas.
– Pirmiausia galvoje kyla idėja. Neatsiejamas ir vienas iš pirmųjų kūrybos procesų yra eskizavimas, po kurio eina prototipo gamyba. Galiu pasakyti, jog mano darbas imlus laiko, gero keramikos dirbinio neįmanoma greitai sukurti. Nuo idėjos iki galutinio rezultato praeina mažiausiai trys savaitės, kurių metu vysta idėjos generavimas, lipdymas, džiovinimas, pirmasis degimas, glazūravimas, antrasis degimas. Ir tik po šių procesų galima džiaugtis nauju gaminiu.
Paskutinis akcentas yra pakavimas. Jam skiriamas didelis dėmesys, nes gaminys turi ne tik patraukti pirkėjo akį, bet ir nesudužti.
Mano keramika bet kokiai erdvei suteikia unikalumo, gyvybės. Renkuosi natūralias spalvas, kad išryškėtų dirbinių forma, dinamika. Tačiau jiems atsiskleisti interjere visu grožiu reikia erdvės. Manau, kad „Daugiau laipsnių“ daiktai geriausiai tiktų neapkrautuose, natūraliuose, minimalistiniuose ir erdviuose namuose.