„Aš matau nemažai šansų, ypač po tokio svarbaus, rodos, 70 ryškių politikos lyderių pareiškimo, kad bent vienas postas, bent kažkas turi atitekti moterims“, – sakė buvęs Lietuvos vyriausybės vadovas (1999–2000 ir 2008–2012 m.).
A. Kubilius pabrėžė, kad bent vienas iš didžiųjų ES postų šiemet turėtų atitekti moteriai. Daug kas esą priklausys nuo to, kaip susiklostys kova dėl Europos Komisijos vadovo pareigų. „Jeigu M. Weberis, Vokietijos atstovas, tampa Europos Komisijos prezidentu, tada, kaip jau žinome, yra žiūrima įvairių balansų. Jeigu Komisijos prezidentas yra iš didelės valstybės, tai tada kitas vadovas gali – ir turi – būti iš mažos valstybės“, – sakė ilgametis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis ir pridūrė, kad yra daug įvairių skirčių – tarp „senosios“ ir „naujosios“ Europų, tarp vyrų ir moterų, centro dešinės ir centro kairės atstovų.
„Vadovų Taryboje turi būti kažkas iš buvusių vadovų – premjerų arba prezidentų. Didelio pasirinkimo moterų – buvusių vadovų, (…) nėra tiek daug, kas galėtų į tokį postą pretenduoti“, – tvirtino A. Kubilius.
Išrinktasis europarlamentaras taip pat atskleidė jau gaunantis pirmuosius kvietimus vykti į Briuselį, nors kadencija oficialiai prasidės tik liepos pradžioje. „Mus jau pradeda kviesti tokiam pasirengimui… Frakcijos jau renkasi, jau svarsto visas pozicijas“, – sakė A. Kubilius, priklausysiantis didžiausiai – Europos liaudies partijos (EPP) – frakcijai. Būtent EPP pagrindinis kandidatas Manfredas Weberis, partijai surinkus daugiausiai mandatų EP, pagal išankstinį susitarimą turėtų tapti Europos Komisijos vadovu.
Kita vertus, A. Kubilius pabrėžė, kad EPP ir jų tradiciniai partneriai – centro kairės Europos socialistų partija (PES) – pirmą kartą rinkimuose nesurinko absoliučios daugumos vietų, todėl ateinančioje kadencijoje nusimato daugiau derybų ir pozicijų derinimo su liberalais (ALDE frakcija) ir žaliaisiais (Žaliųjų/EFA frakcija).
Komentarai
ES su tokiais parlamentarais , vadovais visai nukvako, galas jau nebetoli,