„Praktinė, akademinė ir visuomeninė kraštovaizdžio architektų veikla naujose Europos valstybėse buvo susieta su urbanistikos ir kraštovaizdžio architektūros praktikos ir mokslo proveržiu. XX a. transformacijos ir politinių bei ūkinių sistemų kaita lėmė šių valstybių agrarinio ir urbanistinio kraštovaizdžio formavimo pobūdį ir patirtį. Atkurta valstybių nepriklausomybė ir globalizacijos veiksniai XX a. pabaigoje ir XXI a. pradžioje formuoja naujas tendencijas kraštotvarkoje, urbanistikoje ir kraštovaizdžio architektūroje“, – rašoma Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) pranešime.
Spalio 12–13 dienomis planuojamoje konferencijoje organizatoriai tikisi tarpdisciplininio kraštovaizdžio architektūros, teritorijų planavimo, urbanistikos, geografijos, kraštotvarkos, menotyros specialistų ir akademinės bendruomenės diskurso.
Dviejų dienų tarptautinėje konferencijoje bus diskutuojama apie istorinių parkų atgaivinimą, miestų, pramonės rajonų apželdinimą, apžvelgiamos šiuolaikinės želdininkystės ir aplinkos tvarkymo tendencijos bei kiti ne tik Baltijos šalims aktualūs klausimai.
Konferenciją organizuoja LKAS kartu su Lietuvos bei kitų Baltijos šalių universitetais. Organizatoriai tikisi sulaukti užsienio ir mūsų šalies akademinių bendruomenių atstovų ir praktikų pranešimų bei mokslinių straipsnių.
Organizatoriai kviečia tekstų autorius iki 2018 m. balandžio 16 d. pateikti tekstų pavadinimus ir santraukas bei siųsti juos elektroniniu paštu lkasforumas@gmail.com.
Daugiau informacijos – tinklalapyje http://lkas.lt/lt