Gaisrinė sauga 2018. Mitai ir realybė

Konferencijoje – aktualūs gaisrinės saugos klausimai

Konferencijoje – aktualūs gaisrinės saugos klausimai

Gaisrų pasekmės – labai skaudžios, todėl būtina prevenciškai užkirsti kelią galimoms nelaimėms. Tokia mintis skambėjo jau antrus metus iš eilės žurnalo „Statyk“ surengtoje konferencijoje „Gaisrinė sauga“.

Pastaruoju metu įvykusios skaudžios nelaimės Rusijoje, dar anksčiau – gaisras Londone ir kiti tragiški įvykiai verčia kalbėti, verčia apgalvoti, ką dar galima padaryti, siekiant išvengti turto suniokojimo ir baisiausio dalyko – žmonių mirčių.

Konferencijoje paminėta, kad daugybę metų įvairių valdžios institucijų, asociacijų, atsakingo verslo atstovų pasitarimuose apie medžiagų kokybę keliamas esminis klausimas – o kaip yra su statybose naudojamų medžiagų saugumu? Tiksliau, ar jos yra nedegios. Tiek statybas prižiūrinčioms, tiek gaminių kokybę kontroliuojančioms institucijoms tiesiai šviesiai buvo nurodomi objektai, kurie galimai po renovacijos buvo uždengti degiomis apdailos plokštėmis. Tarp tokių pavyzdžių paminėta mokykla Anykščiuose, vaikų lopšelis-darželis Panevėžyje, netgi gimdymo namai viename didmiestyje.

Tačiau priežiūros institucijų atstovai dažnai likdavo abejingi – įstaigų valdytojai turi sutikti, kad nuo jų pastatų būtų nuimtas medžiagos pavyzdys patikrinimui. Jeigu nesutiks, to negalima padaryti. Tuomet viskas paliekama kaip buvę ir tikimasi, jog nelaimė tiesiog neįvyks.

Pranešimą konferencijoje skaitęs Aplinkos ministerijos Statybos sektoriaus pažangos ir statybos produktų politikos skyriaus vedėjas Dainius Čergelis sutiko, kad teisinės procedūros kartais užkerta kelią statybų priežiūros institucijoms išsiaiškinti medžiagų tinkamumą naudojimui.

 

Aplinkos ministerijos Statybos sektoriaus pažangos ir statybos produktų politikos skyriaus vedėjas Dainius Čergelis

„Po gaisro Londono daugiabutyje susirūpinta fasadų apdailai naudojamomis aliuminio kompozito plokštėmis. Šiuo metu Lietuvoje yra atrinkta 15 pastatų, kurių fasadai uždengti tokia apdaila. Du trečdaliai šių pastatų priklauso viešajam sektoriui. Kreiptasi į savininkus, kad šie duotų sutikimą išbandyti apdailai naudotas medžiagas ir įsitikinti jų saugumu. Laukiame atsakymų ir tikimės geranoriško bendradarbiavimo“, – kalbėjo D. Čergelis.

Anot jo, matyti, kad kai kuriais atvejais teisinė bazė nėra gerai sureguliuota, kad būtų užtikrinta gaisrų prevencija. Aplinkos ministerija ketina sukurti mechanizmą, kad valstybės institucijos kaip galima paprasčiau galėtų paimti statybose naudotų medžiagų pavyzdžių bandymams.

„Norimą rezultatą turėtų padėti pasiekti viešinimas. Stengsimės, kad būtų viešinami faktai apie gaunamus medžiagų degumo bandymų rezultatus. Reikėtų viešinti netgi faktus, kad savininkai atsisakė pateikti pavyzdžius bandymams“, – sakė Aplinkos ministerijos atstovas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų