Site icon sekunde.lt

Kas bendra tarp medinių grindų ir viskio

Kad grindys ne tik gražiai atrodytų, bet ir ilgai tarnautų, derėtų pasidomėti, koks jų atsparumas drėgmei, bendros dėvėjimosi savybės. Ypač tai svarbu planuojantiems įsirengti medines grindis. Gal skambės neįtikėtinai, tačiau didesnį atsparumą drėgmei ir spalvos blukimui padeda užtikrinti ąžuolo taninų technologija, kurią medienos apdirbimui pritaikė lietuviai.

Išorinis aplinkos poveikis: drėgmė, tiesioginiai saulės spinduliai – spartina grindų dėvėjimąsi, tad tenka atnaujinti jų paviršių ar netgi keisti naujomis. Vienas šios problemos sprendimų – taninų technologija. „Jos veikimo principas gana paprastas – neapdirbtos parketlentės veikiamos specialiais reagentais, kurie sąveikauja su medienoje esančiais natūraliais taninais. Tai leidžia išgauti neįprastą spalvų paletę ir smarkiai padidinti medienos atsparumą išorės veiksniams“, – sako Rytis Nemanis, vienintelės Lietuvoje naudojant taninų technologiją medines grindis gaminančios įmonės „Bonum Wood“ atstovas. Nors medinių grindų gamyboje šis metodas vis dar laikomas inovatyviu, jis jau keletą šimtmečių puikiai žinomas viskio gamintojams. Ąžuolo taninus jie išnaudoja tam, kad išgautų gintarinę gėrimo spalvą.

R. Nemanis pabrėžė, kad ši technologija leidžia iki 52,21 proc. padidinti medžio atsparumą bendram dėvėjimuisi bei spalvos pokyčiui, o atsparumą drėgmei – iki 7,4 proc. Tą parodė bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu atlikti tyrimai. Specialisto teigimu, ši technologija nėra naudojama masinėje gamyboje, tačiau labai mėgstama architektų ir interjero dizainerių, nes atitinka tuos kelis svarbius aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį būstui renkantis grindis.

Ekspertai dar pataria atkreipti dėmesį į spalvų išgavimo technologiją. Atsižvelgiant į taninų kiekį medienoje, specialiais reagentais galima išgauti autentišką spalvų paletę ir raštą, kurio nepavyks išgauti vien lakuojant ar alyvuojant grindis. Taninai medyje pasiskirstę netolygiai, todėl toje pačioje lentelėje spalva ir raštas varijuoja. Jeigu spalva sukuriama medieną ne tik dažant, bet, pavyzdžiui, naudojant minėtą technologiją ir spalvą išgaunant reagentais, nedideli paviršiaus įbrėžimai liks nematomi.

Bonum Wood“ inf.

Exit mobile version